Sayfa 439/1009 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Şekerbank
    600k.. 62 gün..%19,25
    600k.. 90 gün..%19,25..baglandı
    Yükseltmişler dün bana 18.5 demişlerdi. Bu arada gözden kaçırdığımız bir şey var 31 mart 3 aylıkara bilanço dönemi (devam ediyor değil mi? Yıllar önceki bilgime göre yazıyorum) Bunun da etkisi olabilir. Bir ihtimal diyelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Magician Yazıyı Oku
    bahri müzmin faizci. Dolarla uğraşmayı sevmez. Faiz out, borsa in olacak gelecekte. Jöleli ne dediyse o...
    valla 2018 senesinde kasko niyetine dolar aldım tl mevduat la kıyasladığımda zarar ettim 2018 de aldığım doların tl mevduatı geçmesi için heralde şu an 10 filan olması lazım kurun doğru yerden girmezsen hammal olabiliyorsun dolarda ! öyle trade etmeyi de pek beceremedim aldım yattım baktım sonuç sıfır şimdi burdan girerim 15 nisanda faiz sabit kalır gene yüksekten almış olurum stresli işler

3.  Alıntı Originally Posted by vecdi Yazıyı Oku
    Odeabank MT sine bir kez daha sordum, enflasyon 20 nin üzerinde kaç olursa olsun onu alıyoruz isterse 35 olsun fark etmiyormuş.Bugün bunu soran çok olmuş merkezden teyitli imiş bilgi.
    Hocam şunuj basit bir örnekle anladığım kadari ile açıklayalım da durum netlik kazansın.

Size verilen oran %20
    Gerçekleşen enflasyon : %22
    Size verilen oran üzerine +2 puan eklecek ve %22 olacak. Doğru mu anlamışım?

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    valla 2018 senesinde kasko niyetine dolar aldım tl mevduat la kıyasladığımda zarar ettim 2018 de aldığım doların tl mevduatı geçmesi için heralde şu an 10 filan olması lazım kurun doğru yerden girmezsen hammal olabiliyorsun dolarda ! öyle trade etmeyi de pek beceremedim aldım yattım baktım sonuç sıfır şimdi burdan girerim 15 nisanda faiz sabit kalır gene yüksekten almış olurum stresli işler
    Dolar durur durur birden patlar. O faize göre kazandırmıyormuş gibi göründüğü dönemler alım fırsatıdır aslında.

Ha dudu bey'in dediği gibi, nerede yüklü girip nerede çıkacağını bilmeyenler için faiz ile dolar uzun vadede aşağı yukarı aynı yere varıyor ama problem şu ki, ben faizi ayarlayan kuruma güvenmiyorum.

Eşşeği sağlam kazığa bağlamak iyidir. O kazık da bana göre TL değildir.

**Misal Cuma gününe kadar TL faizde bekleyip Cuma günü full dolar yapan birisi %10+ voliyi vurmuştur. Bu hareketleri de ancak insider denen kişiler yapar.

not: yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Hocam şunuj basit bir örnekle anladığım kadari ile açıklayalım da durum netlik kazansın.

Size verilen oran %20
    Gerçekleşen enflasyon : %22
    Size verilen oran üzerine +2 puan eklecek ve %22 olacak. Doğru mu anlamışım?
    bence 22.25 olacak verecekleri. ilave marj 0.25 yazıyordu.

6. Piyasanın içinden
    Hayaller ve gerçekler...
    önemli öngörüleri var...

Cantillon Etkisi...!!!!!!
    Para Basmanın Yarattığı Eşitsizlik..!!!!!

Devletin piyasaya soktuğu yeni parayı sadece devlet bilmektedir. Piyasada da malların ortalama fiyatının 100 olduğunu varsayalım (Tüketici fiyat endeksi benzeri.) Devletin piyasaya soktuğu yeni para ya da bastığı yeni para genellikle ilk önce zenginlere gitmektedir. Zenginler, piyasada malların fiyatı 100 iken ellerine geçen para ile lüks tüketim yapar. Yaptıkları tüketim, talebi artırır. Piyasada ürünlerin fiyatını 110’a yükseltir. Düşük gelirli olanlar bilmedikleri bir nedenden dolayı dün 100’e aldığı malları artık 110’a almaktadır. Enflasyon, fakiri daha da fakirleştirmiştir.

Fakir bütçesi aynı iken artık daha az mal tüketir. Piyasa giren yeni paranın zenginler eli ile yarattığı talep üretim ihtiyacı doğurur. İstihdam artar. Talep artışı ile zenginler, artan ticaretin sonucu olarak da zenginliklerine zenginlik katar. İstihdam artışı düşük gelirlilerin iş bulmasına ya da maaşlarının artmasına neden olur. Maaş artışı talebi daha da artırır. Ürünlerin fiyatı 120’ye çıkar. Zengin hem yeni giren parayı fiyatlar 100 seviyesinde ilk kullandığı sonra da artan ticaretten dolayı iki defa zenginleşir.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by eberco Yazıyı Oku
    bence 22.25 olacak verecekleri. ilave marj 0.25 yazıyordu.
    evet 22.25 alınacak rakam doğrudur.

Sayfa 439/1009 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •