Sayfa 44/997 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 345 - 352 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Aslında katılıyorum. Bence de ortada övünülecek bir başarı yok ama başarısızlık da yok.
    Çünkü bana göre devlet doların yükselişini olumsuz bir gelişme olarak görmüyor, normalleşme olarak görüyor.
    Hep bunu savundum.

Aşağıdaki grafikte soldaki USDTRY sağdaki ise Dolar endeksi.
    Not: Has Türk malı veri programlarından alınmıştır
    Devre yakan gizli veri kaynaklarından alınmamıştır

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Doların mevcut durgunluğundan bizimkilere pay çıkarılmasını FED ve Trump'a yapılmış haksızlık olarak görüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Uzatmak istemem ama Nurettin Canikli ile Yiğit Bulut arasında çok büyük fark var.
    Hiçbir zaman Nurettin Canikli'yi yetenekli akıllı biri olarak görmedim.
    O konuma nasıl geldi hala anlayabilmiş değilim.
    Güvenilecek biri olduğu için sanırım.
    Malum güven konusu çok kritik günümüzde.
    Canikli bürokrasiden geliyor , siyasi olarak başarılı ve cumhurbaşkanına yakın bir isim, ancak ekonomi ve özellikle merkez bankası ile ilgili adımlar ciddi teknik tecrübe ve çok hassas dengeleri gözetmeyi gerektiriyor. Yiğit Bulut'u 15 senedir takip ediyorum, son 15 sene içinde söylemlerinde çok ciddi değişimler gerçekleşti. Özellikle yabancı yatırımcılara karşı hısım değil hasım bir görüntü çiziyor bu da Türkiye için şu aşamada çok önemli olan yurt dışı yatırımcı ile olan iletişimi zedeleyebilir. Mehmet şimşek yabancı yatırımcılar ile olan ilişkisinde de başarılı.
    Yukarıda da belirttiğim gibi Yiğit Bulut'un eleştiri konusu olabilecek yönü, devlete ait olan regülatör kurumları birer piyasa oyuncusu olarak kullanmak istemesi. Bu görüş benim için ciddi eleştirilmesi gereken bir konu , zira tcmb ve hazine gibi kurumlar piyasada bir trader olarak işlem yapmaya başlarsa bu işin doğası gereği kayıp ile sonuçlanabilecek işlemlerde mümkün olabilir. Bana göre tcmb ve hazine gibi otoriteler özellikle yurtdışı yatırımcı tarafından bir trader olarak yorumlanmamalıdır. Bunun ileriye dönük çok ciddi sakıncaları olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Dünyada veri sağlayan zaten en büyük 2-3 kurum var.
    Sen neyin havasını atıyosun burada yaa
    Gidersin Bloomberg'e Reuters'e abone olursun dünyanın tüm datası ekranındadır.
    Sanki sana illimünati örgütü özel bilgi kanalıyla bilgi geçiyor
    Senin problemin herkesi cahil sanman.
    Para kaybediyorsun kaybettikçe dolar alıyorsun.
    Geçenlerde hiç TL kalmadı bende diyen sen değil miydin?
    Nasıl oluyorda her düşüşte dolar alıyorsun?
    Çok boş muhabbet yapıyorsunuz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Ne algoritmasıymış?
    Sadece kullanıyorum dediği devre yakan veri programını yazacak buraya o kadar yazabilirse tabi.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    abla ben okuyorum tartışmanızı benim için sorun yok.yapıcı oluyor. yalnız power algoritmaları yazmaya başlarsa burası kitlenir bence.

5.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Aslında katılıyorum. Bence de ortada övünülecek bir başarı yok ama başarısızlık da yok.
    Çünkü bana göre devlet doların yükselişini olumsuz bir gelişme olarak görmüyor, normalleşme olarak görüyor.
    Hep bunu savundum.

Aşağıdaki grafikte soldaki USDTRY sağdaki ise Dolar endeksi.
    Not: Has Türk malı veri programlarından alınmıştır
    Devre yakan gizli veri kaynaklarından alınmamıştır

abla dolar/dxy grafiğine baksak olmaz mı?
    ablacım siz isterseniz power bakabilir belki.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    ooo merkez gevşetmiş işi. altına kaçırmasa bari.
    Dün açık 116 milyar TL idi, tcmb bu sabah repo açmadı, nasıl oluyor da likidite bayram öncesi 50 milyar TL birden düşüyor?. Bilginin kaynağı neresi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dün açık 116 milyar TL idi, tcmb bu sabah repo açmadı, nasıl oluyor da likidite bayram öncesi 50 milyar TL birden düşüyor?. Bilginin kaynağı neresi?
    ben bilmem arkadaşın yazdığına istinaden yazdım.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

8. Ben Yğit Bulut'u ilk tanıdığımda da milliyetçi ve devletçiydi bugün de öyle.
    Ben kırılım hiç görmedim. Tek kırılımı iktidar yanlısı kişilere eskiden hafif düşmanlığı vardı o kalktı ortadan sadece.
    İnanın Yİğit Bulut'a gelinceye kadar belki yönetimdeki kırılmalar onun kırılmasından çok daha fazladır.
    Varlık fonu ve benzeri oluşumlarla burada oyuncu benim denilmesini ve aktif piyasa müdahelesini evet tehlikeli bulabiliriz bir parça ama ben seviyorum bu tarzı. Mehmet Şimşik tipindeki yöneticilerden ise pek hazetmiyorum.
    Dar vizyonlu ve günü kurtaran tipler olarak görüyorum.
    Yabancı yatırımcı ile yola devam etmek bir mecburiyet şu anda ama Yİğit Bulut'un arzuladığı Türkiye'de zaten yabancı yatırımcı bağımlılığına yer yok. Aslında her iki kesimin de argümanları var ve kesin olarak doğrusu budur demek de güç Türkiye'nin mevcut durumu göz önünde bulundurulduğunda.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Canikli bürokrasiden geliyor , siyasi olarak başarılı ve cumhurbaşkanına yakın bir isim, ancak ekonomi ve özellikle merkez bankası ile ilgili adımlar ciddi teknik tecrübe ve çok hassas dengeleri gözetmeyi gerektiriyor. Yiğit Bulut'u 15 senedir takip ediyorum, son 15 sene içinde söylemlerinde çok ciddi değişimler gerçekleşti. Özellikle yabancı yatırımcılara karşı hısım değil hasım bir görüntü çiziyor bu da Türkiye için şu aşamada çok önemli olan yurt dışı yatırımcı ile olan iletişimi zedeleyebilir. Mehmet şimşek yabancı yatırımcılar ile olan ilişkisinde de başarılı.
    Yukarıda da belirttiğim gibi Yiğit Bulut'un eleştiri konusu olabilecek yönü, devlete ait olan regülatör kurumları birer piyasa oyuncusu olarak kullanmak istemesi. Bu görüş benim için ciddi eleştirilmesi gereken bir konu , zira tcmb ve hazine gibi kurumlar piyasada bir trader olarak işlem yapmaya başlarsa bu işin doğası gereği kayıp ile sonuçlanabilecek işlemlerde mümkün olabilir. Bana göre tcmb ve hazine gibi otoriteler özellikle yurtdışı yatırımcı tarafından bir trader olarak yorumlanmamalıdır. Bunun ileriye dönük çok ciddi sakıncaları olabilir.

Sayfa 44/997 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •