Sayfa 441/626 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 5007 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    AOY'dan çıkınca yabancı tarafta nerede fırsat var diye bakınıyorum gözüme elektrikli arabalar çarpıyor sürekli..ne dersiniz bir hareket gelirmi bu sektörü takip eden arkadaşlar? VCY'ye park edelimmi? DTZ ve IJC diğer seçenekler.
    Ben bu tür fonlara portföyün ancak %10-15 kadarını yatırıyorum o zaman da iyi çıksalar bile pek işe yaramıyor, düştükçe eklerim diyorum ama pek olmuyor, bunlar son bir ayda iyi getirmişler ama 3 ay ve 6 aylık getirileri aylığa göre düşük kalmış, abd tarafının daha gideri var mı yoksa faiz indirimleri ertelenince yakınlarda bir düzeltme gelir mi diye düşünüyorum, nasdaq bu hafta nvidia sayesinde gidiyor sanki, ppf de kalmak bu enflasyonda olacak iş değil ama girilecek fon bulmakta iyice zorlaştı.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben bu tür fonlara portföyün ancak %10-15 kadarını yatırıyorum o zaman da iyi çıksalar bile pek işe yaramıyor, düştükçe eklerim diyorum ama pek olmuyor, bunlar son bir ayda iyi getirmişler ama 3 ay ve 6 aylık getirileri aylığa göre düşük kalmış, abd tarafının daha gideri var mı yoksa faiz indirimleri ertelenince yakınlarda bir düzeltme gelir mi diye düşünüyorum, nasdaq bu hafta nvidia sayesinde gidiyor sanki, ppf de kalmak bu enflasyonda olacak iş değil ama girilecek fon bulmakta iyice zorlaştı.
    ben sana uzun vadeli düşünmeni tavsiye ederim hocam, kısa vadeli al-sat işlerine kişiliğin uygun değil. güvenilir kuruluşların güzel getirmiş ve getiren bist ve nasdaq fonlarından bir karma yap bırak 10 sene ekranı hiç açma. boşuna moralini bozmak yerine hayatına devam et. bu söylediğime de üzülme, herkes hayatını başka bir ustalıktan kazanır.senin de başarılı olduğun bir alan illaki vardır bu hayatta.

ben şahsen pazartesi bankacılıktan çıkıcam ve ppf yapıcam, bist 9400 üstü kapanış gördüğümde bist100 dışı bir fona geçicem. bu aralar küçük şirketlerde tavan tavancı trend tekrar başladı faydalanmanın zamanıdır.

temiz enerjiden de çıkıp ppf yapıcam, nasdaq 16212 üstü kapattığı zaman yarı iletken bir fona geçicem. bir endeks 2 yıl önceki eski zirvesini aşıyorsa güvendiği birşeyler vardır.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet 12 fon içinde ICZ en çok kar elde ettiğin fon oldu
    1....12
    1.
    2.
    3
    .
    .
    12
    bu şekilde adlarını yazarsanız bir bakalım
    ..

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Aramizda IPB nin Naci Agbal doneminde ne kadar agresif oldugunu hatirlayanlar vardir. 1 Ekim 2020 - 30 Ocak 2021 donemi yatirimdirekt den bir grafige bakabilirler. Belki oyle bir fon gelebilir mi yine bilmiyorum. Yatirimcilar sikayet etmislerdi o zamanlar cok volatil diye. Spk ve istanbul portfoyu aramislardi. O zamanlar ihtiyacti boyle tefasa acik agresif bir fon. Ama cok fazla sikayet gelince istanbul portfoy vazgecti bu stratejiden. Fon bazi gunler yuzde eksi 5 duser bazi gunler yuzde 7 - 8 yukselirdi. Grafiklerde goruluyor zaten

Sn. Myfinans gecmis sayfalarda yazmis en iyi , en basarili hisse yogun fonlar ve degisken fonlariniz hangileri seklinde. Bence cok fazla iddiali ve yaptiklari isin karsiligini veren portfoy yonetim sirketi yok. Sirasiyla Istanbul , Hedef , Global , Inveo , Rota , Hsbc , Isportfoy , Deniz fonlarindan secilebilir bence. Direkt fon ismi vermek dogru olmaz diye dusunuyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir. Sadece aklimdan gecenler. Saygilar , bol kazanclar.
    Hedef ve Info direkt olarak gözümde bitmiştir. El ele operasyon çeker dururlar.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet 12 fon içinde ICZ en çok kar elde ettiğin fon oldu. maaşı da TTE'ye yatırsammı diye düşünüyorum da, ortada net bir sebep yokken bu kadar sert hareket etmesi bana spekülatıf geldi. sert bir düzeltme yememesi için gerekçeniz varmı?
    3 büyük banka da benzer hisselerden oluşan bir portföy var. Bir takım anlaşmalar ve taahhütler olmadan alacaklarını sanmıyorum. Aselsan ve miatek esas oğlanlar. Onlarda dönüş olsa bile diğer hisseler le kompanse ettiklerini gördüm. Geçen hafta bütün borsa kıpkırmızı iken TTE'de 7 hisse tavandı. Sürekli dengeliyorlar. 2024 yılında borsanın iyi olacağını tahmin ediyorum. Yıl sonu karlar %150-200 arası olmaması için içten bile değil. Fon işi uzun vade bir iş yalnız bileşik kazanç elde etmek için arada satıp yine alınabilir.

6. Elektrikli otomobil işi sarpa sarabilir
    Mercedes ev'de vites küçültmüş.
    https://insideevs.com.tr/news/709789...gisikligi/amp/

Aslında çevreci diye yedirdikleri bu araçların çevreye etkileri çok fazla. Menzil yetersiz, şarj sorunu devam ediyor.
    Pil üretimi ve imhası başlı başına çevre felaketi.

Galiba gelecek elektrikli de değil hidrojenle çalışan araçlarda olacak.

Eldeki elektrikli araçlar fonunu sattıracaklar bana sonunda.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Elektrikli otomobil işi sarpa sarabilir
    Mercedes ev'de vites küçültmüş.
    https://insideevs.com.tr/news/709789...gisikligi/amp/

Aslında çevreci diye yedirdikleri bu araçların çevreye etkileri çok fazla. Menzil yetersiz, şarj sorunu devam ediyor.
    Pil üretimi ve imhası başlı başına çevre felaketi.

Galiba gelecek elektrikli de değil hidrojenle çalışan araçlarda olacak.

Eldeki elektrikli araçlar fonunu sattıracaklar bana sonunda.
    Bunun arkasında Çinlilerin elektrikli otomobil piyasasını adeta istila etmesi de olabilir. xiaomi, huawei bile e-araba üretiyor. Ortalıkta çok kaotik ve agresif bir yapı var. Mercedes, For vb geleneksel markalar yapı itibariyle hantal kalıyor bu alanda.

Nokia da alanında kraldı, ar-ge'si yılların deneyimi vs. çökmesi bir akıllı telefona baktı. Umarım geleneksel markalar da böyle bir akıbete uğramazlar.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben sana uzun vadeli düşünmeni tavsiye ederim hocam, kısa vadeli al-sat işlerine kişiliğin uygun değil. güvenilir kuruluşların güzel getirmiş ve getiren bist ve nasdaq fonlarından bir karma yap bırak 10 sene ekranı hiç açma. boşuna moralini bozmak yerine hayatına devam et. bu söylediğime de üzülme, herkes hayatını başka bir ustalıktan kazanır.senin de başarılı olduğun bir alan illaki vardır bu hayatta.

ben şahsen pazartesi bankacılıktan çıkıcam ve ppf yapıcam, bist 9400 üstü kapanış gördüğümde bist100 dışı bir fona geçicem. bu aralar küçük şirketlerde tavan tavancı trend tekrar başladı faydalanmanın zamanıdır.

temiz enerjiden de çıkıp ppf yapıcam, nasdaq 16212 üstü kapattığı zaman yarı iletken bir fona geçicem. bir endeks 2 yıl önceki eski zirvesini aşıyorsa güvendiği birşeyler vardır.
    uzun vadeli düşününce doğru tabi ama hayat kısa hocam dediğin gibi yapmaya çalışacağım, portföyün bir kısmını sürekli kullanmadığım başka banka hesabına aktarıp uzun vadeli yerli, yabancı hisse karma yapıp unutacağım, emekli maaşına da dokunmadan düzenli olarak hisse fonlardan alacağım, ana hesapta döviz, değişken ve ppf ile devam ederim, çok büyük düşüşler olursa diğerlerine eklemeler yaparım diyorum.
    tabi burada önemli olan fon sepetini hangi fonlardan oluşturacağım, o kadar çok çeşit oldu ki insanın kafası karışıyor, bakayım becerebilirsem seçenekleri azaltmaya çalışacağım.

Sayfa 441/626 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •