Sayfa 45/501 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 4001 madde; 353 - 360 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by the Simon Yazıyı Oku
    Arkadaşım sen aylardır bekliyorsun, biz ise yıllardır bekliyoruz.Değil mi Sn val.Bu arada Krepi den haber yok ne yaptı acaba,
    saygılar,
    takriben iki senedir bu kağıtta alım satım yaparım şirketi yakından takip ederim iyi kazandığım zamanlarda oldu zararına sattığım zamanlarda nereden bildiniz nekadar beklediğimi? buradan yazmakmı referans oluyor hissede beklemeye merak ediyorsanız şuanda elimde mal var 1,8 2 arası sattığımı 1,5 1,3 arası alıyorum zararınızı umarım kısa sürede çıkarırsınız
    saygılar

benkimim Guest
     Alıntı Originally Posted by roland00 Yazıyı Oku
    maliyetiniz çok yüksek buralar dip diye düşünüyorum ihtiyacınız yoksa ekranı kapatıp beklemek en güzeli
    Trump'ın ilk Suriye tweetinden (Ruslara akıllı füzelerle geliyorum demesinden) sonra ertesi hafta da erken seçim kararı çıkınca zaten seçime kadar gözümüzü kulağımızı tıkadık. Şimdide ara ara bakmama rağmen katlanılmaz bir boyuta geldi.

Alıntı Originally Posted by yelloz71 Yazıyı Oku
    Çok yüksek bir seviyeden alım yapmışsınız. Kağıdı günlük takip ediyorsanız ve hareketlerine hakim olduğunuzu düşünüyorsanız tek çıkar ve mantıklı yol şudur:
    4 bin lotu cüzi bir yükseliş yaptığı zaman satın, mesela 1.38-40 olduğunda verin. Tekrar 1.30 a düştüğünde geri alım yapın. Bunu 5-6 kez tekrarlarsanız zararı çıkartmış olursunuz. Rakamları farazi verdim.
    Zoren ağır bir hissedir ama zaman zaman haftalık %5 ile %10 arası kazandırdığı oluyor. Bunları iyi takip edin. Tepe noktayı bulunca satın. Zaten siz sattıktan sonra yükselmeye devam ederse kaybınız olmaz ama düşerse dibi bulmasını bekleyin. %5-7 arası düştüğünde mesela geri alın. Yoksa 2'nin üzerine atması bu döviz kuru ve bu ülke gündemi ile zor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Böyle bir yol hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten kulağa akıllı bir çözüm gibi geliyor çok teşekkür ederim. Bunu denemeye değer. Peki ben şuanda 4000 lot alsam maliyet düşüyor zaten o 4000 lotu 0,10kr karla sattığım zaman maliyetim eski haline gelmicek mi? Yani değişen bişi yokmuş gibi olmuyo mu? İlginize ve cevap vermenize çok teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by benkimim Yazıyı Oku
    Trump'ın ilk Suriye tweetinden (Ruslara akıllı füzelerle geliyorum demesinden) sonra ertesi hafta da erken seçim kararı çıkınca zaten seçime kadar gözümüzü kulağımızı tıkadık. Şimdide ara ara bakmama rağmen katlanılmaz bir boyuta geldi.

Böyle bir yol hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten kulağa akıllı bir çözüm gibi geliyor çok teşekkür ederim. Bunu denemeye değer. Peki ben şuanda 4000 lot alsam maliyet düşüyor zaten o 4000 lotu 0,10kr karla sattığım zaman maliyetim eski haline gelmicek mi? Yani değişen bişi yokmuş gibi olmuyo mu? İlginize ve cevap vermenize çok teşekkür ederim.

alacağınız kararın size kar getirmesini dilerim zor bi psikolojidir bilirim
    geçmiş olsun saygılar

4. Ek alım yapacak nakitiniz yoksa mevcut malınızın %30 ila 40 ini uygun yerden satıp düşükten alırsınız. Maliyetiniz düşecektir ama bu sizi yanıltmasın. Zararınız aynı kalacaktır. Çünkü mevcut paranız ile alım yaptınız. Ek alım yapıp maliyet düşürmediniz.
    Sonuç olarak buradaki karınız hissenin sizin fiyatınıza gelmesini beklemektense hissede oluşan dalgalanmalardan faydalanmak.
    Mesela şu an zararınız 9500 lira. 4000 lotla her defasında 10 kademe yükseliş yakalasanız 400 tl karınız olur. Zor ama başka alternatif de görünmüyor. Zoren de bu daha da zor tabi.
    Bol kazançlar.

benkimim Guest
    maliyetiniz çok yüksek buralar dip diye düşünüyorum ihtiyacınız yoksa ekranı kapatıp beklemek en güzeli
    alacağınız kararın size kar getirmesini dilerim zor bi psikolojidir bilirim
    geçmiş olsun saygılar
     Alıntı Originally Posted by yelloz71 Yazıyı Oku
    Ek alım yapacak nakitiniz yoksa mevcut malınızın %30 ila 40 ini uygun yerden satıp düşükten alırsınız. Maliyetiniz düşecektir ama bu sizi yanıltmasın. Zararınız aynı kalacaktır. Çünkü mevcut paranız ile alım yaptınız. Ek alım yapıp maliyet düşürmediniz.
    Sonuç olarak buradaki karınız hissenin sizin fiyatınıza gelmesini beklemektense hissede oluşan dalgalanmalardan faydalanmak.
    Mesela şu an zararınız 9500 lira. 4000 lotla her defasında 10 kademe yükseliş yakalasanız 400 tl karınız olur. Zor ama başka alternatif de görünmüyor. Zoren de bu daha da zor tabi.
    Bol kazançlar.

Şimdi kafamda oturdu bunu denemekten başka çare yok. Tekrar tekrar teşekkür ederim. uzun süre daha buralardayız.

6. Ara ara gelip hisseyi gazlayanlar olurdu neredeler ya? Epeydir piyasada yoklar.

Sayın @val da sessiz. Teknikçi bir arkadaş vardı, ayıları çok severdi, özledik.

7.  Alıntı Originally Posted by yelloz71 Yazıyı Oku
    Ara ara gelip hisseyi gazlayanlar olurdu neredeler ya? Epeydir piyasada yoklar.

Sayın @val da sessiz. Teknikçi bir arkadaş vardı, ayıları çok severdi, özledik.

Malum doğalgaza zam geldi sayın yelloz71.
    işte yüzyılın teknik yorumu bu: "cuma günü papazı salarlarsa endeks 105-107 bine garan ve halk 9-10 aralığına gider."

Sayfa 45/501 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •