Sayfa 456/800 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 6398 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,826
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar

https://www.star.com.tr/guncel/fatih...haber-1547839/

gönlümüz arama tedariklerinin acselden alınması ,inşallah petrolda bulunur yolumuz açık olsun
    inşallah sevgili HORASANLI!
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

2. Akşam pastası

3. Günaydın arkadaşlar

dün başta ABD ve AB borsaları sert düştü , bizde de açılışta sert satış bekleniyordu ancak öyle olmadı henüz gün sonu gelmedi ama ben bu kadar dirençli durmamızı çıkarılan yasaya bağlıyorum biraz ,hani şu bireysel emeklilik fonlarına %10 hisse senedi alınması mecburiyeti bu gerçekten borsa için iyi oldu , her ay bireysel emekliliğe yatan paranın %10 alım olarak destek sağlamış oluyor buda bir nevi supap görevi yapmış oluyor ,çünkü az para değil .sürekli olması güzel çıkanın yerini az da olsa takviye ederek çöküşü önleyen bir unsur oluyor.

4. Valla bizim borsaya helal olsun ,dünkü ABD ve AB borsalarına uymadı dik durabildi,az önce ABD borsaları sert yükselişle açıldı,olan gene panikçilere oldu galiba

Cari açık hızla artıyor 12 milyar dolar ocak nisan karşılığında rezerv yok gibi MB sında. Dünyada serseri trilyon dolarlar piyasada ama memleketimize gelmiyor katar haricinde ki oda ise yaramaz para kanalı açılamadı sene sonuna kadar ödenmesi gereken 180 milyar dolar var bu çıkış ky ye mal yükleme çıkışıdır. Dolar 726 dan 680 e kadar gevşedi çünkü hem şirketler hem.yabanci hala satıp gidiyor. Yabancı olmadan bu hisseler çöp. Çok kötümserim ben allah sonumuzu hayır etsin. Birde hatırlayanlar bilir şerbet piyasa ekonomisi terk edildi. Hem swap piyasasına hem doviz ve altina mudahale ile ama yinede bankalarda 202 milyar dolara dayandı mevduat. Grafik olarak dolar bakın fincanı yaptı kulpu yapıyor eğer grafik formasyon gerçekleşirse 8.5 9 arasi olabilir dolar. Bu kosullarda biste YENI yatirim yapan ky elindeki avcundakini birakmaya mahkum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Valla bizim borsaya helal olsun ,dünkü ABD ve AB borsalarına uymadı dik durabildi,az önce ABD borsaları sert yükselişle açıldı,olan gene panikçilere oldu galiba
    Dostum, ABD ve AB Borsaları Virüs sonrası zirvelere koştuğundan, kar satışları geldi. Onlar coşkuda iken, biz yeteri kadar bu durumdan yararlanamadık. Bizim gördüğümüz zirvenin 125 Bin olduğunu hatırlarsak, şu anda halen zirvenin epey gerisinde, 109 Bin de bulunuyoruz...Selamlar,
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

7.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Dostum, ABD ve AB Borsaları Virüs sonrası zirvelere koştuğundan, kar satışları geldi. Onlar coşkuda iken, biz yeteri kadar bu durumdan yararlanamadık. Bizim gördüğümüz zirvenin 125 Bin olduğunu hatırlarsak, şu anda halen zirvenin epey gerisinde, 109 Bin de bulunuyoruz...Selamlar,
    Sayın izci@ söylediklerinize aynen katılmakla beraber dolar bazındada zaten çok geride kaldık,dün ABD ve AB borsaları dağılmasına rağmen bizim ayakta kalmamızda biraz burdan kaynaklandı kanımca, ayrıca bireysel emekliliğe her ay yatırılan paranın %10 nun borsa fonuna yatırılması mecburiyeti de bizim borsa için bu kadar yabancı satışına rağmen supap görevi yapmaktadır ,bu fon alımının sürekli olması borsaya sürekli düzenli vede iyice bir paranın girmesine neden olmasıda bizim borsayı ayakta tutan çok önemli bir nedendir.
    Son düzenleme : HORASANLI; 12-06-2020 saat: 22:45.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sevgili Horosanlı, Siz de eskilerden siniz. Bugün içinde bulunduğumuz finansal araçların içinde en avantajlısı Borsa olduğu aşikar. Eskiden böyle miydi. Para Borsadan satış yiyip, Dövize, faize kayıyordu. Şimdi çıktınız, nereye gireceksiniz ki. Sonuç olarak bence en önemli faktör budur. İnşaallah olağanüstü sıkıntılar olmaz da, bu şekilde devam eder.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Sayfa 456/800 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •