Sayfa 457/1002 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    iyi şirketlerden oluşan bir portföy yapalım takibe bile gerek yok gerçekten. Çok hareket ediyoruz. Kaybın nedeni de bu..
    Saygılar..
    Kesinlikle hocam, fon işinde sabırlı olmak çok önemli. Daldan dala atlanarak bir yere varmak imkansız. Ne kadar az hareket o kadar bereket. IIS fonunda bir yılımi doldurmak üzereyim ve sabırla iyi fonları taşımaya devam ediyorum.

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Yesile vuracaklar gibi kirbaci yeni cikacak super bono veya enflasyona endeskli tahvil ile. Karda oldugum yabanci fonlardan cikis yapsam mi diye dusunuyorum yine bir 20 Aralik yasamak istemem. Sizler ne dusunursunuz ? Cikmak icin belki gec kaldim bile , aksam bi aciklama gelirse yandik

3. Necmettin Batırel son yazısında böyle gizemli bir müjde, haber imasında bulunmamış o zaman bono için sanki biraz daha zaman var gibi KKM'yi böbürlene bölürlene haber verip durmuştu.

Bu arada Ünlü Co'nun yorumu:

"Kısa vadeli tahvil faizlerinde yaşanan bu hızlı yükseliş, hazırlık aşamasında olduğu belirtilen enflasyona endeksli bir bono/tahvil beklentisini yansıtıyor olabilir."

Genelde tüm yorumlar "henüz hazırlık aşamasında" gibi.

Aşağıdaki hariç:

"Enflasyona endeksli tahvil çalışmalarının tamamlandığı ve ihraca hazır olduğu belirtiliyor.

BİST'te yaşanan yükselişe ana etken olarak yüksek enflasyon gösteriliyordu. Enflasyondan korunmaya yönelik borsaya alternatif gelmesi tat kaçırmış gibi."
    Son düzenleme : ActuallyMelik; 12-05-2022 saat: 18:10.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yesile vuracaklar gibi kirbaci yeni cikacak super bono veya enflasyona endeskli tahvil ile. Karda oldugum yabanci fonlardan cikis yapsam mi diye dusunuyorum yine bir 20 Aralik yasamak istemem. Sizler ne dusunursunuz ? Cikmak icin belki gec kaldim bile , aksam bi aciklama gelirse yandik
    Enflasyona endeksli tahvilin vadeleri önemli.
    1 yıl olacak derlerse etkisi sınırlı olur.
    Ama 3 aylık vadeler konulursa ciddi bir talep görür.
    En başta bist çöker.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli tahvilin vadeleri önemli.
    1 yıl olacak derlerse etkisi sınırlı olur.
    Ama 3 aylık vadeler konulursa ciddi bir talep görür.
    En başta bist çöker.
    Esnek vadeler yapacaklardir diye dusunuyorum 3-6-9-12 gibi. Yeni cikaracaklari silahin etkisiz olmasini istemezler herhalde. 2-3 ay sonra yeni silah cikarma veya uyguladiklari mevzuati degistirme ihtiyaci dogabilir. KKM de yasadigimiz gibi.

Nereye gitsek park etsek bilemedim. Tum piyasalar tatsiz. Karda oldugum fonlardan cikip ppf de yatacagim sanirim. Son 2-3 gun yabanci fonlarda yeterince kardan gitti zaten. Birde dolardan vurgun yemeyeyim, cikip bi soluklanayim.

Elon Musk reis de cikmadi piyasaya bu sefer. Twitteri satin alacagim diyip gecici doping yapmisti piyasalara 1-2 hafta once.

Gecen bloomberg de soylediler avrupa birligi yenilenebilir enerji paketi aciklayacakmis 200 - 250 milyar euroluk. Arastirdim kaynak bulamadim.

Adettendir. Yatirim tavsiyesi degildir

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Esnek vadeler yapacaklardir diye dusunuyorum 3-6-9-12 gibi. Yeni cikaracaklari silahin etkisiz olmasini istemezler herhalde. 2-3 ay sonra yeni silah cikarma veya uyguladiklari mevzuati degistirme ihtiyaci dogabilir. KKM de yasadigimiz gibi.

Nereye gitsek park etsek bilemedim. Tum piyasalar tatsiz. Karda oldugum fonlardan cikip ppf de yatacagim sanirim. Son 2-3 gun yabanci fonlarda yeterince kardan gitti zaten. Birde dolardan vurgun yemeyeyim, cikip bi soluklanayim.

Elon Musk reis de cikmadi piyasaya bu sefer. Twitteri satin alacagim diyip gecici doping yapmisti piyasalara 1-2 hafta once.

Gecen bloomberg de soylediler avrupa birligi yenilenebilir enerji paketi aciklayacakmis 200 - 250 milyar euroluk. Arastirdim kaynak bulamadim.

Şöyle düşünüyorum.
    Gerçek enflasyonun %100'ün üzerinde olduğu ve enflasyonun yavaşlayarakta olsa yüksek seyredeği bir yerde doları rekabetçi olarak tutmak zorundasınız.

Bu enflasyon devam edecek görünüyor, şimdi böyle bir ortamda cazip faizli bir enstrüman çıkartıp dolar düşürülmek istenirmi.
    Olsa olsa kontrolsüz ve hızlı yükselmesi istenmeyecektir.

Ayrıca bu tahvil borsayı da çökertecek birşey olursa ortama çifte darbe vurur.

Hani faiz yasaktı nerden çıktı bu %60 faiz de denilecektir.

Kısaca bu iş çok ta kolay olmayacak gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku

Haberi buldum. AB nin aciklamayi planladigi yenilenebilir enerji paketi 200 milyar dolarmis.

https://www.bloomberght.com/ab-den-e...k-plan-2306167

8. enflasyon korumalı diye birşeyi ciddiye almanıza bile şaşırdım doğrusu, belki karıştırıyorsunuz size bugünki enflasyondan %70 vermeyecekler, 1 yıl sonra ortaya çıkacak enflasyona göre ödeme yapacaklar. peki enflasyon rakamını nereden alacaklar? tüikten: ) tüike açıklaması gereken ısmarlama rakamı veren zaten kim? belli..1 yılın sonunda enflasyon %30 çıkmış tüh derlerse napıcaksınız?: ) hem de dolar her yıl %100 ralli yaparken? bi daha bu hükümete güvenmem küstüm deyip 2 kat artmış dolarmı alacaksınız tekrar?: ) kur korumalıda kur belli kıvırma şansları yok.

1 yıl yaparsa direk keriz avıdır, talep bulur mu, türkiye gibi bir ülkede hayır diyemem: ) ama ben 3 ay bile yapsa ilk ödemeleri gözümle görmeden kkm'den şaşmam abi. 3 ayın sonunda ilk girenlere verirlerse %30 o zaman bakarız..bedava para dağıtmak isteyen devlete niye hayır diyeyim.

Sayfa 457/1002 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •