Sayfa 468/993 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1. Ayhan başkan bile KKM li olduysa gerisini siz düşünün !

2. Yarın öğleden sonra altın ons ve gram /TL. alış fırsatı verir mi ? Bu konuyu çalışan oldu mu ?

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ayhan başkan bile KKM li olduysa gerisini siz düşünün !
    Para TL kaynaklı ise ve kur düşükken misal 11,43-12,60 arası bağlandıysa mantıklı.
    Yabancı para bozularak KKM bağlandı ise, vade dönüşü kur farkı alacaksınız ancak makastan dolayı + kambiyo muamele vergisinden dolayı başlangıç noktasındaki döviz miktarını geri alamayacaksınız.

Fed/Powell: Fed, bilançonun büyüklüğünün azaltılmasını bekliyor

Fed/Powell: ABD ekonomisi çok güçlü

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Fed üyeleri 2022 yılında 6 faiz artırımı daha bekliyor.-bloomberg

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Powell:
    -Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı enflasyonist baskıları artırdı
    -Tedarik sıkıntıları beklenenden daha büyük ve daha kalıcı
    -Enflasyon hedefin oldukça üzerinde olmaya devam ediyor

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Para TL kaynaklı ise ve kur düşükken misal 11,43-12,60 arası bağlandıysa mantıklı.
    Yabancı para bozularak KKM bağlandı ise, vade dönüşü kur farkı alacaksınız ancak makastan dolayı + kambiyo muamele vergisinden dolayı başlangıç noktasındaki döviz miktarını alamayacaksınız.
    Ben bankanın veya karar vericilerin insafına para terk etmeyi anlayamadım ! Bugün 14,68 den 91 gün KKM yaptık diyelim. Bu 91 gün boyunca kur kimbilir kaç kez yukarılara kafa atar, dipleri yalar ? Diyelim ki ; 20 gün sonra 17 leri gördü 2-3 gün kaldı ve müdahale ile 14 lere geldi. Ama ben paramı bozamadığım için kaçırdım. 50-60 gün sonra yeniden alevlendi 16 ya gitti 5 saat kaldı tepesine balyozu yedi . Sonuçta benim vade dolduğunda 14,80 ise ben %17 faizimi alacak ve kös kös bakacağım.

Tersi de olabilir. 14,68 den bağladığım dolar 90 gün sonra bir şekilde 12 liraya düşer ve vade sonunda alacağım TL ile daha çok dolar alabilirim . Ben bu işleri hergün direksiyonda kendim olmak şartıyla yapmak isterim.

8. powell konuşurken bile kurlar taş gibi Maşallah ! Gerçekten güvenmeye başladım.

Sayfa 468/993 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •