Sayfa 472/568 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Parite başka bir şey.sizin yazdığınız ikisi arasındaki fiyat farkı olsa gerek.
     Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    erdemir/ısdemır paritesi 7.30 geldi beni fiyattan ziyade bu ilgilendiriyor
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Günaydın ortaklar, bol kazançlar diliyorum.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

3. Günaydınlar bura sessiz diye bakmamıştım, akşam karışmış...

İSdemir benim için çok önemli bende olmasa da... Şu ana kadar da Ereğli'den daha iyi performans gösterdi (Maden haberi öncesi yani)

Mr Steel'in dediği gibi, Ereğli'si olan İsdemir'in iyi olmasını ister! Fırınlar çalışssın, çok iyi kârlar gelsin vs vs...

Daha önce de Ereğli, İsdemir'in babasıydı ama İsdemir daha iyi performans gösterdi, yine olmaz diye bir şey yok, üzmeyelim birbirimizi herkesin tercihine saygı duymak gerekiyor.

Ama bu konuda bilgi paylaşan arkadaşlar, diğer arkadaşları düşünerek bunu paylaştı. Ereğli'si olan biri İSdemir'i olan birinin üzülmesini ister mi?

Ayrıca Ermander'in de Ereğli'ye ait olduğu hepimizin bir gerçeği, bunu da kimse görmezden gelmiyor. Hala geç değil, bir kısmı Ereğli, bir kısmı ISdemir olabilir, zaten bir çoğumuzda böyle... Tamamen geçiş yapılabilir, yapılmayabilir...

4. Yine yanlış anlaşılmasın, benim kafamda bir ara karışmıştı, İsdemir mi yapsam diye hepsini...

Bilançodan sonra tamamen kafamdan çıktı, evet iyi anlarda ISdemir çok daha hızlı primlemeler yapabiliyor ama kötü zamanlarda da bunun tersi olabilir diye düşündüm.

Sonra da maden haberi geldi zaten...

Ama geçmişe bakınca, ISdemir alan hala çok daha fazla kârda Ereğli'ye göre...

Hepimiz için hayırlı olsun...

5. Geçen gün vergi konusu açılmıştı.
    Kurumlar da eğer enflasyon muhasebesi yapılsa bu kada çok vergi vermez.
    Enflasyonu hiç göze almadan vergi almak tabii devletin işine geliyor...

Bu arada Çin'de vaka sayısı 10 bini aşmış, daha da artabilir deniyor. Kredi talebi de düşük ve 4. çeyrekte beklenen kadar büyüyemez deniyor...

Msci Türkiye endeksine şaka gibi ama Hektaş ve Sasa eklenmiş Şimdi ikişer tavanda bunun için yaparlar..

https://foreks.com/haber/detay/636dc...iklikler-yapti

6. Sayın Ric bazen sert cümleler kullanıyor gibi gelebilir, hani okullarda sert mizaçlı, yıllanmış şarap misali deneyimli öğretmenler, müdürler olur ya, ben onlara benzetiyorum Bana kızmazsa naçizane düşüncem...

Burada zaman zaman hoşumuza gitmese de gerçekleri yüzümüze vurmuştur hep, bilanço öncesine bakın mesela...

Ben seviyorum, sayıyorum kendisini... Yaşını da öğrendim, şu an daha iyi anlıyorum kendisini...

Hayat tecrübelerden ibaret değil mi zaten...

7. Günaydın

CPH2113 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Ereğli'den VOB,varantti,vadeliydi bilumum kumar işlerinden bıkkınlık geldigi için isdemire gelmistim birde 5 yılda 6 temettusu hikayesi cezbetti , endeks düşüşlerinde ayrıca daha defansif oluşu vardı ama bakalım herkes kısmetini yer artik
    Dostum bu dediğin de doğru... Açığa satış o bu uğraşıp duruyorlar Ereğli ile... Belki de o yüzden fiyatı Isdemir'den geri kalıyor hep onu da bilmiyoruz...

Sayfa 472/568 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •