Sayfa 490/999 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben gunun birinde bir konferanstayim, konferansi verecek olani da kendi capinda bilgili/donanimli bir elemandir diyerek ve istemeye istemeye gittim olay yerine..
    her neyse ;
    bu konferansi veren kisi benden en az 13/14 yas kucuk (ben 38 o ara) neydugu belirsiz bi kucuk sehir universitesinden isletme bolumu mezunu tifilin teki..
    hadi dedim on yargili olmayayim, dinleyeyim..(normalde cikar giderim, kim s. isletme mezunu birini , kafa bu bende)
    konferans konusu girisimcilik..!
    bu eleman basladi abd soyle iyi , abd boyle iyi , abd gtu yalamaktan dili nerdeyse poturlesmis elemanin..
    ya sabir cekiyorum surekli, en son dedi ki : ben abd de otel gorevlisiydim (oda temizleyici) 2500 dolar maas aliyordum da soyle iyide boyle iyide..
    kaldirdim elimi , senin bu yikayip yagladigin abd nin irakta oldurdugu insan sayisi kac.? tecavuze ugrayan , organlari calinan vatandas sayisi nedir.? kara kan (petrol) icin dokulen kirmizinin orani ne.?
    ortalik buz gibi oldu, dedim cevapla sonra devam et..
    edemedi, ciktim gittim..
    abd bu dunyanin en buyuk kalles ve adi toplulugudur, bunlar para icin analarini bile satar, ona gore yaz ve konus powercik..
    Turkiyede tecavuze ugrayan organlari calinanlarin sayisi kac?

Turkiyede herhangi bir koye git kimlik karti olmayan emeklilik hakki olmayan kaydi kuydu olmayan milyonlar var

Tamam amerika katil ulke ama sen ulke bile degilsin

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    serin hikaye,ben almayım. amerikancılığımı seninle tartışacak değilim.ipsaladan öte kafayı uzatamamış zatlar hayat dersi veriyor.bak bu ülkenin kafası en iyi çalışan beyinleri hep abd ye hizmet eder,neden acaba bir düşün belki cevabı bulursun.
    cunku amerika kimi satin alabilecegini biliyor. Turkiyenin basindakilere bi bak eger amerika satin alabilmisse genelde azinliktir

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Iste onu diyorum.. 2 eyalet nerden geliyor. Bi iması mi var. Eyalet sayısının 50 olduğunu biliyordur herhalde...!!

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    50 states plus 2 territories

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bazen krizler domino etkisi ile başlar.Fon yöneticileri eğer MSCI endeksini satmaya karar verirlerse tüm dünyada satarlar.Tabi şu ana kadar olmadı belkide olmayacak ama böyle bir ihtimal var.
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    İlginç bi iş yok abi
    Siz yavaş öğreniyonuz
    Biz öğrendik topikte
    Dolar vuruyooo cekiyoooo
    Başka bişey değil
    O işler belli olmaz

https://www.facebook.com/HumrStream/...29389141121008
    Son düzenleme : cumartesi71; 14-08-2019 saat: 03:52.

5.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben gunun birinde bir konferanstayim, konferansi verecek olani da kendi capinda bilgili/donanimli bir elemandir diyerek ve istemeye istemeye gittim olay yerine..
    her neyse ;
    bu konferansi veren kisi benden en az 13/14 yas kucuk (ben 38 o ara) neydugu belirsiz bi kucuk sehir universitesinden isletme bolumu mezunu tifilin teki..
    hadi dedim on yargili olmayayim, dinleyeyim..(normalde cikar giderim, kim s. isletme mezunu birini , kafa bu bende)
    konferans konusu girisimcilik..!
    bu eleman basladi abd soyle iyi , abd boyle iyi , abd gtu yalamaktan dili nerdeyse poturlesmis elemanin..
    ya sabir cekiyorum surekli, en son dedi ki : ben abd de otel gorevlisiydim (oda temizleyici) 2500 dolar maas aliyordum da soyle iyide boyle iyide..
    kaldirdim elimi , senin bu yikayip yagladigin abd nin irakta oldurdugu insan sayisi kac.? tecavuze ugrayan , organlari calinan vatandas sayisi nedir.? kara kan (petrol) icin dokulen kirmizinin orani ne.?
    ortalik buz gibi oldu, dedim cevapla sonra devam et..
    edemedi, ciktim gittim..
    abd bu dunyanin en buyuk kalles ve adi toplulugudur, bunlar para icin analarini bile satar, ona gore yaz ve konus powercik..
    Aynı diyaloğu Irak'a gıda götürürken,arama yapmak için ABD SAT komandoları bizi alıkoyduğunda Vietnam gazisi Yarbay'la yaşamıştım. Yaveri araya girip "bu savaştır,bombayı atarsın kim ölür kim kalır bilemezsin" diye aramızı yumuşatmaya çalışmıştı.
    "One minute"nin getirisine bakınca şaşırmamak elde değil.Netanyahu'nun da yüzüne küfretmiştim ama bana bir getirisi olmadı.
    Velhasıl böyle söylemlerle bir yere varılmıyor. Özal "küçük Amerika olacağız" dediğinde millet çok mutlu olmuştu, o zamanlar sizin tepkiniz nasıldı merak ettim?

Kim sildi yahu, G. birine G. dedigim gönderimi?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bazen krizler domino etkisi ile başlar.Fon yöneticileri eğer MSCI endeksini satmaya karar verirlerse tüm dünyada satarlar.Tabi şu ana kadar olmadı belkide olmayacak ama böyle bir ihtimal var.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yayılma etkisi olabilir diye söze başlamıştım zaten.. Biz ve bizim gibi aynı sepete koydukları ülkelere sıçrayabilir
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

8. Virüsü kaptıktan sonra iyileşen kişilerden alınan antikorlarla geliştirilen "REGN-EB3" ile "mAb114" isimli ilaçlar, hastalığın erken safhalarında kişilerin vücutlarında daha az Ebola virüsü varken verildiğinde, vakaların yüzde 94'ünde iyileşme sağlandı.

Haber bu.

Konu ile ilgili bir belgesele rastladım Tv de.

Ebola virüsünün özelliği, vücudun defans sistemini yanıltması. Benzer pek çok virüs barındıran insan vücudu, kendi savunma sistemi ile bu virüsleri ya yok ediyor ya da zararsız hale getiriyor. Ancak ebola bu sistemi yanıltarak, adeta kandırarak, alt ediyor.

Mücadele için henüz hiç bir tedavi ve ilaç yokken, ABD de bilim adamları ebola virüsünü inceliyorlar, virüsün hücre dış kalkanı var ve bu kalkan üçgen düğmelerle bezeli,bu görünüme benzer bilinen bir başka virüs var ve o virüs insana zarar vermiyor. Bunun üzerine ebola nın genetik yapısı ile oynayarak, benzer virüs hücrelerini, ebola virüsüne katıyorlar. Sonuçta, görüyorlar ki, bu genleri ile oynanan yeni virüs insana zarar vermiyor.

İşte ebola aşısını bu yeni virüsle üretiyorlar.

Sonuçta, çok geç kalınmadığı takdirde hastaların %90 ı, geç kalındığı durumda ( 4-5 gün ) %71 i iyileşiyor.

İşin ilginç yanı Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve çevre ülkelerde 1800 kişi öldükten sonra başlıyorlar bu çalışmaya, ne zaman ki Afrika'dan ABD ye uçan bir ebola hastası tesbit ediliyor, panikliyorlar ve çalışmaya başlıyorlar.

Tüm bunlar geçtiğimiz 4 ay içinde oluyor.

Şu ana kadar ABD de tespit edilen ebola hastası sayısı 18 kişi, bunların 5 i ölmüş. Diğerleri tedavi edilmiş.

Peki bunu dolar topiğine niye yazdım ?

ABD öyle bir ülkedir ki, eğer bir tehdit kendisine yapılmıyorsa, parmağını bile oynatmaz.

Hipokrat yeminiymiş filan hikaye.

Sayfa 490/999 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •