Sayfa 495/1023 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bildiğim kadarıyla proje finansmanı projelerinde %20 özkaynak - %80 borç oranına kadar çıkıyordu bankalar, ama finanse edilen projenin kendisi kredinin teminatını oluşturduğu için genelde bankalar açısından çok sıkıntı olmuyor, çünkü bu tarz projelerde fiziki yatırım çok üst seviyede ve belli bir değeri var. Ama bu kredileri satıp Kanal İstanbul tarzı projelere kredi verilmeye başlanırsa, bankaların bu gibi projelerde neyi teminat olarak alacağını ben de merak ediyorum.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben cidden hala kanal istanbul işine inanamıyorum.Cidden yapılacak mı bu iş.Yani yıl sonuna kadar ihale diyorlar.Bugün gazetede bu işin fizibilitesini yapan şirketin raporu vardı.Şirket 35 milyon almış bu raporu hazırlamak için.Ciddi ciddi bu para verilmiş şirkete fizibilite raporu bitmiş falan.Ben cidden inanamıyorum,harfiyatı başlıyana kadar biri ,yok artık o kadar da değil,bu iş mantıksızdır ,paraların çöpe atılmasıdır der diye düşünüyorum.Cidden hala aklım ermiyor.
    Proje ortaya çıkmadan projennın varlıgından haber olanlar oralardan boşuna arazi toplamadı. Buyuk vurgunu vurmak için proje şart. 2b arazi kanunu bu talana ön ayak olmak için cıkardılar. Orman arazilerini bedavadan aldılar milyon dolardan satacaklar böyle tatlı para nerde var. Bu zihniyetteki kişiler TC nin varlıgından rahatsız TC nin adı degişip abdülrezzak cumhurıyeti olsa daha cok sever sahip cıkarlar.

3.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Beton sektöründe durum vahimleşmeye başlamış ki ağlanmalar başladı.
    Torunların 4 milyar sinpaş gyonun 3 milyar tl döviz cinsi borcu var...
    Betoncuların kafa da betonlaşmış. Türkiyede betonun artık kulaklardan fışkırdığını bu işin bittiğini anlamak istemiyorlar. Faizler düşsün demek olmayacak duaya amin demektir..

Betoncular "Esad'la hemen barışalım. Suriyenin yeniden inşasını üstlenmekten başka çaremiz yok.." deyip Aksarayın önüne yatmalılar..

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
    ister ezan ister çan dinlet.
    İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
    müstehaktır ona her türlü zillet.
    Ömer HAYYAM
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. Daha sert yaptırımların geleceğine dair beklentiler' olduğunu aktaran Ant, bahsi geçen yeni yaptırımların hedefinin "Erdoğan'ın ‘çılgın projeleri'ni yapan şirketler" olabileceğine dikkat çekti ve bu havalimanlarını, köprüleri ve Kanal İstanbul'u kapsayan projeler için 200 milyar dolardan fazla yatırım yapıldığını ekledi.

https://www.birgun.net/haber-detay/b...ir-225995.html

Betona 200 milyar dolar gömmüşüz daha ne kadar gömüleceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    yalnız ata lira tr sınırlarından çıkınca pek işe yaramaz, 995 milyem külçe bile yaramaz, 999 milyemler her yerde geçer sıkıntısız.
    Aynen katiliyorum ata lirayi Tc darphane basar ve sadece Turkiyede alip satabilirsiniz , zor oldugu icin degil diger ulkeler almak istemez, paketli gram altinlarda 999 ve 995 milyem ayarlisi vardir, 999 olan tum dunya ulkelerinde satilir 995 olan yurtici alis satis icin yapilmistir ama 995 ureten firma londan metal exchange kayitli ise (LME) 995 de olsa diger ulkelerde satilir , yani baska ulkenin 995 ini almayabilirler ama lme kayitli oldugu icin Tr uretimli 995 o zaman alirlar, heeee bu bilgi ne ise yariyor Turkiyedeki iki gram altin ureticiside lme kayitli , venezuella neden altınlari sertifika ve paketlemek icin Tr yi sectigini simdi anlamissinizdir, bu hesapdan baktigimizda Turkiyedeki en az alim satim maliyetli altin 995 ayar paketli gram altindir, ve en ucuz kapalicarsi taraflarinda bulunur. Son dip not ( nadir metal ve iar markallari LME kayitli Tr fimalardir ) Buda benden size bilgi olsun.

7. Fiziki altın ile merak ettikletiniz varsa itina ile cevab verilir , lakin lidyalilar donemine kadar bilgi sahibiyim
    Benim fizik altin favorim 995 milyem paketli gram altındir ( elbete bunlarin hepsi 24 ayardir)
    Bugun haber dustu bankalardaki gram altin hesablarinda artis olmus, altin fiziki bir enstrumandir sanal olarak almak sizi garantilemez .bir cok olumsuz ornek verebilirim.

TA-1024 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Metali Yazıyı Oku
    Fiziki altın ile merak ettikletiniz varsa itina ile cevab verilir , lakin lidyalilar donemine kadar bilgi sahibiyim
    Benim fizik altin favorim 995 milyem paketli gram altındir ( elbete bunlarin hepsi 24 ayardir)
    Bugun haber dustu bankalardaki gram altin hesablarinda artis olmus, altin fiziki bir enstrumandir sanal olarak almak sizi garantilemez .bir cok olumsuz ornek verebilirim.

TA-1024 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok cahilce demezseniz bir soru sorabilirmiyim.Bankadan aldığımız gramları fiziki olarak çekmek istesek 995 mi 999 mu alırız.

Sayfa 495/1023 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •