Sayfa 50/388 ÝlkÝlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 3101 madde; 393 - 400 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1. Hocam, bilgiler için teþekkürler...

$700M ile kuracaklarý santralin kapasitesi nedir acaba? Tam olarak karþýlaþtýrabilmek için kapasiteyi de bilmek lazým...

Tabii biri þu anda borçsuz, çalýþan ve karlý bir santral. Diðeri ise izin alýp, inþa edilip, en erken 2025'de çalýþmaya baþlayacak bir santral...

Bu bayaðý büyük bir operasyon oldu. Sizin de dikkat çektiðiniz gibi ister hisseleri patron kendine almýþ olsun, ister el verdiði bir grup almýþ olsun, 3-4 Milyar Lira para gömüldü bu operasyona. Bu parayý kimse ortada fol yokken, yumurta yokken harcamaz. Satýþ gibi bir þeyler olacak ama ne olacak, yaþayýp göreceðiz...

Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Bir dönem portföyümde PRKME taþýdýðým için biliyorum, Ciner grubu yeni bir termik santral kurmak için EPDK ile yazýþmalar yapýyor hatta mahkemelikler. Adamlar sýfýrdan kurulum yapacaklar ve faaliyet raporlarýnda yazdýklarýna göre yaklaþýk maliyetini 700 milyon dolar olarak öngörmekteler yani bugünkü kur ile yaklaþýk 19 milyar Tl. Tüm yatýrýmlarýný tamamlamýþ hatta son operasyon ile borçsuz harçsýz hale gelmiþ CANTE'nin piyasa deðeri 15 milyar Tl.

Komedi...YTD
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

2. Konya - Ilgýn santralinin kapasitesi 500 MW olarak öngörülmekte.

*

Bu parayý finanse edebilecek þekilde en etkili networklere sahip kiþi Murat Güler'dir. Operasyonu da çok büyük ihtimal o yönetiyor. Tahtadaki kurumlardan ve iþlem (algoritmik anlamda) dizaynýndan yapýyorum bu çýkarýmý. RTALB de uzun bir süre portföyümdeydi, ciddi tecrübem ve sayfalarca tutmuþ olduðum datalarým var o bakýmdan.

Özellikle belirtmem gerekir ki, kesinlikle bilgi deðil tahmindir ve asla yatýrým tavsiyesi içermez...

3. Teþekkürler...

MW olarak Cante'nin þu andaki deðeri ile örtüþüyor ama biri halihazýrda çalýþan ve kar eden, borçsuz bir þirket. Diðeri onay alýp, yatýrým yapýp, faaliyete 2025 gibi geçecek bir þirket...

Ben daha çok sizin deðindiðiniz konuya odaklanýyorum. 3-4 Milyar Lirayý geçen ay bu þirkete kim, neden gömdü bu ortamda?
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

4. Linyit kömüründen organik gübre imalatý ile ilgili olarak yayýmlanmýþ ciddi akademik çalýþmalar var. Hatta bu konuyla ilgili olarak PRKME yönetimi ile görüþmüþlüðüm bile oldu. Merak eden arkadaþlarým ilgili baþlýktaki yazýlarýmý okuyabilirler...

Bu anlamda þirketin (CANTE) deðiþik iþ kollarýna yönelik yatýrýmlarý olur mu, yönetim ne der bilemem ancak önemi giderek daha fazla anlaþýlmaya baþlanýlan tarým sektöründe iþletme hakký % 100 kendi iþtirakine ait linyit rezervlerinin alternatif kullaným alaný da var...YTD

5.  Alýntý Originally Posted by Chetuo Yazýyý Oku
    Bence de operasyon olarak çok profesyonelce. Ben þirket veya patronu hakkýnda hiçbir þey bilmiyorum ama çok ilginç bir þeyler olacak diye tutuyorum...
    özal ailesi

6.  Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Robot iþlemler. Tahtada gerçek alýcý satýcýnýn yapmasý mümkün olmayan þeyler yani...
    10 GÜNLÜK SÜREÇTE DK,SAATLÝK LÝKLERDE belli bir formasyon ard arda 8-10 kez yinelenerek yapýldý ve benimde dikkatimi çekti,hareketler belli bir sistem dahilde yapýlýyor.Bu bir tesadüf olamaz.

--bu iki þirketi 2014 yýlýndan beri takip ediyorum...2015 yýlýndan beri de topiklerinde önemli yerlerde yazýyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarýný dip noktlarýnýn diplerine kadar okudum...faaliyet raporlarý dahil....özel durum açýklamarýný da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruþ para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sýfýr....bunlar için öenmli olan þirketleri yüzdürmek...fiyatýn bir anlamý yok þimdilik...

--bilançolarýný ciddiye almamak lazým...VUK beyannameleri daha önemli...

Odaþ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Þ.
    31 Mart 2013 Tarihine Ait Konsolide Finansal Tablolara Ýliþkin Açýklayýcý Dipnotlar dan alýntýdýr.

Odaþ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Þ.
    30 Eylül 2013 Tarihine Ait Finansal Tablolara Ýliþkin Açýklayýcý Dipnotlar dan alýntýdýr.
    .........................................
    https://tr.euronews.com/my-europe/20...u-bugun-nerede

17 Aralýk 2013 sabahý, 'rüþvet, görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karýþtýrma ve kaçakçýlýk' gibi suçlamalarýnýn yöneltildiði birçok kiþi dönemin Cumhuriyet Savcýsý Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in talimatýyla gözaltýna alýndý.

Baþbakaný Recep Tayyip Erdoðan, soruþturmayý hükümeti ve ekonomiyi hedef alan siyasi bir operasyon olarak deðerlendirdi.

Hükümet yetkilileri yaptýklarý açýklamalarda operasyonun arkasýnda Gülen grubunun olduðunu iddia ederek devleti ele geçirmeye çalýþan bir 'paralel yapý' olduðunu öne sürdü.
    .................................................. .................................................. ...................

....Ekipmanlarýn Tamamýnda, Yapý Kredi Bankasý A.Þ. lehine 500.000.000 TL tutarýnda ticari
    iþletme rehni bulunmaktadýr.
    Ayrýca Ticari Ýþletme Rehnine konu, üzerinde rehin tesis edilen ticari iþletme ve unsurlarý da Makine
    Kýrýlmasý, Kar Kaybý, Yangýn vb. tüm önemli rizikolarýn teminat altýna alýndýðý sigorta poliçeleri ile koruma
    altýna alýnmýþtýr.
    Kefalet
    -Yapý Kredi Finansal Kiralama A.O. ile Yapýlan Finansal Kiralama Devir Sözleþmesi:
    Asya Katýlým Bankasý ile ODAÞ I Doðalgaz Kombine Çevrim Santrali projesi için 4 adet Wartsila
    W18V50SG Gaz Motorunun finansal kiralamasý için imzalanan sözleþme Yapý Kredi Finansal Kiralama
    A.O.’ya devredilmiþ olup devir sözleþmesi imzalanmýþtýr.

Temlik
    Yapý Kredi Bankasý A.Þ. ile Yapýlan PMUM Alacaðýn Devri Sözleþmesi:
    Yapý Kredi Bankasý A.Þ. ile ODAÞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Þ. arasýnda imzalanmýþ olan Genel
    Kredi Sözleþmeleri uyarýnca verilen kredinin güvencesi olarak Yapý Kredi Bankasý A.Þ. yararýna ODAÞ
    Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Þ.’nin TEÝAÞ’a yaptýðý enerji satýþýndan kaynaklanan gelirinin Yapý Kredi
    Bankasý A.Þ.’ye devri konusunda anlaþma imzalanmýþtýr. Ýmzalanmýþ olan anlaþmanýn toplamý 500.000.000
    TL olup anlaþma uyarýnca güvence altýna alýnan yükümlülüklerin tamamen ödenmesine kadar temlikler
    geçerli olacaktýr.

(01 Ocak 2014 – 31 Mart 2014 Dönemine Ait Finansal Tablolara Ýliþkin Açýklayýcý Dipnotlar dan alýntýdýr.)
    Son düzenleme : ft-2; 13-08-2023 saat: 14:19.

Sayfa 50/388 ÝlkÝlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •