Sayfa 503/993 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

Kavcıoğlu: Enflasyonun 2022 yıl sonunda %65,2 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (Önceki %60,4)

*Kavcıoğlu: Enflasyonun 2023 yıl sonunda %22,3 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (Önceki %19,2)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Aylık 10 milyar dolar cari açık birde Dünya da faizler yükseldi kkm dekiler enflasyon altında eziliyor en ufak panikte USD tutulamaz olur

3. Döviz borcu olanlar borcu çevirmeyip ödeyebilir üstüne cari açık üstüne faiz yüksek kkm de çok stres var yolun sonuna yakınız

Kavcıoğlu: Enflasyon varsa orada sorun vardır, orada başarıyı konuşmak da doğru değil, vatandaşların sıkıntısını çok yakından biliyoruz, tedbirleri alıyoruz, bunun sonucunu da çok kısa sürede göreceğimize inanıyoruz

Kavcıoğlu: Halkımız rahat olsun, enflasyon istediğimiz noktaya hızlı bir şekilde gelecek

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Seçime yakın tarım kredi kooperatifleri herşeyi zararına satabilir halkın gözünde diğer marketler aç gözlü olarak gösterilir enflasyonun sebebi onlar gösterilir belediye seçimi öncesi gibi olur

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Üstadım ayda mı yaşıyorsunuz?

epistemolojik kopuş diye bir şey duymadınız galiba.
    pompacılar var dizel derseniz epistemolojik sokuş yapıyorlar

pompayı, pompayı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan 2023 Yılı Programı'nda,

" Emeklinin milli gelirden aldığı pay da 2020 yılında yüzde 8.9 seviyesindeyken bu yılın sonunda yüzde 5.8'e düşmüş olacak." Çıkar telefonu diyene sağlam geçirmişler.

Programda asgari ücretlilerin bu yıl eline geçen reel ücretlerinde ise geçen yıla göre yüzde 13.2, 2020 yılına göre de yüzde 15.1 artış oldu.

Piyasa demek ki Asgari ücrette ki reel artışa göre herşeyi fiyatlıyor....

8. FED Kasım ayında 0,75 artırım yapacak bu cepte.
    Bazı FED üyeleri faiz artırımları yavaşlasın gibi açıklamalar yapmış.
    Bu kapsamda Aralık ayında 0,50 artırım, 2023 4-6. aylarda indirim olabilirmiş miş.
    Dolar endeksi bundan dolayı gevşiyor, EUR GBP falan bundan dolayı değer kazanıyor, bizim gibi ülkelerin CDS’leri de bundan dolayı düşüyormuş muş diyorlar.

Sayfa 503/993 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •