Sayfa 512/1024 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dolar/TL 6.5926

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Zehir ettiker şu günümüzü

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çok büyük badire atlattık deniyor ama pek daha bir şeyin atlatıldığına dair bir işaret yok. 6.5TL hala milyonlarca işsiz yaratabilecek bir seviye. Millet daha farkına varmadı, 1-2 ay içinde ciddi bir resesyon ve bunu takip eden slumpflasyon olasılığı var. Benim tahminlerime göre bu millet ekonomik krizler ardından stagflasyon yaşadı ama sanırım hiç bu denli sert bir slumpflasyon yaşamadı.

Bu açıdan bu bir ilk olacak.
    Slumpflasyon (Enflasyonla birlikte küçülme); Enflasyonun olduğu bir ülkede aynı zamanda ekonominin küçülmesi durumunu ifade etmek için kullanılan bir tabirdir.

Bilmeyenler için paylaşayım dedim. Beteri gördük sanıyorlar ama son 16 yılın yetmeleri daha BETERİN ne olduğunu görmedi merak etmesinler umutabi `nin sözlerine biraz kulak versinler BETERİ dibine, köküne kadar tadacaklar ..

4. Kafamda takılan bir soru var
    Merkezin dışında şu an bankalardaki toplam DTH rakamı yanılmıyorsam 170-180 mlyr usd civarı idi

gerçekten şu an bankalarda 50 milyar usd nin üstünde döviz var mıdır acaba ?
    ve bu görülebilir mi ?

5. Üstteki grafikte residual maturity orijinal maturity'den daha yüksek gözüküyor. Neden öyle sebebini bilen var mi....

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Vavv reis den yeni DOLAR tüyosu ha ... Demek ki Dolar tekrar 7 lerin üstüne ve belkide 8 lere gidecek ha ! teşekkür ederim bu tüyo
    için sayın reis bey.

Normalde bu olay sonrasında herkesin ne üretirim, ne ihracat ederim diye düşünmesi gerekirken gerekli yetkinliğe sahip işgücümüz olmadığı için kala kaldık. Tarım ürünleri için ihracatın yolu açıldı. Ancak buda iç piyasada fiyatların yükselmesi anlamına geliyor. Yetenekli iş gücü bu fiyatlara Türkiyede çalışmayacağı için özellikle teknik alanlardaki çalışanlarımızı hızla kaybedeceğiz.
    Bir iki ay çok uzun süre bir an önce aksiyon görmemiz gerekiyor.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7. 505.sayfadaki grafiği kastettim...mesajda çıkmamış...

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 512/1024 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •