Sayfa 513/1312 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Peşin para konut almak riskli. Kredili alımla riski minimize edersiniz
     Alıntı Originally Posted by tprkcnr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Selamlar
    Şuan eldeki 1 milyon nakit ile konut alıp kiraya vermek mi daha iyi

Eregl,tüpraş,türk traktör gibi hisse almak mı

kredi borcuna girmeyi düşünmüyorum

2.  Alıntı Originally Posted by tprkcnr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Selamlar
    Şuan eldeki 1 milyon nakit ile konut alıp kiraya vermek mi daha iyi

Eregl,tüpraş,türk traktör gibi hisse almak mı

kredi borcuna girmeyi düşünmüyorum
    Su sira nakitle alinacak en kotu sey sanirim konuttur.
    Hisseler de ucuz degil, o yuzden 1/3 altin, 1/3 eurobond, 1/3 hisse portfoyu derim.

Olasi borsa cokuslerinde kenardaki altinla hisse portfoyunu desteklersiniz.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    TV'de ve youtube'da ev kiraları üzerinden halkı ev sahiplerine karşı kin ve düşmanlığa tahrik eden yayınları CİMER'e şikayet ettim ve ediyorum.
    Öyle başa böyle traş, hadi bakalım.

Halk sadece kiracılardan oluşmaz.
    Ev sahibi de halk, o da ev geçindiriyor.
    Ev sahipleri zarar ederken herkes yıllardır "oh olsun" dedi, şimdi zam yapılıyor diye kimsenin "devlet müdahale etsin" çığırtkanlığı yapmaya hakkı yok.

"Pastadan biraz da ben nasipleneyim" hesapları yapan muhalif kanalların da hükümetle uğaşmayı bıakıp ev sahiplerini hedef göstermeye hakkı yok.

Bunca yıllık muhalifim, özellikle şu covid sürecinden sonra muhalefetten tiksindim.
    Buraya yazmazsam olmaz. Muhalefet taraftarı iken pandemide benimde içimde zerre sempati kalmadı. Liberal demokratından tut, Chp sine kadar kimsede demokrasinin D'sinin olmadığını gördüm. Liberal geçinen Besim Tibul bile herkesi zorla aşılamayı önerdi. Allah'tan bu süreçte başımızda AKP varmış dedim. CHP ye kalsa insanları kamplarda toplayıp zorla aşılayacaktı.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Konut maliyetleri yüzde bilmem kaç yüz arttı diye çığırtkanlık yapan inşaatçılara nispet 580bintl'ye sıfır 3+1 daire, müteahhit şu ortamda %100 kardan aşağı da çalışmaz:
    https://www.hepsiemlak.com/nigde-mer...kaAlO1EALw_wcB

Arsa payı düşük olunca ve kullanılan malzemeler doğru seçilir ve müteahhit işin uzmanıysa gayet hesaplı daireler üretilebilir.

Ama bu daire büyükşehirlerde yeni yapılaşma alanlarında satılsa 1,5-2 milyon TL aralığında fiyatla satışa çıkardı. Arsa payı yüksek olsa dahi yüksek fiyatlamaları açıklayamaz.
    İşin özeti müteahhitlikte kar çok.
    hocam ilandaki detaya bakın:

Son Güncelleme Tarihi: 112 Gün Önce

Bu ilan neredeyse 4 ay öncenin ilanı.

Hiçbir il merkezinde 3+1 katta ve yeni daireyi bu fiyata alamazsınız.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6. Biz burada ev Amerikan fixed rate mortgage 4.7 oldu. Dxy 103 oldu. Emtia balonu patladı, ev fiyatları 10yıl kendine gelmez vs. diye tartışırken ev fiyatları roketlemeye devam ediyor. Ev baktığım bir bölgede dün 2+1 325 civarı olan en ucuz evler bugün 365 bölgesine atmış. Burnuma kartel kokusu geliyor. Hepsi topluca fiyat artırmış.

7.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Biz burada ev Amerikan fixed rate mortgage 4.7 oldu. Dxy 103 oldu. Emtia balonu patladı, ev fiyatları 10yıl kendine gelmez vs. diye tartışırken ev fiyatları roketlemeye devam ediyor. Ev baktığım bir bölgede dün 2+1 325 civarı olan en ucuz evler bugün 365 bölgesine atmış. Burnuma kartel kokusu geliyor. Hepsi topluca fiyat artırmış.
    hocam 5 i coktan gecti

ayrica ev fiyatlari dusmez cunku pent up demand var. Ayrica maliyet enflasyonu var

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 513/1312 İlkİlk ... 134134635035115125135145155235636131013 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •