Sayfa 524/1002 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Barbunu biz mi yiyeceğiz, yoksa barbun mu bizi yiyecek?

Allahtan balığı pek sevmem, bu paraya 1.5 okka kuzu pirzola, şiş alırım.
    Reha başkanım Osmanlıyı gördüğü için okka, arşın dirhem gibi ölçüleri kullanıyor. Başkanım 2024 e girdiğimizi (pardon 2024 un bize girdiğini) unuttu uyan başkanım Sultan V. Reşat öldü.

2. Somon alıyorum 100 150 bandında. bugün 100 tlden kampanyalı aldım. Yüzde yüz olta somonu dedi desem. İnanan çıkar..Burası Türkiye.

3. Petrol fiyatları neredeyse aynı hatta düşük bile sayılır. Rus petrolünü daha da ucuza alıyoruz. Bizde petrol çıktığı için mi petrolu kolay çıkarmak için mi dayıyorlar.

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Somon alıyorum 100 150 bandında. bugün 100 tlden kampanyalı aldım. Yüzde yüz olta somonu dedi desem. İnanan çıkar..Burası Türkiye.
    O **** olta Somonunu bulsa kendi yer, 100 gaymeye satacağına...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Seçim anketine gelelim hadi. Ben MHP +akp %40 aşağısı bekliyorum. Hele ki bununda aşağısı olursa ki olabilir. RTE nin burnundan getirirler. O zaman rte bu ekonomi yönetimini tutar mı. Tekrar ipleri koparır mi orayı kestiremedim. Ona göre plan yapacam.
    Öyle bişey olursa seçim kazandıran ekonomiye geri dönetler, faizler iner 8e artık gerisini bilmem.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Öyle bişey olursa seçim kazandıran ekonomiye geri dönetler, faizler iner 8e artık gerisini bilmem.

hele gene sonbaharda referandum düşünüyorlarsa pantolonları anında indirirler..

Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku

Ne zaman dönecekler seçimlere 1.5 ay var, seçim sonrası 4 yıl kılçıksız/seçimsiz zamanları var.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...ari-2023-49684

2019 yılına kadar TC de nüfus her yıl 1 milyon artıyordu.

Ekonomik krizin başlamasından sonra nüfus artış hızında çok keskin bir düşüş var.

Ki 2023 de sadece 93 bin kişi artmış.

Grafikteki 60 derece aşağı yönlü ok iktidar partisi için artış yolun sonuna gelindiğinin resmi olmuş.

Bunun 2023 seçimlerinde kısmen yansıması oldu.

Ancak o okun en dip seviyeye indiği yerde yerel seçimler var.

Ki iktidarın doları tutacağım diye emlak ve kira fiyatlarını zirve yaptırdığı ve kredi faizleri nedeniyle de artık kimsenin ev alma umudu kalmadığı ortamda evliliklerin çok azalacağını ve belki de ilk kez nüfusta gerileme olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

Çevremdeki müteahhitlerin nerdeyse hiçbiri ulaşılmaz konut fiyatları ve kredi faizleri nedeniyle yeni projeye başlamıyor.

Bu ise 2024-5-6 yıllarında artacak sıkılaştırma politikaları ile emlak ve kira fiyatlarında artışın devam edeceğini gösterebilir.

2023 deki en büyük seçim vaadi olan torpilsiz işe girme düzenlemesini çıkarmadan (ki Diyanette yapılan ankette bile Sözcüye göre yüzde 80 torpile inanıyormuş) seçime giriliyor.

İşsiz, evsiz ve evlenemediği için eşsiz olarak halen bunalımda olan gençler seçimin sonucunu belirleyebilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 524/1002 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •