Sayfa 53/196 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. "altınları yastık altında tutmak yanlış" başlığı halen açılmamış?

metal yorgunluğu sezdim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "altınları yastık altında tutmak yanlış" başlığı halen açılmamış?

metal yorgunluğu sezdim.
    Baş ağrısına mı sebep oluyor? Bende yok ama olanlara söyleyeceğim yorgan altı daha iyi olur gibime geliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Baş ağrısına mı sebep oluyor? Bende yok ama olanlara söyleyeceğim yorgan altı daha iyi olur gibime geliyor.
    Metal yorgunluğu altın sahiplerinde değil, rumenigge'de..
    Amaçları için eskisi kadar çabalamıyor..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. TL ye guvenmeyenler DOLAR sakın almayın.

ABD nin işinin bitmesi an meselesi.

DOLAR dışındaki başka güvenilir para birimlerini araştırın. DOLAR ın işi bitmiştir.

İspat! Bu grafiği anlayamayan cahiller boşuna yorum yazmasınlar.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    TL ye guvenmeyenler DOLAR sakın almayın.

ABD nin işinin bitmesi an meselesi.

DOLAR dışındaki başka güvenilir para birimlerini araştırın. DOLAR ın işi bitmiştir.

İspat! Bu grafiği anlayamayan cahiller boşuna yorum yazmasınlar.

eski bir yazi ama yinede merak ettim birisi bu grafigin onemini anlatabilirmi? Neden dolar bitmistir deniyor?

Grafikte batma ihtimali yuksek olan sirketlerin bono faizlerinin ABD devletinin 10 yillik bonolarinin altina geldigi goruluyor. Boyle bir sey mumkun degil normalde cunku biri dunyanin en guvenilir kalesinin verdigi faiz ki bunun cok dusuk olmasi gayet normal ama ote yandan Avrupadaki batma ihtimali yuksek olan sirketlerin bono faizlerinin daha da dusuk olmasi imkansiz. Son derece mantiksiz

Peki bunun dolarin degeri ile alakasi nedir? Benim bildigim 10YR T faizleri arttikca dolarin degeride artar ama burada neden dolarin cokusu olarak algilanmis onu anlamadim
    Son düzenleme : Ahmetg; 17-06-2018 saat: 18:52.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    eski bir yazi ama yinede merak ettim birisi bu grafigin onemini anlatabilirmi? Neden dolar bitmistir deniyor?

Grafikte batma ihtimali yuksek olan sirketlerin bono faizlerinin ABD devletinin 10 yillik bonolarinin altina geldigi goruluyor. Boyle bir sey mumkun degil normalde cunku biri dunyanin en guvenilir kalesinin verdigi faiz ki bunun cok dusuk olmasi gayet normal ama ote yandan Avrupadaki batma ihtimali yuksek olan sirketlerin bono faizlerinin daha da dusuk olmasi imkansiz. Son derece mantiksiz

Peki bunun dolarin degeri ile alakasi nedir? Benim bildigim 10YR T faizleri arttikca dolarin degeride artar ama burada neden dolarin cokusu olarak algilanmis onu anlamadim

Avrupa Birliği ile Amerika'yı bire bir karşılaştırmak doğru olmaz. Amerika bağımsız bir birleşik devlet. Avrupa birliği ise bir çok devletten oluşan bir birlik. Örneğin Detroit şehrini Yunanistan'a benzetsek Detroit'inde bonoları da benzer şekilde olurdu. Ama Detroit egemen bir devletin bir şehri olduğu için tüm risk genel bütçeye *kısmen de olsa* dağıtılabiliyor ve bir ülke tahvili gibi işleme açılamıyor. Eğer açılabilseydi tıpkı kırmızı çizgideki gibi bir volatiliteyi o tahvillerde de görürdük. O nedenle elma ile elmayı karşılaştırmak daha doğru.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Avrupa Birliği ile Amerika'yı bire bir karşılaştırmak doğru olmaz. Amerika bağımsız bir birleşik devlet. Avrupa birliği ise bir çok devletten oluşan bir birlik. Örneğin Detroit şehrini Yunanistan'a benzetsek Detroit'inde bonoları da benzer şekilde olurdu. Ama Detroit egemen bir devletin bir şehri olduğu için tüm risk genel bütçeye *kısmen de olsa* dağıtılabiliyor ve bir ülke tahvili gibi işleme açılamıyor. Eğer açılabilseydi tıpkı kırmızı çizgideki gibi bir volatiliteyi o tahvillerde de görürdük. O nedenle elma ile elmayı karşılaştırmak daha doğru.
    peki bu grafik neden dolarin bittigi anlamina geliyor?

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    peki bu grafik neden dolarin bittigi anlamina geliyor?
    Ben bu grafikten doların bittiği anlamını çıkartmadım. Grafikte bana göre bir bakıma elma ile armut karşılaştırılmış.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 53/196 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •