Sayfa 531/1230 İlkİlk ... 314314815215295305315325335415816311031 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Aksa...son 1 yılın acısını çıkarmaya başladı...nispeten iyi gelen bilançolar...%100 bedelsiz, yüksek temettü verimi..portföyde endeksaltı performans olarak sadece Petkim kaldı...onun da oranı uzun süre önce minimuma inmişti...maşallah diyorum

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    5 tane var hissem,

Arsan, brsan, knfrt, ykbnk, cemts. Hepsini ucuz diye aldım pahalı oldukları zamana kadar bekleyip satacağım inşallah.
    Tarih 30 Mart.

ARSAN 1.8 mailyetti OK, YKB 1.7 maliyetti OK, KNFRT 5 maliyetti aldık sattık lot artırdık devam o da OK

5'te 3, üstadı övdük kendime de bir aferin diyeyim. CEMTS da OK sayılır %40 kardayım ama bilançosunu beğenmedim. BRSAN ise tam hayal kırıklığı oldu kar da az bilanço da kötü 8.3 maliyetim var.

Arada KLMSN filan girdi efsane kar bıraktı 1 ayda. Orta vade trade temel analiz ne ucuz kalmış sürekli takip çok temiz para bırakıyor değerli beyaz yakalar...

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Pegasus da üstad ile benzer düşünsek de almamıştım bunda ise yine benzer düşünüyorduk ama aldım ona istinaden öyle yazdım ben dediginiz gibi 6 7 aydır takip ediyorum 2 aydır da topluyorum klmsn maliyetim 10.6 oldu alışlarım da bitti, Ykb poz. Larımı bana göre güzel yerden kapatıp komple buna devrildim elimde çok az kaldı Ykb... azar azar da arsan ve konfrt sattım... onlarda beklentim devam aslında Ykb de vermeye kıyamıyordum ben verdim düştü inanın param yok diye çok üzüldüm o da çok potansiyelli haksız yere buralarda olan bir hisse kesinlikle... komple borsada olunca poz değiştirmek de kağıt almak da zor oluyor bunu da not ettim 105 ve üstünde biraz hafifleyeyim en az %40 nakit fonda kalayım istiyorum o kadar ucuz geliyor ki 95 altında her şey sürekli hisse alıyorum kredi çekmeyi ciddi ciddi düşündüm, ülke bu kadar riskli olmasa çekerdim kesinlikle. Öyle yani bu ülkede bu ortamda %100 hissede olan manyak var mı derlerse beni gösterebilirsiniz altın filan da vardı komple sattım
    %40 nakite doğru hamlelerimiz başlamıştır yavaş yavaş sakin sakin pasiften pasiften gönderiyorum satışları. %60 mala kesinlikle dokunmak yok...

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Tarih 30 Mart.

ARSAN 1.8 mailyetti OK, YKB 1.7 maliyetti OK, KNFRT 5 maliyetti aldık sattık lot artırdık devam o da OK

5'te 3, üstadı övdük kendime de bir aferin diyeyim. CEMTS da OK sayılır %40 kardayım ama bilançosunu beğenmedim. BRSAN ise tam hayal kırıklığı oldu kar da az bilanço da kötü 8.3 maliyetim var.

Arada KLMSN filan girdi efsane kar bıraktı 1 ayda. Orta vade trade temel analiz ne ucuz kalmış sürekli takip çok temiz para bırakıyor değerli beyaz yakalar...
    Gönülden tebrikler...senin geçmiş başarın ortada, ben nispeten hisse işinde tecrübesiz sayılırım...20 sene piyasa tecrübem olsa da, özellikle 2006 da açılan vadeli işlemler piyasası sonrası işlemleri genelde orada yaptım...son 2 senedir tekrar hisse portföyüm aktif oldu..,buna rağmen hisse seçimleri, getiri miktarları vs gayet tatminkar.

Bunu kendimi övmek için yazmıyorum..portföy yönetim stratejilerimi burada yazdım, hatta hep birlikte tartıştık...demek ki düzenli getiri ve kayda değer performans gayet mümkün...borsa kumar, hisse senetlerinden bir şey olmaz...borsada ancak kumar kağıtlarında ciddi getiri mümkün diye bşr şey yok..tüm beyaz yaka genç arkadaşlar bu işi becerebilir, ya da çoğu diyelim.

Ayrıca, aktif bşr şekilde 10 a yakın arkadaşıma portföy yönetimi konusunda karşılık beklemeden destek veriyorum...hepsinin getirisi az çok benim kadar ve gayet iyi getiriler elde ettiler...üstelik belki haftada toplam 1-2 saat ayırıyorlar bu işe.

Yani..plaza diliyle söyleyim...yes, u can

5. 28 mayısta artık uzun ömürlü toplayacağım diye karar almıştım. Şuan baktığımda yaptığım tasarruf ve boştaki para faizi ile yaptığım birikim yaklaşık 6 ayda hatırı sayılır bir birikim olmuş. Bu niyetle girişip günlük haftalık toplama yapmasaydım o parayı bir şekilde yiyecektim Ama şimdi yavrulamayı bekleyen lotcuklar olarak duruyorlar.

(Aksa, Sasa, Eregli, Petkim, Despc, Psdtc) ile başlamıştım. Bu 6 hisse 6 ayda ortalama %8 civarı getiri sağlamış. (Arada %15-20 kazanç sağlayanlar oldu onların düşeceğini sonra çıkacağını öngördüm yerine göre ancak satıp almaya başlarsam disiplinden vazgeçerim diye yapmadım işlemi.Yine disiplinim bozulmasın diye yüklü alımda yapmadım sadece düzenli hareket ettim. Kendimden emin olduğum zaman deneyeceğim pozisyon değiştirmeyi)

Son 1 aydır adnacı takip ediyordum 1,20lerden portföyüme eklemiştim. Çok uzun vade düşünmediğimden al-sat yaparak maliyetimi 96 kuruşa indirdim maliyetimi ve %100 civarı karla 7.hisse olarak duruyor portföyde ama uzun vade ona ekleme yapıp yapmayacağım konusunda kararsızım. 7. hisse olarak ortalama hesaplamaya eklemedim o yüzden.

Portföyümün ana hissesi ise Ecilc büyük beklenti ile girdim 1 seneyi geçti beklentim hala çok yüksek ancak orada her şey patron elinde olduğundan uzun ömürlü temettü hissesi grubunda bekler en kötü ona ek alım yapmıyorum.
    Beğendiğim 4-5 hisse daha var takip ettiğim toplamda 20-25 civarı hisse var ama bir süre daha sistemimden taviz vermeden ilerleyip kendimi hazır hissettiğimde farklı şeyler deneyeceğim.

Bu işe niyetlendiğimde hedefim en kötü 10 sene içerisinde emekli olmaktı. Fiilen olmayacak elbette ama senelik alacağım temettü miktarı olası 1 senelik emekli maaşıma denk gelmeli diye planladım. 6 aydaki birikimim ile sanırım 20 günlük emeklilik maaşı çıktı genele bakınca 2 aylık emeklilik hazır şuan kalan 10 ayı tamamlamak öncelik sonrasına bakacağız.

Öncelikle sayın Cautionary ve Dudu hocama teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde bu işe girişmenin zamanı geldiğini daha çok aklıma yatırdım ve hep planladığım şeye başlamama vesile oldunuz.

6. Pegı, sarışın atım benim

Sayin Cautionary,

sarisin at dediniz sormak istedim. XAUUSD'de 1450 altlarini gorur muyuz?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Pegı, sarışın atım benim

8.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    28 mayısta artık uzun ömürlü toplayacağım diye karar almıştım. Şuan baktığımda yaptığım tasarruf ve boştaki para faizi ile yaptığım birikim yaklaşık 6 ayda hatırı sayılır bir birikim olmuş. Bu niyetle girişip günlük haftalık toplama yapmasaydım o parayı bir şekilde yiyecektim Ama şimdi yavrulamayı bekleyen lotcuklar olarak duruyorlar.

(Aksa, Sasa, Eregli, Petkim, Despc, Psdtc) ile başlamıştım. Bu 6 hisse 6 ayda ortalama %8 civarı getiri sağlamış. (Arada %15-20 kazanç sağlayanlar oldu onların düşeceğini sonra çıkacağını öngördüm yerine göre ancak satıp almaya başlarsam disiplinden vazgeçerim diye yapmadım işlemi.Yine disiplinim bozulmasın diye yüklü alımda yapmadım sadece düzenli hareket ettim. Kendimden emin olduğum zaman deneyeceğim pozisyon değiştirmeyi)

Son 1 aydır adnacı takip ediyordum 1,20lerden portföyüme eklemiştim. Çok uzun vade düşünmediğimden al-sat yaparak maliyetimi 96 kuruşa indirdim maliyetimi ve %100 civarı karla 7.hisse olarak duruyor portföyde ama uzun vade ona ekleme yapıp yapmayacağım konusunda kararsızım. 7. hisse olarak ortalama hesaplamaya eklemedim o yüzden.

Portföyümün ana hissesi ise Ecilc büyük beklenti ile girdim 1 seneyi geçti beklentim hala çok yüksek ancak orada her şey patron elinde olduğundan uzun ömürlü temettü hissesi grubunda bekler en kötü ona ek alım yapmıyorum.
    Beğendiğim 4-5 hisse daha var takip ettiğim toplamda 20-25 civarı hisse var ama bir süre daha sistemimden taviz vermeden ilerleyip kendimi hazır hissettiğimde farklı şeyler deneyeceğim.

Bu işe niyetlendiğimde hedefim en kötü 10 sene içerisinde emekli olmaktı. Fiilen olmayacak elbette ama senelik alacağım temettü miktarı olası 1 senelik emekli maaşıma denk gelmeli diye planladım. 6 aydaki birikimim ile sanırım 20 günlük emeklilik maaşı çıktı genele bakınca 2 aylık emeklilik hazır şuan kalan 10 ayı tamamlamak öncelik sonrasına bakacağız.

Öncelikle sayın Cautionary ve Dudu hocama teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde bu işe girişmenin zamanı geldiğini daha çok aklıma yatırdım ve hep planladığım şeye başlamama vesile oldunuz.
    Tebrikler, bu tür başarı hikayeleri okuyunca çok mutlu oluyorum...hiç mi tasarruf ve yatırım işinden sıkılan, keşke biriktirme ve hisse alma işiyle uğraşacağına parayı yeseydim diyen yok

Sayfa 531/1230 İlkİlk ... 314314815215295305315325335415816311031 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •