Sayfa 535/637 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Alın buyrun işte bizim borsamızın hali.Hani nerde o anlı şanlı temttü veren şirketler.F/K a göre PD/DD ne göre bedeva denen bankalar falan ne oldu hepsi meğer kağıtdan kaplanmış di mi.Maalesef bizim borsa böyle işte uzun vade yatırımcılığını öğretir adama.

Bu benim amerika trump suriyeyi bombalamaya gittiği zaman olan düşüşte attığım mesaj

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hocam topiğin ahengini bozuyorsunuz, sizi başka topik lere alabilir miyiz? en sevmediğim şeydir puslu havayı seven kurt tripleri.

bugün uluse de ek alım yaptım %5 aşağıdan....100 bine kadar düşüş şaşırtmaz beni....daha 100x portföyün 15x lık alımı gerçekleşti.
    Bu da sayın cautınary nin bana cevaben yazdığı mesaj

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,136
    https://twitter.com/selva_demiralp/s...69184330493953

Bu programda her sey anlatildi, daha once de defalarca anlatildigi gibi.

Izlemeyenler mutlaka izlesinler.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Foruma yazayım diye derdim yok.Ama görüyorum ki benle benzer düşünceleri olan gerek forum sahibi gerek tecrübeli arkadaşlar çoğalmış.Kurt puslu havayı sever benzetmesi için hala sayın cautionary den bir özür bekliyorum.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    501
    Niye tepki zamanı gelmiş anlamadım. Bir önceki dibe %10 kalmış. %5 dolar artsa %5 borsa düşse o seviyeye geliyor. Lakin bunlar bize ineceği çıkacağı söyleyemez ki.
     Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Endekse dolar bazlı bakmak beni borsadan soğutsada merak edip baktım , dolar bazlı soluksuz düşmüş artık tepki verme zamanı gelmiş gibi sonrasına bakarlar artık

"ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,136
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Paranın zaman değeri, yanı enflasyondan arındırılmış reel değeri diye bir şey var...2009 daki 1 tl, şimdinin 5 tl si filandır...ama firmalar bu donende gelişti büyüdü...bazıları da yerinde saydı..fk, favok/firma değeri gibi kriterlere bakınca mesela toaso en dazla, en kötü 10 tl ye filan iner sanırım...daha aşağı fiyatlar imkansız gibi, çünkü bu durumda tahta kapanır, ya da borsa kapanır..bu da 1000 de bir ihtimal olda da bir ihtimal.
    Ben de buna inanmak istiyorum.
    Elimdeki hisselerin son 10 senede gerekli olan yatirimlari yapip buyuduklerine, nitelik ve nicelik olarak 2009 daki sirketler olmadiklarina guvenmek istiyorum.
    Yanilmissam vay halime onumuzdeki donemde.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Bu da sayın cautınary nin bana cevaben yazdığı mesaj
    alıntı için teşekkürler...vay be daha o zaman 100 bin beklediğimi yazmışım...dediğim yere gelmiş.

mevzu kötü beklentiler değil, borsa 120 binleri zorlarken, portföyde hedge mekanizmasını anlattım, portföyümü koruma altına aldığımı söyledim..bunu neden yaptım.

benim eleştirdiğim, ya da kızdığım şey şu...bir süre ortalıkta gözükmeyip, bir şeyler ters gidince, hemen ortaya çıkıp, bilgi kirliliği oluşturmak...bu doğru bir davranış şekli değil.

(kurt puslu havayı sever derken, yukarıdaki ana fikri veciz bir şekilde ifade etmek istemiştim...ama gördüğüm kadarıyla bu lafa benim yüklediğim anlamdan çok daha fazla anlam yüklediniz..önemli olan algıdır deyip, sizi kırdı isem özürlerimi sunuyorum...lütfen kabul buyurunuz).

Sayfa 535/637 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •