Sayfa 536/1312 İlkİlk ... 364364865265345355365375385465866361036 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Şu an benim yaptığım. Evde kendiniz oturmuyorsanız çok zor bir işlem değil.
     Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Aklım ve mantığım banada böyle yap diyor. Evi sat 3 yıllık kalan kredi borcunu(cüzi miktar) öde. Maaş boşa çıkart. Yeni evin peşinatını öde kalan parayı borsaya göm 10 yıl bekle. Akıl var cesaret yok.

2. Bende düşünüyorum ancak bu temettü hisseleri süründürünce de tam süründüyor. ttrak ın ben 2014-2020 arası 6 yıl süründürmüşlüğü var
     Alıntı Originally Posted by regnar16 Yazıyı Oku
    Bende şuan evi satıp temettuye geçmeyi düşünüyorum. 30.000 lot isdemir alıp bundan sonraki yasantimi kiracı olarak yaşamayı dusunuyorum

3. Aslında herşey kobilere ve esnafa zorla kredi garanti fonundan para dağıtılmasıyla başladı. Sanırım 2016 darbesinden sonraydı. Ondan sonra krediler üzerinden gelen para genişlemesi nurtopu gibi bir enflasyon canavarı yarattı.
    6 yıldır krizimizi rahat rahat yaşayıp yolumuza devam edemedik. Ertelendikçe ertelendi ve hala erteleniyor.
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Söyledikleriniz tam olarak geçerli değil. Bir şirkette üst düzey yöneticiyim. Bizi en çok yoran şey faiz v.s. değil.

1) Belirsizlik 2) Güvensizlik 3) Yüksek Enflasyon 4) Tedarik Sorunları 5) Faiz

İlk 4'ü düzeltmeden, isterseniz 0 faiz yapın. Sadece sorunları ötelersiniz, ve ileride daha büyük sorunlar ortaya çıkar. 2015'den beri yaptığımız bu. Sorunları bir sonraki yıla aktarmak. Artık sorunları çözmemiz lazım.

4. Arkadaşlar birazda güncel bilgi vereyim. Son çektiğim konut kredisiyle ilgili. Şu an yakın zamanda çekilmiş 2 konut kredim vardı. Bankaya giderken hiç ümidim yoktu. Önceki krediler ziraat ve Akbank tı. Bu sefer vakıfa başvurdum. ilk başta 40 dedi Sonra şube 200 üzeri veremiyor 200 verelim dedi. Daha sonra merkeze sordu limit 500 oldu. Yalnız nasıl verdi bende anlmadım.
    460 a bir 2+1 ile anlaştım. Tokiye borcumu yatırıp tapu alacam dedi. Baktım işlem uzuyor. 380 e bu sefer Amerikan mutfak bir 2+1 alıp çıktım.

Piyasa çok kaypak hiç beklemeye yada bekletmeye gelmiyor.

Hayatımda yapmadığım kadar sigorta yaptılar. "kazandıran ücret tarifesi" diye bir ürün var tam söğüşlemelik.

regnar16 Guest
    Bugün piyasayı yoklamak için 4 ayrı emlakciyi gezdim. Aslında satici tarafıyim lakin alici gibi davrandım. İnternette 1 milyon olan evlerin aslinda 750 bin TL den el değiştirdiğini gördüm. Hatta az kalsın 750 bine yabancı emlakçı firmasından evi alıyordu hemen. Sarı site ile reel arasında %25 fark var. 30.000 Ereğli temettu hisse planlarım suya düştü an itibari ile

6. Emek değer yasasının bir ilkesini hatırlatalım: Bir malın piyasadaki değeri, gerçek değerinin ne kadar üstündeyse o kadar hızlı düşer. Böylece artış, azalışla dengelenir. Hızlı artan konut fiyatlarına bağlanan krediler, bu fiyatların çökmesiyle birlikte yanar. Bu krediler yanınca yatırım bankası, yetersiz sermayeye sahip olduğu için, basmış olduğu tahvillerin ve bonoların bedelini ödeyemez duruma gelir. İflasını tescillemek için mahkemeye başvurur.
    Mega-kaldıraçlama, paranın saltanatını kurmuş olduğu bir düzende, sermaye olmadan zenginleşme yöntemidir. Bu kriz sermayesiz zenginleşmenin çökmesine işaret eder.
    2008-Sait Çakır' dan

Ne yaparlarsa yapsınlar, çöküş Allah'ın emri.

7. Çok üzücü bir durum. Hükumetin en üst düzey yetkilileri ekran görüntüsü aldık gibi açıklamalar yapıyor. Konuyla ilgili danışmanları yok mu? Geçmiş dataları ilgili sitelerden alıp, tüm artış yapanları 1 sn de bulabilirler. Soğan deposu basmak gibi yöntemler ülke için çok üzücü.
     Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Nebati'den fahiş zam yapan ev sahiplerine kötü haber: Konut paketi açıklanmadan önce internetten satış fiyatlarını kaydettik
    Nebati, "Vatandaşımızın uygun finansman ile konut sahibi olmasına yönelik attığımız bu değerli adımı astronomik fiyat artışı ile suiistimal etmeye çalışanlara da asla göz yummayacağız. Bu paket açıklanmadan önce tüm verileri aldık" dedi.

Neler oluyorrr

8. Yanlış anlaşılmasın bu yönteme karşıyım. Serbest piyasada herkes istediği fiyata satar. Çözümler çok anlık.
     Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Çok üzücü bir durum. Hükumetin en üst düzey yetkilileri ekran görüntüsü aldık gibi açıklamalar yapıyor. Konuyla ilgili danışmanları yok mu? Geçmiş dataları ilgili sitelerden alıp, tüm artış yapanları 1 sn de bulabilirler. Soğan deposu basmak gibi yöntemler ülke için çok üzücü.

Sayfa 536/1312 İlkİlk ... 364364865265345355365375385465866361036 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •