Sayfa 537/637 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bir konuya açıklık getirelim.yillardir hisse nette yazarım.kimse kimseyi bir topicten gitmesini isteyemez.forumun moderatörleri var.onlar karar verir.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ben de 98 den bu yana, yani açılışından bu yana bu forumdayım...kimseye git dıyemem, ama topik faydasız bir hal alıyorsa, polemikler gırla gidiyorsa; topiği açan kişi olarak, hemen hepsi eskiden beri tandığım olan forum yöneticilerinden başlığı kapamalarını isteyebilirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Borç varsa kapatın.

Almaya niyetliyseniz almayın, gücünüzü asan yatırım yapmayın, kimseye borç vermeyin.

Harcamalarınızı mümkün mertebe kısın.

Zor bir donemin daha henuz basindayiz.

Borsa bunu onden satiyor.

Syg,
    İşte tecrübe budur.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ben de 98 den bu yana, yani açılışından bu yana bu forumdayım...kimseye git dıyemem, ama topik faydasız bir hal alıyorsa, polemikler gırla gidiyorsa; topiği açan kişi olarak, hemen hepsi eskiden beri tandığım olan forum yöneticilerinden başlığı kapamalarını isteyebilirim.
    Tabiki yapabilirsiniz.benim dediğim birisine gidin demek doğru değil.bu başlığı ilgiyle takip ediyorum.ama karşıt bir görüş bildirirsem kimse bana gidin diyemez.en fazla moderatör e şikayet eder.oda hakkıdır zaten.ama topic açmak sahip olmak anlamına gelmiyor.bunu yapıcı bir eleştiri olarak alın.piyasada 92 den beri olan biri olarak söylüyorum.yoksa topic çok faydalı.ve saygısızca bir durum yok.

hepimiz yetişkin insanlarız...sözünüzde durun...bir kaç kez artık başlıkta yazmam dediniz, cevap hakkı doğuracak bir şeyler yazan olmayacaktır..size güle güle diyorum.
    Bakın gene kovuyorsunuz.Forumlar zaten fikirlerin çarpıştığı yerlerdir.Fikir yazacaksınız birileri cevap verecek falan.Cevap hakkı doğuracak şeyler yazılmasın ne demek ya.Ben hakaret etmiyorum bir şey demiyorum,siz bana hakaret ediyorsunuz,kurt dumanlı havayı sever diyorsunuz,adam gibi özür de dilemiyorsunuz.Ben hakikaten sizin hakkınızda çok yanılmışım.Bu foruma yazmayacağım demem sizin kovma nedeniniz değil.Ana fikirlerimi yazdım,durum kötüye gidecek dedim.Borsanın zamanı değil dedim.Hem de aylar önce dedim.Tekrar tekrar yazmak manasız olur diye yazmadım.Neyse nezaket karşılıklı olur ben bu işin terazisi kaçmadan yazılarıma son vereyim.Sn cautıonary bu yazıma son söz bende kalsın babında bir şey yazmayın.Gerçek bir özür dileyecekseniz yazın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
    koca çınar, ilk rüzgarda sallanmaya başladın tabii ki aynı firmalar değil...toaso şirkete özel büyük bir sorun olmadıkça 10 tl altına inmez...tahta kapanır, ya da borsa kapanır...ama 10 tl altında trade etmez....bu kadar da iddialı konuşuyorum...froto 20 tl altında trade edemez aynı şekilde.

ama hektaş 5 tl altında çok rahat işlem görebilir
    Sallanmak da ne demek?

Elimdeki hisselerin hepsi duruyor..

Her zamanki gibi %100 hissedeyim.

1 senelik nakitim kenarda, sanki gelecek sene hic temettu almayacakmis gibi dusunuyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Borç varsa kapatın.

Almaya niyetliyseniz almayın, gücünüzü asan yatırım yapmayın, kimseye borç vermeyin.

Harcamalarınızı mümkün mertebe kısın.

Zor bir donemin daha henuz basindayiz.

Borsa bunu onden satiyor.

Syg,
    Borcunuz sabit ödemelerleyse, kesinlikle kapatmayın...devlete vergi vs borcunuz varsa, mümkün olduğunca erteleyin...zırt pırt af çıkıyor ne de olsa (devlete kuruş borcu olmayan biri olarak yazıyorum...finansal durumunuz iyi değilse böyle yapın diyorum).

Yakınlarınıza borç verin...tabii ki maddi gücünüz yerinde olmalı...ama verdiğiniz borcu zamanında geri alamayabilirsniz...hatta hiç geri alamayacağınızı düşünerek verin borcu...mesela ablanız, ben 10 bin tl yi ablama borç verirsem, hiç alamasam da, üzerine bir bardak su içer geçerim...bu mantıkla borç verin.

diğerlerine katılıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
    Borcunuz sabit ödemelerleyse, kesinlikle kapatmayın...devlete vergi vs borcunuz varsa, mümkün olduğunca erteleyin...zırt pırt af çıkıyor ne de olsa (devlete kuruş borcu olmayan biri olarak yazıyorum...finansal durumunuz iyi değilse böyle yapın diyorum).

Yakınlarınıza borç verin...tabii ki maddi gücünüz yerinde olmalı...ama verdiğiniz borcu zamanında geri alamayabilirsniz...hatta hiç geri alamayacağınızı düşünerek verin borcu...mesela ablanız, ben 10 bin tl yi ablama borç verirsem, hiç alamasam da, üzerine bir bardak su içer geçerim...bu mantıkla borç verin.

diğerlerine katılıyorum.
    Ben şu 0.99 konut faizli krediyi alabilsem keşke

Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Hakem hocam
    Uzun vade diyorsun ancak daha 3-5 gün önce yazdığın mesajı baz alıyorsun. Bu mesajın üzerinden 2 sene geçsin o zaman bakalım ne durumda olduğumuza. Temettü veren firmalar fanus içerisinde değil elbette dünyada olanlardan, Türkiye'de olanlardan etkilenecek. Tüm borsa çökerken düşmemesini beklemek makul mu sizce?
    Bak sayın steed bana istinaden yazmayın bu topikte .Başka topiklerde veya özelden sorabilirsiniz.Ben 25 yıldır borsadayım.Tüm krizleri gördüm.Bir uyarı yaptım aylar önce.Siz forumu baştan okuyun .Ben borsa tavandayken başladım uyarılarıma.Size önerim dikkatli olun borsada yenen dayak çok can yakar.2 yıl sonra benim bu yazımı hatırlarsınız da geç olur.Sizin ne yazdığınızı anlamadım 2 yıl içinde çöküş olacak 2 yıl sonra toparlayacak diyorsanız olabilir tabi.Ama önce çöküş olacak.

Sayfa 537/637 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •