Sayfa 538/1024 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. piyasada likit TL paranın suyunu çektiğine hala kimse inanmıyor mu?
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2. şimdi mevduat yapan sizlerden biriniz x bankasını arayın, kredi çekeceğim deyin, miktar 500 milyon tl olsun, kredinin bileşik faizi %23 e gelir derse, hay hay sorun değil deyin , yalnız yarın 10:30 da bu miktar TL yi nakit bankanızdan alacağım, hazırlayın deyin, eft/havale derse kesin yok deyin, likit ve cash istiyorum deyin, x bankası bu parayı yarın dediğim saatte hazırlarsa ben şapka çıkarırım, yok diyecektir, hazırlayamayız diyecektir, bu parayı likit veremeyiz diyecektir, deneyin, bir kısmını dolar, Euro verelim diye teklif edecektir, bunu derse yine ret edin, TL de ısrar edin, bu arada size 500 milyon kredi için ipotek soracaktır, ev-arsa-tarla, bağ, bahçe, fabrikalar var deyin, geçiştirin, miktarı düşük yazdım, siz daha büyük miktarlar için teklif sorabilirsiniz, 1-10 milyar TL gibi, akşam sonuçları tekrar konuşalım, piyasada likit para varmı yokmu bilelim, görelim
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

3. Sn. ACIBIBER, bu meblağları sizin istediğiniz şartta verebilecek banka Türkiye tarihinde olmamıştır. Bilindiği üzere dolaşımdaki kağıt para miktarı dijital paranın onda biri kadar. İhtiyaç olmadığı için basılmamıştır.

Senin benim onun cebindeki yastıkaltında beklettiği paraları toplarsak belki toplam dijital ve kağıt para miktarının yüzde 4-5 i kadar para bankaların onbinlece şubesinde atm'sinde yeralmaktadır.

Likidite sıkışıklığı ise bahsettiğiniz şey, anlattığınız olayla uzaktan yakından alakası yok maalesef.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Piyasada likidite sıkıntısı yok aslında. Çarşılar canlı, yollar özel araç dolu. İnsanlar keyfinde. Ama aşağıdaki formda malda olanlar '' bankalardan dolarlarını çekme çağrısı yapıyorlar '' güya onlar dolarları çekince , fiziki dolar /tl artacakmış...... herkes kendi yumruğunun büyük olduğunu düşünüyor demek ki... https://tr.investing.com/currencies/usd-try-commentary

5. Aktifbank Nkolay bono faizleri çok demode kaldığı için , birebir görüşen müşterilerine 250 bin üzerine 15,75 faiz veriyormuş..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    crashciler full+full dolarcılar kaybolalı cok oldu onlar simdi degisik nicklerle yine yazıyorlar ama tl ci olarak olan onlardan etkilenen tl cilere oldu ortolama 3.65-3.70 arasından dolara girdiler 2 aydır ustune %2 tl faizinden de oldular ve artı kur zararı .
    Marc Faber, Türk Lirası'nın güçleneceğini ve dolar/TL'nin 3,10 seviyesine geleceğini öngördü- Business HT

Business HT internet sitesinde yayınlanan habere göre; Dünyaca ünlü yatırımcı Marc Faber, Türk Lirası'nın güçleneceğini ve dolar/TL'nin 3,10 seviyesine geleceğini öngördü.

Bloomberg'den İnci Özbek'e konuşan Faber, TL tahvil ağırlığını artmayı düşünmediğini de belirtti.

Faber, Türkiye'deki banka ve şirketlerin tahvillerine sahip olduğunu, bununla birlikte portföyündeki TL bazlı tahvil miktarını şu aşamada artırmayı düşünmediğini açıkladı.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.businessht.com.tr/piyasal...olartl-tahmini

CRASH tum hiziyla yolda.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    şimdi mevduat yapan sizlerden biriniz x bankasını arayın, kredi çekeceğim deyin, miktar 500 milyon tl olsun, kredinin bileşik faizi %23 e gelir derse, hay hay sorun değil deyin , yalnız yarın 10:30 da bu miktar TL yi nakit bankanızdan alacağım, hazırlayın deyin, eft/havale derse kesin yok deyin, likit ve cash istiyorum deyin, x bankası bu parayı yarın dediğim saatte hazırlarsa ben şapka çıkarırım, yok diyecektir, hazırlayamayız diyecektir, bu parayı likit veremeyiz diyecektir, deneyin, bir kısmını dolar, Euro verelim diye teklif edecektir, bunu derse yine ret edin, TL de ısrar edin, bu arada size 500 milyon kredi için ipotek soracaktır, ev-arsa-tarla, bağ, bahçe, fabrikalar var deyin, geçiştirin, miktarı düşük yazdım, siz daha büyük miktarlar için teklif sorabilirsiniz, 1-10 milyar TL gibi, akşam sonuçları tekrar konuşalım, piyasada likit para varmı yokmu bilelim, görelim
    500 milyon kredi için kredi line a ihtiyaç var öyle telefonla arıyorum çekicem hazırlayın diyince olmuyo o işler

bilip bilmeden bol kepçeden sallamayalım...1

500 milyon kredi için banka üst yönetimin kredi komitesi yapması gerekiyor...2

eğer kredi line ı hazırsa müşteri ile bunlar konuşulur ve para hazırlanır ...3

kahvede oturup ülkeyi kurtaranlar gibi değil, hiçbirşeyi beğenmeyip sürekli muhalefet edenler gibi değil, adam gibi üretim yapan, birşeyi beğenmiyorsa da, daha güzeli böyle olabilir diyerek katma değer sunan fikir üreten bireylerden olalım..

Y T D !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    CRASH tum hizi ile yolda.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 538/1024 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri