Onemli Gunler Banner
Sayfa 54/1001 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VIII

1.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Borsa nüfusun çok azına hitap ediyor. Onları izleyenler zaten borsa oynamıyor. Dolar aldılar olmadı araba ev aldılar altın aldılar. Paralarının değer kaybetmedip erimesini beklemediler.
    Siz diyorsunuz ki onu yapmayıp borsa oynasa idiler daha çok kazanırdılar.

Esas tokadı kim yedi. Dolara geç giren iktidar yanlılar. Mahvoldu çoğu.
    İktidar yanlıları zaten dolar ve altındaydı.. Parası daha çok olan ev gayrimenkul alıp durudu..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    İktidar yanlıları zaten dolar ve altındaydı.. Parası daha çok olan ev gayrimenkul alıp durudu..
    Kısmen doğru. Çünkü altın harici bir şey yapmayı bilmez çoğu.

Tekrar yazayım çoğu mahvoldu. Çek ve senetleri vardı TL bazlı alacak yazan 6 ay 1 yıl vadeli.

Muhalif kesim zerre etkilenmedi desem yeridir. Tabi bunlar benim gözlemim. Köy ilçe şehir olarak değişimler görünür.

Sonuç iyi partiyi izlemek lazım. Onun atacağı adımlar sonucu belirler bu seçimde.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,636
     Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    O konuda 610 sene gerideyiz.
    Dahada gerilerde,örneğin 670-740 arası,çok Türk katliamı yapıldı islam orduları tarafından çoluk çocuk denilmeden,buna 100 yıl savaşlarıda denilirdi,bu devamlı geçiştirilir dile getirilmez guya islam zarar görmesin diye,öyle hemencecikte kolay müslüman olmadık,bana göre mecburiyetten,bedeviler zayıfladığı zaman biz devreye girdik islam bayrağını teslim aldık,şimdi malum hala bedeviliği savunuyoruz,bana göre tüm dinler dünya üzerinde katliamlar yapmıştır benim dinim çok iyi diye,cengiz hanı es geçtim o tam manyaktı,en son haçlı katliamları unutulmaz,1940 yıllarında hitler katliamları,adam tam piskopattı,dünyanın anahtarını tanrıya vereceğim diye zırvalardı,kısaca tüm dinler insanlık üzerine kabus gibi çökerek katliam yapmıştır ve halada bu devam ediyor,arap baharı adına yapılanlarıda unutmadık,medeni dediğimiz ülkeler bunu yaptı,yaptırttı,kendi halkını biribirine kırdırdı,şu an ülkemizdede bundan nemalanıyor iktidar dini kullanarak,üstelik zat hala rabia işareti yapıyor,ama gidip sisi ile anlaşıyor,hani bu adam zorbaydı,neyse çoğunu biliyoruz yazmaya değmez,zaten biz bize yazıyoruz,bunun tekini bile bilmiyor beyinsizler,çünkü kitap okumuyorlar araştırma yapmıyorlar...ne der orhun yazıtları,türkün başında türk soyundan gelenler bulunulmalı idare etmeli,yoksa savrulursunuz,osmanlı zaten devşirmeydi ondan yıkıldı,Atamız devreye girdi ömrü yetmedi,peşi malum menderesten sonra ülke savruldu,Atamızdan sonra tekrar dinciliği hortlattı,devamını yazmaya gerek yok zaten biliyoruz,çoğunu biliyoruzda fazla yazmanın gereği yok biz bize olduğumuz için

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,636
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    İstanbul, Bayrampaşa'daki Caprice Gold ile Maldivler'deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Duruşmaya, Siirt'ten Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Fadıl Akgündüz ile yeğeni Mehmet Salih Obut'un tutuklanmasına karar verildi.
    İlginç,peki bu zamana kadar neden kollandılar ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,636
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Borsada pek fazla gitmeyen PETKİM kaldı,diğer büyük kağıtlar katlayarak gitti,buda ilginç
    Bugün bu hisseyi 16.30 altına kadar indirdiler,oradan destek buldu 16.70 üstünde kapadı...petkim bu ne yapacağı belli olmaz,zaten düzenli şekilde devamlı bölünüyor şu olayı hiç unutmam

5/03/1999 0,0000 3800,0000 / 39,0000- bedelsiz vermişti,hisse 14 cıvarından 280 yapmıştı,peşinden defalarca bölündü

bedelsiz...sadece 2001 krizinden sonra 1 defa bedelliye gitti,para makinesi gibi bir hisse,en son 3.5 alışımda 6 üzerinden postalamıştım,öncekiler hariç,maliyetim düne göre 3.50 gözüküyordu,bugün 16 sınırına kadar tekrar topladım maliyetim 17 altı oldu,borsada çok az giden hisse konumunda,uykuya dalar fark edemezsiniz,ayni olay 2003 yıllarında olmuştu ,yeni emekli olmuştum faizler çok düştüğünden 5.70 cıvarından alıp 11 üstünde satmıştım emekli maaşımın yarısını buna atmıştım iyi kazanç sağlamıştı,o paraylanda iyi tatil yapmıştım,o zamanlar daha inşaat işine bulaşmamıştım,neyse alın demiyorum sadece belirtiyorum...ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Borsa nüfusun çok azına hitap ediyor. Onları izleyenler zaten borsa oynamıyor. Dolar aldılar olmadı araba ev aldılar altın aldılar. Paralarının değer kaybetmedip erimesini beklemediler.
    Siz diyorsunuz ki onu yapmayıp borsa oynasa idiler daha çok kazanırdılar.

Esas tokadı kim yedi. Dolara geç giren iktidar yanlılar. Mahvoldu çoğu.
    Borsa oyun değildir,uzun vadeli yatırım aracıdır.Dolar ve altın yatırım aracı değildir ödeme aracıdır.Borsa kafası çalışan okuyan araştıran kesime hitap eder.Geri kalan kısım,boyalı karşılıksız kağıdı,taşı,toprağı,metali istif eder yatırım yaptım der.Zaten beceriksiz bir yönetim var üzerine benzin döker gibi dolara hücum ettiler hem çarpıldılar hemde ezildiler.Bankada doları olan alım gücüm düştü diye isyan ediyor,şaka gibi.Gayrimenkul fiyatlarına gelince balon olduğu aşikar.Bugün al yarın satamazsın.3+1 daire fiyatına malikane alırsın abd de.Türk milletinin işi zor,yaşayan zombi nesil ölmeden yastık altı kesim bitmeden istismarcı partiler silinmeden bir bok olmaz.İyi parti lideri susurluğun içişleri bakanı,karamolla 85 yaşında kendine hayrı yok babacan davutoğlu akparti eskisi demokrat partiyi kaç kişi biliyor,bay kemal desen kaç seçim kaybetmiş bırakmamış,yenmiş de yenmiş hesabı,rte desen ölünce bırakacak belli.Eee so what demezler mi adama.200 milyar dolar dth var 200 milyar dolar yastık altı altın var dolara muhtaç ülkesin.Avrupa da adama götüyle gülerler bu durumu anlatsan.Akparti niye geldi neden 20 senedir başta?Çünkü sol kesimden bir bok olmadığı için çivi çakmadığı gibi çakılan çiviyi de söktüğü için gelemedi gelemezde.İster seversin ister sevmezsin ama bu ülkenin en katma değerli varlığı iha ve sihalardır.Daha düne kadar israilden heron dilenen bir tsk vardı.Koordinatlar verilmezdi yanlış verilirdi düşerdi vs.Babacan bayraktara dokunacağız diyor.Dokun tabi bizim vergilerle f35 alırsın değil mi.Bir tane akıllı ülkesini düşünen siyasetçi olmaz mı ülke de yahu.Kafası çalışan nesil çekti gitti,paralı kesimde giderse tam Barbaros Şansal’ın bokunda boğul Türkiye lafı gelir aklıma.

7.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Sen git dunyanin herhangi bir yerinde incil yak, guler geverler.
    Ya da isa ile dalga gec, guler gecerler.

Yav muslumanlar, ozellikle cok sayin halkimiz, neden boyle seylere gulup gecmezler.

Baskalarinin 300 sene once kizdigi seylere, biz hala niye kizariz.

Ruslarda biliyor isi. Nasil damara basilacagini.

Araplar bile bizim kadar tepki gostermiyor boyle seylere.

Ahhhhh ahhhhh
    gayrimüslim bir arkadaş öyle demişti, yaradan varsa nihayetinde onun vereceği cezayı ben niye üstleneyim
    yoksa başını derde soktuğuna değmez, zaten kutsal addettiğin şey palavradan ibarettir..

Mhk başkanı Sabri Çelik istifa etti

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 54/1001 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •