Sayfa 551/1000 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    hayret enflasyon eksi gelmedi.

çok fazla makyajla kapatılmaması dürüstlük ve şeffaflık açısından olumlu bir adım.
    6,30 u açıklamaya razı olduklarına göre 10 ların üzerinde muhtemelen..

Bir önceki ay gıdaya bakarsanız artış onbinde 2 idi!

Güvenim yok maalesef.

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    fiyatlar iki katı artmışken gerçekten % 6,3 mü artış oluyor, nasıl bir algı oluşturuluyorsa artık, reelde olan çok farklı.
     Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

Güvenim yok maalesef.
    kesinlikle haklısınız, çarşı-pazardaki (hissedilen) enflasyon çok farklı.

ancak, en azından enflasyon beklentilerinin altında (makyajlı) açıklamaması da bir gelişme bence.

şeffaflık ve dürüstlük adına buna bile sevinir hale geldik, doğrusunun, gerçek enflasyonun açıklanmasını da görürüz umarım.

3.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku

Güvenim yok maalesef.
    Ben %10'luk artışa razıyım, maalesef cebimizden çıkan kat kat fazlası.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ekonomiyi kemal devişten almışlardı sanırım kemal dervişe teslim edip gidecekler
     Alıntı Originally Posted by elektrikk Yazıyı Oku
    Ayhanim omrun bitti hala chp iktidarini gormedin goremeyecende,reis olsun dolar 50 olsun sorun yok kocum.

y.t.degildir..
    bu iş reis akp işi, değil demek istediğim bu idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

üfeye bakın karp-uzcu geriden geliyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Burda daha önce bir vesile ile yıllık kapanışın %30 üzerinde olacağını beklediğimi yazmıştım, bana göre yine -imkan ölçüsünde-düşük hesaplandı.
    Eylül rakamının içinde ağustos ayından sarkan birikimde var, bu arındırılırsa eylül rakamı bana göre düşük.

İlgili ilgisiz,hayati veya değil, iğneden ipliğe herşeyin fiyatı %30-40 hatta %50-60 fiyat artışı gördü.
    Bu arada 25 eylül sonrası yine zam geçişi oldu, açıklanan rakamlara yansımadı.

Ben mi yanılıyorum ama artık büyük geçişleri marketler ayın 25 sonrasına sarkıtıyor, ilgili ayın hesaplamasına girmesin diye olabilir.

Yeni Türkiye, herşeyin mümkün olduğu Türkiye.
    homo sum humani nihil a me alienum puto

7.  Alıntı Originally Posted by mühendis ankara Yazıyı Oku
    hayret enflasyon eksi gelmedi.

çok fazla makyajla kapatılmaması dürüstlük ve şeffaflık açısından olumlu bir adım.

Ekim-Aralıkta eksi yapar dengelger...Yurtdışı kaynaklar bile %70-90 arası enflasyonunuz var diyor..biz hala 20 lerde ısrar ediyoruz...ama gerçek sorun orda çığ gibi büyüyor...

Sayısal loto tutmasını bekleyen kredikartı borçlusu gibiyiz,Hanıma ayrı bir yalan çocuklara ayrı bir yalan...Hiç değilse olayın ciddiyetinden bahset ….hanım kuaför,çocuklar Starbucks sende işe arabanla gitmekten kıs...

Bakan Berat Albayrak saat 11’de Konuşacak : NTV

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 551/1000 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •