Sayfa 56/211 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1681 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Varant 24

1. Bak simdi sana py haricindeki alici saticiya bir ornek vereyim. Py normalde islem gornesi gereken fiyatda alici konumunda 46 da bekliyo ama yukarda alicilar 47.48.49 hatta 50 de bekliyo. Thiin bayram sonrasindan beri bu sekilde hareket ediyo. Ya beklenti yüksek tüm paylar toplanmak isteniyo yada alicilar daha yuksekten satarim diye bi umut aliyo. Gecen ay thijv boyleydi 20 olmasi gerekirken 30larda geziyodu baram sonrasi thy harekketleriyle 1i asti. 27 den alip satmistim sadece onu bekleseydim dünya para kaldirmistim :D kismet.

Buyur thiin

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    şimdi toparlayalım benim sattığımı py dışında vatandaş alabilir ( py kontrolünde ) yalnız py eğer oraya alış emri girmemişse bu doğrumu? evet vatandaş alabilir ama kotasyon fiyatıysa o fiyat elinizde öreneğin 1,5 milyon adt var ve vatandaş olan alıcı sadece 100000. Bu durumda 100.000 i vatandaş alırken 1.4 milyonu da py alır.
    Bugün bir varantta satıcı 0,37 maliyetli 1,5 milyon adet malını 0,72 ortalama ile sattı. Ve alıcının neredeyse %80 i py idi. Aynı şekilde bu vatandaş bu 1,5 milyonunda %90 ını da py den almıştı bayram sonrası ilk seans...
    py yada vatandaş aldığını nereden anlıyoruz? bir de 0,37'den alınan varant 0,72'den satılıyor ise ve py bunu ısrarla alıyor ise neden satmak istiyor vatandaş demek ki daha çıkacak bu kadar aldığın göre haksızmıyım?

Alıntı Originally Posted by Sehzade Yazıyı Oku
    Bak simdi sana py haricindeki alici saticiya bir ornek vereyim. Py normalde islem gornesi gereken fiyatda alici konumunda 46 da bekliyo ama yukarda alicilar 47.48.49 hatta 50 de bekliyo. Thiin bayram sonrasindan beri bu sekilde hareket ediyo. Ya beklenti yüksek tüm paylar toplanmak isteniyo yada alicilar daha yuksekten satarim diye bi umut aliyo. Gecen ay thijv boyleydi 20 olmasi gerekirken 30larda geziyodu baram sonrasi thy harekketleriyle 1i asti. 27 den alip satmistim sadece onu bekleseydim dünya para kaldirmistim :D kismet.

Buyur thiin

0,46 py olduğunu nereden anlıyorsunuz?

not: bir önceki sayfada sorum var onuda cevaplarsanız sevinirim hocam

Bak simdi sana py haricindeki alici saticiya bir ornek vereyim. Py normalde islem gornesi gereken fiyatda alici konumunda 46 da bekliyo ama yukarda alicilar 47.48.49 hatta 50 de bekliyo. Thiin bayram sonrasindan beri bu sekilde hareket ediyo. Ya beklenti yüksek tüm paylar toplanmak isteniyo yada alicilar daha yuksekten satarim diye bi umut aliyo. Gecen ay thijv boyleydi 20 olmasi gerekirken 30larda geziyodu baram sonrasi thy harekketleriyle 1i asti. 27 den alip satmistim sadece onu bekleseydim dünya para kaldirmistim :D kismet.

Buyur thiin

o py nin alım emirleri sandıklarınızın çoğu benim emirler şimdi baktım da :D
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    py yada vatandaş aldığını nereden anlıyoruz? bir de 0,37'den alınan varant 0,72'den satılıyor ise ve py bunu ısrarla alıyor ise neden satmak istiyor vatandaş demek ki daha çıkacak bu kadar aldığın göre haksızmıyım?
    valla yanlış anlamayın ama bence siz daha varantın ana mantığını çalışma prensiplerini bilmiyorsunuz. Biraz araştırsanız...
    benden pess
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    valla yanlış anlamayın ama bence siz daha varantın ana mantığını çalışma prensiplerini bilmiyorsunuz. Biraz araştırsanız...
    benden pess
    zaten öğrenmek için bunları soruyorum ve oynayanlar genelde yönü bil vade ve k.f. önemli gerisi tırı vırı kafa yorma kafan iyice karışır. sonra araştırayım dedim detaylı bilgi yok hep akademik terimler ve sıkıcı yorucu pek işe yaramayan şeyler. yani kısacası ben size nasıl oranları sordum ( çarpanları ) sizin bana cevabınız ben siteden hesaplıyorum dediniz. açıklayıcı bir cevap değil fakat bu zamana kadar bana vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim. sizi yorduysam da kusuruma bakmayın. saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    offff offff bir daha offff bu ne yaaaa

ilk alıcı vatandaş sonraki py. ok.
    alıcı ne koyarsa aynısı da py koyar. peki ama neden?
    ben şimdi 0,20 - 0,21 fiyatında olan bir varantı kaçtan alabilirim? kaç adet alabilirim. ve diyelimki 0,20'den aldık. 0,30 - 0,31 çalışıyor ben bunu satmak istersem kaçtan satabilirim.
    almak istediğim fiyatı ve adeti py'mi belirliyor yoksa yazdığım fiyat eninde sonunda görürse alabilirmiyim?
    not: elimde 1 adet 0,14 kuruşluk varant kaldı ne olacak şimdi?

akşam kapanış 18:00 değilmi? 18:02'de emir verdim. bu emir gerçekleşmedi ve diğerleride gerçekleşmediği için iptal oldu değilmi?
    py nin koyduklari standarttir

20 21 normal fiyatsa 21 den alabilirsiniz 30 31 olursa 30dan satarsiniz bunda sikinti yok. Kapanis 17.59.59 diyelim gerceklesmeyen islemler iptal olur. Elinizde kalan varant icinde umarim sifirlamaz diyim bari :D. Ayrica pit hocam emirler size aitse neden thiin. Simdi baktim emir sayisina evet py degilmis simdi farkettim :D pyde sürebileceği pay kalmadimi acaba :/

py nin koyduklari standarttir

20 21 normal fiyatsa 21 den alabilirsiniz 30 31 olursa 30dan satarsiniz bunda sikinti yok. Kapanis 17.59.59 diyelim gerceklesmeyen islemler iptal olur. Elinizde kalan varant icinde umarim sifirlamaz diyim bari :D. Ayrica pit hocam emirler size aitse neden thiin. Simdi baktim emir sayisina evet py degilmis simdi farkettim :D pyde sürebileceği pay kalmadimi acaba :/

cevaplar için teşekkürler sn. Sehzade hisse gibi satış fiyatından alabilir alış fiyatından satabilirim. demek ki 0,14 değil 0,15 yazsaydım hepsi gelirdi aslında derinlik olmadığı için birbirimize tam anlatamıyor tam anlayamıyoruz neyse sağlık olsun artık. özelden size bir kaç varant atacağım görüşleriniz hakkında bilgi almak isterim. saygılar

Sayfa 56/211 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •