Sayfa 575/1000 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. DİBS'in döviz cinsi olması fazla bir şeyi değiştirmiyor. TL cinsi olanlarda vergi neyse bunda da aynı; kaynağında kesiliyor. Eurobond gibi değil. [Senetler, mevcut vergi mevzuatına tabi olup Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67.nci maddesi uyarınca vergilendirilecektir]

Faizi/karpayı kimi 2 yıllık ihraçlardan yüksek çünkü vade 3 yıl.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu ic piyasaya arz edilen bir urun.
    Sanirim bu oran net. Vergi yok. Beyan da yok.
    Ama emin degilim.
    https://www.isbank.com.tr/hazine-bon...devlet-tahvili

Devlet İç Borçlanma Senetlerinden elde edilen gelirler:
    01.01.2006'dan sonra ihraç edilen Devlet İç Borçlanma Senetleri(DİBS) üzerinden elde edilen alım satım kazançları ve faiz gelirleri gerçek kişiler ve sermaye şirketleri haricindeki tüzel kişiler için %10 oranında stopaja tabidir.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Euro faizi olarak bana ilginc geldi..
    Syg,
    cazipmiş aslında, özellikle beyan altı kalmak ve orta uzun vadeli euro yatırımı yapmak isteyenler için. ben de garanti özel müşterisiyim ama bana yollamadılar bunu. bugün arayıp çemkirdim. dedim dudu beye göndermişler, bana neden göndermiyorsunuz.. şube tercihi olsa gerek gibi hoşuma gitmeyen bir cevap verdi mt.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    açıkçası çoğu hakkında kabaca bilgi sahibi olmakla beraber detayda çuvallayabilirim korkusu var. o yüzden kendi adıma m.m. daha mantıklı olur diye düşünüyorum ancak hisse, eurobond konuları da dahil tecrübeli güvenilir m.m. nereden bulunur, kaç para ister, beyandan beyana mı, aylık mı para alır.. hiç bilgim yok.
    Ayda 70 TL vermişiz, Adana 2020 tarifesi, İstanbul farklı olabilir.
    Saygılar.

4. Borclanarak cocuğumuzun, torunumuzun, onlarin cocuklarinin geleceklerinden çaliyorlar....
    Ne kadar vergi verecem diye cok dusunmeyin onlarin yaptigi gibi yapin...
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5. Euro tasarruf etmek için faiz getirisi açısından verimli bir para birimi değil.

Hazinenin stratejisini anlayabiliyorum faizi düşük olduğu için euroyu tercih ediyor ama bir yatırımcı neden euro ile tasarrufu tercih eder?

Tercih edildiğinde tek unsur euro dolar paritesinin şu anki konumundan çok daha yukarılarda olacağını düşünmesi olabilir ama bu çok spekülatif bir yaklaşım değil mi? Ayrıca var olan sistemde koşullar nedeniyle euronun 1.4-1.5 pariteyi görmesi de epey zor.

Hatta terse manevra yapıp vade sonunda 1.1 lerden kapatması da olası. Yatırımcı bu tür bir riski üstüne çok daha az faiz gelirine razı olarak neden almak ister?

Sadece bu tür bir yatırımcının bakış açısını merak ettiğim için öğrenmek isterdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Bir üretici olarak senin sorman ilginç :D Gelecekteki maliyetleri euro cinsinden olduğu için birikimi de euroda bekleterek kur riskini bertaraf ediyordur.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

7.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ayda 70 TL vermişiz, Adana 2020 tarifesi, İstanbul farklı olabilir.
    makulmuş.. istanbul bence de çok farklıdır. fikir vermesi açısından faydalı oldu. teşekkür ederim.

başka üyeler de m.m. ücretleri konusunda bilgi verebilse güzel bir katkı olur başlığa.
    Son düzenleme : shorts; 04-02-2021 saat: 22:41.

8.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Bir üretici olarak senin sorman ilginç :D Gelecekteki maliyetleri euro cinsinden olduğu için birikimi de euroda bekleterek kur riskini bertaraf ediyordur.

Maliyeti euro cinsinden ise zaten baştan kaybetmiş oluyor üretici. Zira euro bazlı maliyetlenip euro veya dolar bazlı ihracat veya yurt içine satış yapmak çok akıl karı değil. Çok dalgalı bir denize açılmış olmaz mı?

Bunun yanında ben hep gelecekteki kazancım olan para biriminin dışında bir para birimi ile tasarruf etmeyi seçiyorum.

Bunu bir şekilde doğal bir hedge olarak görüyorum. Örneğin önümüzdeki 36 ay $ bazında sözleşmeli gelirim varsa tasarrufumun bir kısmını da bu para birimi harici bir varlığa yatırıyorum (örneğin TL mevduat, euro gelirim olacaksa $ eurobond gibi).

Orada %7.5 (şimdi %6.5 ve vadeye göre aşağısı tabi) getirili $ eurobond dururken %3 faizli Euro DIBS ya da eurobondu neden tercih ederler hakikaten anlayamıyorum. Sadece pariteye oynuyor olmalılar.

Borç alan açısından hiç itirazım yok tabi. Geri ödeme uygun parite ($/euro) zamanlamasına denk gelirse Euro çok avantajlı bir borçlanma aracı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 575/1000 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •