Sayfa 580/1312 İlkİlk ... 804805305705785795805815825906306801080 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Az evvel ev sahibim aradı. Kira düşük kaldı... Arayı bulalım dedi... Haklısınız dedim... Orta yol bulucaz... Kiracılar olarak orta yol bulamaz isek, yakında kiralayacak ev bulamayız..
    Hocam siz şanslısınız, malesef çoğu ev sahibi ya x kirayı ver yada ben tasınacam satcam cık vs olayına giriyor, kiracılar da orta yol bulmaya geneli karşı değil orta yol bulmak istemeyen kiracılar değil ev sahipleri.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    2.5 milyonluk evine 600 , 700, 1000 lira yillik vergi verirken de cikiyormu sesin, bukadar vergi olurmu diye!...
    200 bin liralik arabanin yillik vergisi carti curtu 1000 liradan fazla bu ülkede.
    Nas nus diyerek ev sahiplerine gecilen kıyaksa hicbir kimseye gecilmiyor...

Algi yapacakmişim.

Neyin algisini yapicam. Olani yazdim ben.

Bugün evini kiraya verdin diyelim. Sana göre Temmuzda memur maaşlari artti diye zam yapalim demen lazim..

Bu durumda kiraci sana ne der...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cok güzel yazmışsınız hocam, aldıkları evin faizini tüyü bitmemiş yetim ödüyor, bedava dan biraz pahalı kredi ile ev sahibi olup faizi nerden cıkıyor evinizin parası 80 milyondan cıkıyor iyice insanları salak sanmaya basladı lar. Sanki millet bilmiyor krediyi enflasyona yedirip ödeme yaptıklarını.

3.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Cok güzel yazmışsınız hocam, aldıkları evin faizini tüyü bitmemiş yetim ödüyor, bedava dan biraz pahalı kredi ile ev sahibi olup faizi nerden cıkıyor evinizin parası 80 milyondan cıkıyor iyice insanları salak sanmaya basladı lar. Sanki millet bilmiyor krediyi enflasyona yedirip ödeme yaptıklarını.

adamın ballı faiz teşvikiyle ev aldığını nereden biliyorsun...ben iki ev aldım, ikincisini 15 yıl önce almıştım mesela.

düşük faizle ev alanlara değil, ev satan yandaş müteahhitlere kıyak geçiliyor bunu anlamak çok mu zor? zaten evi satan adam anında fiyata yansıtıyor düşük faiz etkisini. hem madem çok avantajlı bu faizler, sen de faydalanan.

ha herkesin kredi ile ev alması da mümkün değil..gelir adaletsizliği, bölüşümde haksızlık varsa ülkeyi yönetenlere kızacaksın...ev sahibi kiracıya, kiracı ev sahibine kızsın..ülkeyi bu hale düşüren yöneticiler de aradan sıyrılsın...bu tuzağa düşmek en hafif tabirle enayiliktir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Hocam çok güzel yazmışsınız. Sürekli bir sınırlama istediği. Serbest piyasayı halka anlatmak çok zor. Bu durumlara serbest piyasaya müdahaleyle, bürokratlara müdahaleyle geldik. Hala yeni müdahaleler isteniyor. Temel gerekliliğin özgürlük, kuralların netliği ve devamlılığı olduğu anlaşılamıyor. Anlaşılamayacak.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam tam olarak ülkeyi bitiren bu koyu ile çizdiğim yer.

serbest piyasa da bir ürünün fiyatına sınırlama getirilmesi hiçbir zaman halkın geneline bir fayda sağlamaz.

sınırlanması gereken şeyler:
    devletin israfı
    üç yerden maaş alanlar
    yolsuzluğa giden paralar
    gereksiz devlet memurları
    vs. dir.

yoksa

dün patates tüccarı şeytandı
    bugün ev sahibi
    yarın marketci
    ertesi gün benzinci.

halkımız maalesef olayı anlamıyor enflasyon denilen şeyin
    tek
    ama tek
    yalnızca tek sebebi

devlette olan israf ve yolsuzluklardır.

bu fiyat sınırlandırma zırvası değişik devletlerde değişik formatlarda denendi Venezuella dan Almanya ya hep ters tepti, halkın ağzına sıçtı.

Berlin de beyinsiz solcular iktidar da sözüm ona konut piyasasını düzenlediler.

sonuç.

kirayı arttıramayan ev sahipleri en makul bahane olan tadilat bahanesi ile evleri boşalttı.

evler aylar boyu tadilatta, herkes ağırdan alıyor.

evi geçtim oda bile bulunamıyor, oda kiralamak için aynı anda yüzlerce kişi CV doldurup randevu almaya çalışıyor ev sahibinden.

5. Bu bankalar bedava kredileri ev sahiplerine gizli gizli mi veriyor?

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Sıfır ve ikinci el konut alımında , ekspertiz değerinin % 50 döviz 07.05.2022 tarihi itibariyle hesapta olacak.
    Kendi ve eşi adına tam konut sahibi olmayacak.
    Özet bu
    sözlü olmuyor işte resmi yazı gerekiyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sözlü olmuyor işte resmi yazı gerekiyo
    Yazı var. Herhangi bir Ziraar Şubesine sorabilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    2.5 milyonluk evine 600 , 700, 1000 lira yillik vergi verirken de cikiyormu sesin, bukadar vergi olurmu diye!...
    200 bin liralik arabanin yillik vergisi carti curtu 1000 liradan fazla bu ülkede.
    Nas nus diyerek ev sahiplerine gecilen kıyaksa hicbir kimseye gecilmiyor...

Algi yapacakmişim.

Neyin algisini yapicam. Olani yazdim ben.

Bugün evini kiraya verdin diyelim. Sana göre Temmuzda memur maaşlari artti diye zam yapalim demen lazim..

Bu durumda kiraci sana ne der...
    Söylediğim şeye cevap veremeyince ev vergilerine sarmışsın.
    Devletin kendi isteğiyle belirlediği vergiye "bu vergi az, ben daha çok vermek istiyorum" diyecek bir kişi göstersene.

İşçiye zam yılda bir kez, memura iki kez, ev kirasına bir kez yapılır.
    Bunun konuyla ne alakası var? Ben yıllık toplam yapılan zam "ORANI" üzerinden konuşuyorum. İki kere üç kere beş kere meselesi değil, oran diyorum oran!

Salağa mı yatıyorsun ne?

Sayfa 580/1312 İlkİlk ... 804805305705785795805815825906306801080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •