Sayfa 584/1230 İlkİlk ... 844845345745825835845855865946346841084 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn cautionary , portfoyu hedge etmek için ve olası krizde ek barut için cazip araç ne sizce, 2020'de.

Döviz desen çıktı çıkacağı kadar, ama ekonomi bozulursa yine en sağlam hedge gibi duruyor

Altın desen, 1600 dolar ons, bence yüksek

Gümüşten anlamam

Türk Eurobondu desek, ekonomi bozulursa, oda gümler. Gelişmiş bir ülkenin eurobondu daha güzel olabilir sanki, ama yine risk..

Kürkçü dükkanı misali, ben yine dövizden kullanıyorum oyumu.
    Dolar endeksi baya yüksekte, o yüzden dağılımım %50 USD, %50 İsviçre frangı.

Olası bir eurozone krizi, ya da ABD krizi bence isviçre frangını güvenli liman haline getirir, altın ile beraber. Altının ama aşağıya gitme riski var, isviçre frangında daha az gibi bu risk.

2. Sayın Cautionary

Twitter hesabınız var mıdır acaba, takip etmek isterim. Mesaj kutunuz dolduğu için foruma yazmak durumunda kaldım.

Saygılarımla
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary

Twitter hesabınız var mıdır acaba, takip etmek isterim. Mesaj kutunuz dolduğu için foruma yazmak durumunda kaldım.

Saygılarımla
    @cautionary53 twitter adresim...daha önce de burada paylaşmıştım.

2 aydır aktif olarak borsa-piyasa yorumu yapıyorum orada..geçen gün aktif kim takip ediyor dedim, rt istedim...20-30 kişi çıktı..demek ki kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz.

Yani, orada da yazmayı da bırakabilirim.

4.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Sn cautionary , portfoyu hedge etmek için ve olası krizde ek barut için cazip araç ne sizce, 2020'de.

Döviz desen çıktı çıkacağı kadar, ama ekonomi bozulursa yine en sağlam hedge gibi duruyor

Altın desen, 1600 dolar ons, bence yüksek

Gümüşten anlamam

Türk Eurobondu desek, ekonomi bozulursa, oda gümler. Gelişmiş bir ülkenin eurobondu daha güzel olabilir sanki, ama yine risk..

Kürkçü dükkanı misali, ben yine dövizden kullanıyorum oyumu.
    Dolar endeksi baya yüksekte, o yüzden dağılımım %50 USD, %50 İsviçre frangı.

Olası bir eurozone krizi, ya da ABD krizi bence isviçre frangını güvenli liman haline getirir, altın ile beraber. Altının ama aşağıya gitme riski var, isviçre frangında daha az gibi bu risk.
    Normalde çok net görüş belirtmem. Kişinin risk anlayışı, portföy büyüklüğü vs ona göre detaylara girerim. Ancak şu dönem cevabım net. Portföy hedge için gram altın tercih ediyorum. Gram altını sadece portföy için değil, tüm varlıklarım için hedge olarak görüyorum. Sonuçta evimiz, arabamız, bağımız bahçemiz vs. Ülkemizdeki tüm varlıklarımız bir çeşit tl enstrüman..Ülke kötüye giderse bu varlıkların da reel olarak değeri düşer.

Şunu da akıldan çıkarmamak lazım... gram altın, ons altin ile dolartl nin çarpımı... bu nedenle altin icin uygun dönem bu iki parametrenin birlikte yükseldiği dönem.. geçen yıl böyleydi, bence bu yıl da böyle olacak.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

2 aydır aktif olarak borsa-piyasa yorumu yapıyorum orada..geçen gün aktif kim takip ediyor dedim, rt istedim...20-30 kişi çıktı..demek ki kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz.

Yeni haberim oldu,

Takip ettik, bildirimleri açtık hocam...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,540
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Normalde çok net görüş belirtmem. Kişinin risk anlayışı, portföy büyüklüğü vs ona göre detaylara girerim. Ancak şu dönem cevabım net. Portföy hedge için gram altın tercih ediyorum. Gram altını sadece portföy için değil, tüm varlıklarım için hedge olarak görüyorum. Sonuçta evimiz, arabamız, bağımız bahçemiz vs. Ülkemizdeki tüm varlıklarımız bir çeşit tl enstrüman..Ülke kötüye giderse bu varlıkların da reel olarak değeri düşer.

Şunu da akıldan çıkarmamak lazım... gram altın, ons altin ile dolartl nin çarpımı... bu nedenle altin icin uygun dönem bu iki parametrenin birlikte yükseldiği dönem.. geçen yıl böyleydi, bence bu yıl da böyle olacak.
    Ben de son 3 aydir gr altin aliyorum gundelik gecinme parama..
    Gram gram alip gram gram bozdurma iai hosuma gitti.
    Simdilik oyle hedge edecek kadar bir param yok ancak zaman icinde olabilir.
    Arada bir acaba fiziki de alip kiralik kasalarda saklamak mi dogru olur diye dusunmeden de edemiyorum.
    Saglam bir kaosda kagir altin da ise yaramayabilir.
    Fiziki altinin saklama ve sonra da bozdurma derdi dusunduruyor.
    Halk olarak maleaef belli bir yasi gecenler hep survival mode da yasamak zorunda kaldigimizdan olsa gerek herkes kendini guvende hissettigi enstrumanda olmak istiyor.
    TL de bir iluzyon olduguna gore haksiz da degiller yani.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,540
    Altinla gecmiste iyi tecrubelerim olmadi.
    80 li yillarin basinda yurtdisinda bir miktar coin biriktirmis ama 4-5 yil sonra doviz bazinda %30-35 zararla satmistim.
    80 li yillar borsalarin yillari olmustu ben de tecrubesizligim nedeni ile para kazanamamistim.
    Su ana kadar altindan zengin olani malesef duymadim calmadi ise tabii
    Benim zamanimda tarihi tepesi 812 dolar idi onsun Iran rehine krizi ve SSCB'nin Afganistan' girmesi ile.
    Sonra 250 dolara kadar indi 10 senede arkasindan 2-3 sene yatay gitti ve en son da yillar icinde 1900 dolara kadar cikti 2011 de.
    30 yillik buyuk dongusel hareketler yaptigini dusunuyorum.
    3 buyuk merkez bankasi bu bastiklari parayi geri cekemediler dahasi yine para basmaya basladilar.
    Altini destekleyen durum budur ve surecek.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Türk milleti olarak paradan para kazanmayı bilmiyoruz. İlgisizlik o yüzden. İlk okuldan beri çalışarak para kazanmak empoze ediliyor . Çarkların dönmesi için bu şart.Doğal olarak insanların bilmedikleri şey karmaşık geliyor. Farkındalık kazanıp kafasını çalıştıran insan sayısı maslesef çok az

Sayfa 584/1230 İlkİlk ... 844845345745825835845855865946346841084 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •