Sayfa 585/1000 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Tcd - 3 mk

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    TCD yok, Jale var. lütfen ;)

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

2.  Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Para girişi ve kişi sayısı artarak devam ediyor ondan getirisi düşmüş (halbuki 2 günden beri değişmediyse hisse portföyü iyi getirmişti ons mu etkiledi acaba bu kadar türev vb gün içi işlemler) herhalde fazla dillendiriliyor, burayı okuyup okuyup millet atlıyor galiba burada fazla fon ismi zikretmek tüm fonlara yaramıyor gördüğüm
    aslında haklısınız ama hiç bir şekilde burada fon ismi zikretmeyeceksek site yönetimine rica ederek bu formu kapattırmak ve birbirimizle helalleşerek vedalaşmak lazım. yani yukurı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. bilgi paylaştıkça güzeldir diye burada paylaşım yapıyoruz, bir çok şeyi birbirimizden öğrendik burada. diğer yandan da sizin söylediğiniz durum oluyor, çık işin içinden çıkabilirsen

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslında haklısınız ama hiç bir şekilde burada fon ismi zikretmeyeceksek site yönetimine rica ederek bu formu kapattırmak ve birbirimizle helalleşerek vedalaşmak lazım. yani yukurı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal. bilgi paylaştıkça güzeldir diye burada paylaşım yapıyoruz, bir çok şeyi birbirimizden öğrendik burada. diğer yandan da sizin söylediğiniz durum oluyor, çık işin içinden çıkabilirsen
    Onun için ben genel yorum yapmaya mecbur kalmadıkça direk fon ismi kartal arkadaşımız gibi telaffuz etmemeye çalışıyorum zaten günlük getirilere herkes zaten bi şekilde bakıyor ya da özel mesaj atılabilir bişey sorulacaksa söylenecekse bakın kara çocuk işi çözdü yorum bile yapmıyor artık galiba öyle yapmak lazım

4.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    TCD yok, Jale var. lütfen ;)

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sayın admustafa, hep sorayım sorayım deyip unutuyorum: gl1 tamamen sattınız. bi aralar hisseye ayırdığım kısmı sadece bu fona koysam diye düşünüyorum diyordunuz. hayal kırıklığı mı yaşadınız merak ettim
    Yoo, aksine benim için güzel bir tecrübe oldu ve fonu yaklaşık 10 gün hergün aldım. 10 gün sonunda ekside gözüküyordum toplamda alışlara ara verdim ve şansıma endeks yükselmeye başladı 10 gün sonunda da net %3'lük bir getiriyle sattım karı görünce. Satmama etken olan nedenler endeksin aşağı yönlü hareketi ki fon bunu güzel idare etti yükseliş endenkse parelel, fakat düşüşler daha sınırlı sanki. Onun dışında bir süre dağılım raporuna paralel hareketi vardı sonrasında değişti tabi. Son dağılım raporunu gördükten sonra tekrar alıma başlayacağım sanırım. Hissede bu kadar kısa sürede bu kadar büyük alışlar yapmıyorum o açıdan fonu alırken bir rahatlığı var

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Yoo, aksine benim için güzel bir tecrübe oldu ve fonu yaklaşık 10 gün hergün aldım. 10 gün sonunda ekside gözüküyordum toplamda alışlara ara verdim ve şansıma endeks yükselmeye başladı 10 gün sonunda da net %3'lük bir getiriyle sattım karı görünce. Satmama etken olan nedenler endeksin aşağı yönlü hareketi ki fon bunu güzel idare etti yükseliş endenkse parelel, fakat düşüşler daha sınırlı sanki. Onun dışında bir süre dağılım raporuna paralel hareketi vardı sonrasında değişti tabi. Son dağılım raporunu gördükten sonra tekrar alıma başlayacağım sanırım. Hissede bu kadar kısa sürede bu kadar büyük alışlar yapmıyorum o açıdan fonu alırken bir rahatlığı var
    Açıklansa da baksak hisse fonların fon dağılımına dediğiniz gibi fon dağılımına portföye uygun hareketler olmuyor son zamanlarda ay sonuna doğru büyük oranda değişmiş oluyor demekki

7. bir arkadaşımız özelden tcd eksi getirse de para piyasası fonundan yüksek getirir, öyle değil mi diye sormuş. aslında yine özelden cevap verecektim ama bu formu özellikle de üye olmadan misafir olarak takip ederek işlem yapanlar olabilir diye cevabı genelden yazmak istedim. öncelikle şu mmutlaka unutulmamalıdır: para piyasası dışındaki fonların hepsi az veya çok risklidir. hele de tcd fonunun risk seviyesi 7'dir. yani en çok riskli olan bir fonu almaya karar vermeden önce mutlaka o fonun kendi portföy sayfasına girip açıklamalarına bakın. orada fonun neye yatırım yaptığı, fon sıtratejisi ve risk seviyesi mutlaka belirtilir. bir de sayfanın altındaki uyarıyı mutlaka okumamız lazım. yani buradaki yorumlara bakarak kimse yatırım kararı almasın

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sadece takip değil, geçmişini de inceleyeceğiz tarihsel verileriyle
    GPG ve OBP size zimmetlendi.

GPG yeni fon olduğu için tarihsel verisi azdır.
    ACC ve MAC benim olsun hocam. İkisi de bende yok ama olsun.

Saygılar...

Sayfa 585/1000 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •