Sayfa 594/827 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon
Arama sonucu : 6616 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Tat tukaş karşılaştırması

Bu ay itibariyle faliyete geçecek olan ve Tukaşın toplam üretim kapasitesini %167 artıracak olan Niğde bor fabrikasının bu enflasyonist ortamda bundan sonra gelecek bilançolarda Tukaşa çok yüksek karlar açıklatacağını düşündüğüm için bende Tukaş cı oldum.

3. 100 lira 100 at fava bekle nosfe boş mu yazar dolu mu eski kağıtlarına bak selamlar
     Alıntı Originally Posted by İSMİRA Yazıyı Oku
    Bu ay itibariyle faliyete geçecek olan ve Tukaşın toplam üretim kapasitesini %167 artıracak olan Niğde bor fabrikasının bu enflasyonist ortamda bundan sonra gelecek bilançolarda Tukaşa çok yüksek karlar açıklatacağını düşündüğüm için bende Tukaş cı oldum.

4. Geri sayfalarda bir arkadaşın "Niğde de yıllık 275 bin ton domates üretiliyor, Tukaş bor fabrikasında 300 bin tonluk salça kapasitesini nasıl dolduracak" mealinde bir yazısı vardı.

Cevabı burada

https://anadoludabugun.com.tr/yerel-...elendi-148637h

Bor ilçesine sınır sadece konya ereğli ilçesinde yıllık 400 bin ton olmak üzere komşu Emirgazi, Karapınar, çumra ve meram ilçelerinde

çok yüksek kalitede domates üretimi yapılıyor. Aksaray da keza öyle.

Zaten bugüne kadar buralarda üretilen domateslerden yerel tüketim ve kurutma dışında ki fazla domatesler uzak da olsa salça fabrikalarına gönderiliyordu.

Şimdi hemen yakınlarında bulunan Tukaş fabrikasına verme imkanına kavuşmuş oldular.

Okullu akıllı adam çevreyi araştırmadan 480 bin üretim kapasitesine sahip fabrikanın 300 bin tonunu salça'ya ayırır mı.

Her türlü hesabını kitabını yapmıştır.

Şahsi görüşlerim olup,yatırım tavsiyesi değildir.

5. Sn Türkşad Niğde'li arkadaşım Merkez/Elmalı'da yani fabrikanın kurulduğu yerde en kaliteli domates yetiştiğini söyledi

6. Bugün borsaya kote olmayan çok zincirli bir mağazanın ketçap reyonunda Tukaş ketçap bensiz sofraya oturma dercesine pırıl pırıl ışıldıyordu Yürü be Tukaş uzak ara bas gaza diyerek sevindim. Sadece salçada değil ketçapta da vatandaşın sepetlerinde yer aldığını gördüm hadi baaalım küheylan terki joe yı kıskandırma zamanı ytd

14 ü bir türlü geçemedi.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    Sayın @kazankazan;Faaliyet raporundan aldığım mevcut toplam kapasite ile Bor fabrikasının yapımı için verilen izahnamedeki kapasiteyi aşağıda paylaşıyorum.Ayrıca bildiğim kadarıyla da temmuz ayında öncelikle salça kısmı hizmete girecek.Kapasitenin büyük kısmını içerecek olan dondurulmuş gıda için ise biraz beklememiz gerekiyor diye düşünüyorum.Saygılarımla..

https://ibb.co/7C9dxpC
    https://ibb.co/0jGTZ2V

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Arkadaşlar Merhaba;yanlış bilinen bir durumu tekrar düzeltebilmek adına naçizane bor fabrikasının kapasite miktarını çed raporundan tekrar paylaşıyorum..300.000 ton domates işleme kapasitesinin olması,yıllık 300.000 ton salça üretim kapasitesine sahip olması demek değildir.3-4 kilo domates için 1 kilogram salça üretildiğini düşünürsek daha net sonuç alabiliriz ve bu da Çed raporunda belirtilmiş zaten..Diğer 3 fabrikanın kapasitesi 287.000 ton olduğundan dondurulmuş gıda kısmı da faaliyete geçtiğinde yaklaşık 200.000 ton bu fabrikadan ilave kapasite oluşur ki toplam kapasite 500.000 tona yaklaşmış olur..Saygılarımla..

Sayfa 594/827 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644694 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •