Onemli Gunler Banner
Sayfa 61/124 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 481 - 488 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mr.aykut Yazıyı Oku
    sorun sistemde değilki sorun sizden 110 lira komisyon kesen aracı kurumunuzda
    sitem ettiğim sistem oransal dağıtım sistemi idi,bu paylama şekli yanlış ky zaten küçük parası olan insanlar para ne kadar küçükse o kadar az lot,ne kadar büyükse o kadar çok lot,sistem büyüklere çalışmış oluyor aslında,hiç olmasa gerçekten küçüklere de 300-500 er lot düşecek şekilde bir ayarlama olsaydı fena mı olurdu
    Son düzenleme : different; 22-12-2020 saat: 15:28.

2.  Alıntı Originally Posted by madbroker Yazıyı Oku
    Herkese selamlar 28.721 lot talep girmeme ragmen 544 lot ile aranizdayim bu halka arz kimseyi menlun etmis gorunmuyor %1.9 cok az bir rakam % 4-5 arası bir rakam olsa biraz olsun tatmin ederdi. Bakalım tahtaya girmek isteyenler bu lotları nasıl alacak bizden onu merak ediyorum herhalde 8 10 tavan olursa yavas yavas anca alabilirler diye düşünüyorum 🙂 herkese bol kazançlar dilerim
    Satarken haber ver, tedbirimizi alalım. Hatırı sayılır lotun var, tahta sallanabilir!

3. İHEVA tahtasındaki büyük oyuncular yukarıdaki yorumları okuduktan sonra SAT kararı almış olmalılar. Yıllık hasılatın 2.4 katından işlem görmekte olan İHEVA birden %6 eksiye döndü bugün. 2.21 i bugün görmüş olan hisse 2.04 e indi saat 17:30 itibariyle. Son 12 aylık hasılatı 322M tl olan İHEVA'nın piyasa değeri bugün 774M tl ye kadar çıkmıştı yani yıllık hasılatın 2.4 katına. Yıllık hasılat çarpı 2 buradaki borsa oyuncuları için limit gibi gözüküyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Tamamen farklı bir ligde olan Arçelik öte yandan son 12 ayda 36 milyar tl hasılat elde etmiş ama piyasa değeri sadece 20 milyar tl. Buradaki çarpan ise 0.55 dir. 2 nerede 0.55 nerede. Son 12 ayda Arçeliğin net kârı 2 milyar tl oldu, bu durumda cari F/K 10 oluyor. Özkaynakları da 13 milyar tl ye yakındır, bu durumda da PD/DD oranı 1.5'in biraz üzerindedir. Bu rakamları size karşılaştırma amaçlı bilgilenmeniz için veriyorum, her ne kadar Arzum ile pek alakalı olmasa da.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Kap'a haberi düşmüş 24 aralik 2020'de işlem görmeye başlayacak.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Kap'a haberi düşmüş 24 aralik 2020'de işlem görmeye başlayacak.
    hayirli olsun bakalim

bu talebe non-stop 5 tavan olmali

yatırım tavsiyesi degildir

Kap : Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) 15.302.446 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 32.210.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Şirketin halka arz edilen payları, 24/12/2020 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 17 TL/pay baz fiyat ve "ARZUM.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 2.000.000 TL olarak belirlenmiştir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 61/124 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •