Sayfa 61/987 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Arkadaşlar bence durum anlaşıldı,kimlerden ne umuyoruz her şey boş,bizler cüzi birikimlerimize yazılan zararı önemsemez,ülke kazansın derken birileri win,win yapma derdindeymiş ,açıklamanın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen net bir bilgi yok,bozulan veya hesaba yatırılan meblağ hakkındaki soruya;gözlerime bak ne görüyorsun diye ekonomi tarihine geçecek bir yanıt veriliyor..

Kim 18 ve 17 tl den ne kadar, o gece dolar bozdurdu? kesinlikle cevap yok,tahminler hoş değil,hava alanından fotoğraf paylaşılıyor...
    Bu sistem neden bu kadar geç devreye sokuldu? neden son bir hafta ateşin üzerine benzin döküldü? sorular,sorular..ya cevaplar?

2.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Deli gibi para basıyorlar, parasal genişlemeye gidiyorlar, paranın değerini düşürüyorlar devalüe ediyorlar %80-%100 neyse oran, çarşı pazar ikiye katlamış....enflasyon nereye gitti..

Enflasyon nereye gitti....boşver nereye gittiğini düşecek...
    E devalüasyon nereye gitti...O cari açık içindi....

Ney..nasıl..

2022' de enflasyonun düşeceğine inanan var mı? Yaw bu şartlarda yükselmedi bile ki düşsün...

Termometreyle oynayarak, hohlayarak/üfleyerek, odanın ısısını değiştiremezsiniz...Taşıma suyla değirmen işletemezsiniz..

Katar....gelir Aselsan maselsan ortak üretim, sipariş mipariş...swap mwap...buradan GKRY ye gider Doğu Akdeniz'de doğalgaz çıkarma anlaşması yapar, oradan Ermenistan'a gider, ağzını açamazsın...ne verdiniz, ne vaat ettiniz bu adamlara...yerli ve milli...dabi dabi..

Dolar bu sene %14 ten fazla artarsa, kur farkını hazine karşılayacak...neyle...kamunun parasıyla...kaçak elektrik bedeli gibi mübarek..Ee sen dolarını bana 1 yıllığına ver, dolar %14 ten fazla artarsa sana aldığım doları aynen iade edeceğim...Ben anlamadım..E dolar %14 artmazsa kardasın, neye göre hangi enflasyona göre...2022 de FED faiz arttıracak, %14 le kalır mı? Neyse yaw....normal düşünmenin anlamı yok...hiç bir şey normal değil ki...anormal düşüneceksin, hatta paranormal...

Bakalım 1 sene sonra ne olacak...gerçekten merak içindeyim...şu konut kredileri iyice bir düşerse çekelim, ev alalım dursun, madem ev fiyatları dolara endeksli...

Kendime Kastım Hıdır,
    Dağlara küstüm Hıdır,
    Zor günümde dostum Hıdır...

ps: Ne çok sela veriliyor yaw, imam dilkeşhaveran makamından vazgeçti artık, kısa kısa kesiyor...
    Mevcut ve beklenen enflasyon için dolar da durmak bile yetmeyebilir sanki …

Ahalide kafalar gidik, Allah var şaşkın ördeğe çevirdiler milleti, ben size söyleyeyim alış-satış makası daralınca, yön yukarı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Ahalide kafalar gidik, Allah var şaşkın ördeğe çevirdiler milleti, ben size söyleyeyim alış-satış makası daralınca, yön yukarı.
    Ooo hoşgeldin rakıyla abdest alan reiz ! ayılman uzun sürmüş bu sefer akşam fazla kaçırdın herhalde.

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Mevcut ve beklenen enflasyon için dolar da durmak bile yetmeyebilir sanki …
    O zaten hep öyleydi, attım buraya TÜFE bazında USDTRY grafiğini 80 lerden bu yana...dolar değerini hiç bir zaman koruyamamış ki paranın...zaten dünyada dolara yatırım diye bir şey yok ki...sadece bu sene ABD enflasyonu %5-7...

Benim derdim, ya altına ya borsaya ya reel faize komple parayı gömüp, fişi çekmek....takibi bırakmak...

Yok arkadaş...durduğun an kayıptasın...sürekli dinamik bir şeyler kovalamanız lazım...kazanmak için değil ha, kaybetmemek için...

Ama çekecem o fişi...bi şekilde çekecem...

Kap : Saat 14:39:26 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Ooo hoşgeldin rakıyla abdest alan reiz ! ayılman uzun sürmüş bu sefer akşam fazla kaçırdın herhalde.
    Ben hep öğlen kalkarım, sizin gibi rakıyı götümlen değil ağzımla içerim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Anlamayacak bisey yok yabanci adamlar resmen operasyon cekti borsaya simdide operasyon bitti bu kurdan parasini alip kaciyolar tekrar. 15 gune eski hacimsiz yataya yakin gunlere hazirlikli olunmali sanki

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 61/987 İlkİlk ... 1151596061626371111161561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •