Sayfa 624/745 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    denizli ihracatçılarda tekstilde 3 ayda %20 düşüş olmuş umarım diptir
    Yıllıklandırdığınız zaman yine fena değil hocam

MART
    2023 18.905
    2022 26.060 ( kapanmış Çin ve navlun etkisi )
    2021 23.805 (ertelenmiş talep etkisi)
    2020 12.020
    2019 15.422
    2018 16.474
    2017 16.935
    2016 16.352

Şöyle bir şey de var tabi: deniz yolu ile ihracat durumunda konşimentolar izmir limanında kesileceğinden denizliye girmez diye düşünüyorum.

Ama İSO'ya göre tekstilde düşüş bitmiş
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Matematik bilmeyen adami ekonomist yapmiyacaksin
    1600 dolar turkiye de yoksulluk siniri olmaz.. yil sonu kur olsun 20
    Yoksuluk siniri 2000 dolar asgari ucret 750 dolar..
    Cari acik nasinin minda ayni sekilde butce acigi
    Kemal bol keseden para dagitiyor sadece verilecek ikramiye maliyeti 14 15 miklar dolar..
    Bay recep ulkenin icinden gecti kemal cilegi olacak bu enkazin gorunen o
    Gelecek hukumetin yerinde olsam
    16 mayis sabah dolar 25 politika faiZini 35 yapar... ihracatin ithalati karsilama orani %85 olana kadar her ay dolari enflasyon kadar birakirim..
    Koylu haric kimseye enflasyon altindaki bir faizle kredi vermem
    Once su talep enflasyonu bir durdurum.. %30 40 sismis fiyatlari bir asagi cekerim..
    Ama emekkiye 2 maas 8500 ikramiye
    Demek bizde ayni .. yiyecegiz demektir

Enflasyon durmaz bu kafa ile..
    Ben gelenlerinde basarili olamiycaguni dusunuyorim ki bence gekmesjnler de bu enkaz bu enkazi yaratan bay recepin uzerinde kalmali.. birakip kacamaz bir yere bu halk ab linin 6 abd nin 8 dolara
    Yedigi kiymayi 16 degil 30 dolara yemeli hakediyor cunku

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2020 den bu yana Tüik enflasyonu kadar artmış dolar.

Bu rakamları kabul eder isek USD 19.50 TL olması normal

Hatta yurtdışı enflasyonu düşer isek çok bile artmış. diyebiliriz

Tabi buna kim inanır, ...

Gerçek enflasyon nun çok üzerinde olduğunu hepimiz yaşayarak biliyoruz.
    Bu nedenle TÜİK enflasyon oranlarının gerçekçi olmadığını dolar üzerindeki yükseliş baskısından çok net anlaşılıyor zaten.
    İhracatçı birlikleri 24-25 lra gibi bir kur zikretmişlerdi. Bence de oldukça gerçekçi.

Hükümet değişse de değişmese de ilk yapılması gereken önce kurların olması gereken yere gelmesini sağlamak olmalıdır. İlk dönem yüksek enflasyona neden olması herkesin beklediği senaryo olduğu için çok tepki çekmeyecektir. Yeni hükümet ilk üç ayda bunu muhakkak yapmalıdır.

Daha sonra kademeli faiz artışları yapılarak hem kur artışları hem enflasyon oranı kontrol altında tutulmalıdır.

6-8 Ayda piyasalar oturduktan sonra gerçekçi faiz ve kur politikalarından ödün verilmeden devam edilmelidir.

Bunun yanında ekonomik müdahalelerle eşzamanlı olarak yargı bağımsızlığı ve adalet kurumuna güven tekrar sağlanmalı, dış piyasalara karşı güven verici politikalar uygulanmalı.

Dış göçle ilgili önlemler uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde yeniden düzenlenmeli, Toplumsal ayrımcılığın önüne geçilmeli.
    Hükümet iktidar muhalefet belediyesi ayrımı yapmadan tüm kamu kurumlarına eşit politikalar yürütmeli. Kamu ihaleleri şeffaf ve herkese açık kamu yararı gözeterek yapılmalı, kapalı odalarda ikil görüşmelerle ihale dağıtımından vaz geçilmeli.

İlk olarak yapılması gereken, Tek yetkili adam rejimlerinin, bizim gibi demokrasi kültürü tam olarak özümsenmemiş toplumlara uygun olmadığı kısa sürede anlaşılmıştır. Bir an önce bu sistemden dönülmelidir.

Sayın moderatör mndrs yıldız pazarda haftası dolacak nerede ise.
    Güncelleme yapar mısınız

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Sayın moderatör mndrs yıldız pazarda haftası dolacak nerede ise.
    Güncelleme yapar mısınız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Takip edilen 10 sektörden beşi yeniden büyümeye geçti

İstanbul Sanayi Odası Türkiye Sektörel PMI mart ayı raporuna göre, anket kapsamında takip edilen 10 sektörün altısı üretimini artırırken, beş sektör de şubattaki yavaşlamanın ardından yeniden büyümeye geçti. Bu beş sektör, tekstil, ağaç ve kağıt ürünleri, makine ve metal ürünler, elektrikli ve elektronik ürünler ile kara ve deniz taşıtları sektörleri oldu. En güçlü artış ise son üç aydır ilk kez büyüme kaydeden tekstil sektöründe yaşandı. Öte yandan, üretimin yavaşlamaya devam ettiği sektörlerde dahi düşüşler bir önceki anket dönemine göre hız kesti. En belirgin azalma gıda ürünleri sektöründe gerçekleşti.
    Sn Erdgass farklı hissede yıllar sonra ortak olduk.PD/DD 0,52 F/K 1,98 iflas fiyatından fiyatlanıyor.Sn Meteor da çok iyi temelci Odaş forumunda tanımıştım onun sayesinde yollarımız keşişti.

Daha açık olsun Menderes hissesinde ralli beklentim var.Mızrak çuvala sığmaz zamanı geldiğinde bence net olsun zamanın geldiğini düşünüyorum.Temel analiz büyük hareketi ralliyi hak ettiğini düşünüyorum.Hedef rakamı yazmam iflas değerinde işlem görüyor o yüzden yazmam.

Menderes Yıldız pazarda çok önemli piyasa biliyor zaten insanlar gidip 30 F/K LI daire yada arsa satın alıyor bunları alanlar beyaz yakalı yada üst düzey yöneticiler mantık burada bitiyor zaten.Menderes bu sene temettü vermeyecek fakat diğer yıllarda verebilir o ayrı konu büyüme hissesini alanlar bunu biliyor bende biliyorum he 3 yıl sonra temettü isteyen olursa yüzüne çarparım acımam.

8. Herkese selamlar. Dolar grafiğinde bir yılı biraz aşkın bir süre dikkate alındığında çanak kulp formasyonu oluşmuş görünüyor; teknik analizden anlayanlar bir bakabilir mi?

Sayfa 624/745 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •