Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 630/1014 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    kallavi bir emlak vergisi geldiği gün üzülmemiz ve kahrolmamız gereken onlarca konu olacak maalesef.

vergiyi verecek olan da yandaş betoncular değil kendini elit zanneden maaşlı saftorikler olacak.
    ben bu sene oturduğum ve kirada olan konutum için emlak vergisini ödedim..bir de kentsel dönüşümden arsa hissem var..daha inşaat temel aşamasında...neredeyse 150 m2 oturduğum evin vergisinin iki kartı emlak vergisi çıkarmışlar...arayıp fırça kaydığımda, ooo, seneye yeni rayiçlerden sonra bir de görün dedi.

memurda bıkmış herhalde, ters konuşmama rağmen kabalaşmadı...napalım böyle dedi...ben de akıllı belediye yöneticilerinize söyle, bu kafayla vergi mergi vermem ben...vergisini bugüne kadar aksatmayan ben bile vermiyorsam, milletin yarısı da vermez dedim.

vermedim...vermeyeceğim...temeldeki inşaat bitecek de, evi satacam da...o zaman soracaklar vergi borcunu..o zaman veririm...yıllık %10-15 ceza bindirsinler, nasılsa 2-3 senede bir af çıkıyor...alemin enayısı biz miyiz!!

2. Sitelerde toplanan milyarlarca lira nereye gidiyor?

Avukat Cevat Kazma, sitelerde toplanan milyarlarca liralık paranın denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

Şehirler büyükdükçe ve yeni büyük siteler inşa edildikçe yaşama alanları da değişiyor. Konut sitelerinde ısınma, otopark, temizlik, güvenlik gibi hizmetlerin yanı sıra spor salonu, havuz, hamam, sauna gibi ayrıcalıklar da kat maliklerine imkan olarak sunuluyor. Sunulan bu hizmetlerin de bir karşılığı oluyor, aidat... Türkiye'de neredeyse hiç kimse verdiği aidat rakamından dolayı mutlu değil.

Sitelerde toplanan aidat bedeli kat maliklerinin oluşturduğu genel kurullar tarafından, KMK'ya göre belirleniyor. Avukat Cevat Kazma ilgili kanunun en fazla 6-7 katlı, 15-20 haneli yapılara uygun olduğunu birkaç düzenleme yapılmış olsa da hala günümüz yapılarına uygun halde olmadığını söyledi.

Gerçek dışı faturalar alınıyor

Günümüzde yapılar 300-400 haneli şehirlere dönüştü.toplanan aidat bedelleri toplamının inanılmaz rakamlara, milyarlarca liraya ulaştı. Avukat Cevat Kazma, "Siteler büyüdükçe giderleri de artıyor olarak düşünülebilir ama yapılan incelemeler durumun öyle olmadığını gösteriyor. Kanundaki boşluklar nedeniyle birçok site yönetimi bunu kötüye kullanıyor. 1 lira harcanan yerden 50 liralık fatura alınıyor. Aradaki 49 liranın nereye gittiği belirlenemiyor. Kat malikleri bir açık bulup yönetimi şikayet etse de kanundaki boşluklar nedeniyle yönetime ceza verilemiyor." dedi.

https://emlakkulisi.com/sitelerde-to...gidiyor/552826

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    birader, sen yazıyon ya onları hergün, senin gibiler 7/24 yazıyor.. benden de duymaktan muradın nedir ?

elbette var devlet içinde çöreklenmiş irili ufaklı rant çeteleri, ?

irili ufaklimi?

hahahahahah

Balik bastan kokmus, konusulan rakamlar milyarlarca dolar kardes, ayaktami uyuyorsun sen?

Yalnizca Reza Zarrab in 10 metrekarelik Tahtakele deki dukkaninda 110 milyon dolar aklanmis. Verilen rusvetler milyonlarca dolari gecmis

Son 10 yildir magaradami yasiyorsun? Cik disari biraz gunes gorsun yuzun

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    Bu forumu yıllardır takip ederim, mandrake hep vardı sanki.. ben bildim bileli istanbul şöyle güzel böyle iyi dedi.. ki benim içinde öyleydi..

bu zaman zarfında kafama yatan lokasyonda evimi de almak nasip oldu..zerre pişman değilim..oturacağım ev sonuçta..

istanbul şöyle iyi böyle güzel diyen şahıs şimdi izmir güzellemesi yapmakta..

takip ettiğim kadarıyla aldığın tek mülk yok..üstüne ev, arsa vs satma için zaman zaman akıl danışmalar gördüm forumda..

almayacaksan bişey boş yapma arkadaşım..

icraatın sıfır...millete ahkam kesiyosun halen burda...

bi de şunu merak ediyorum bu genel..bizim çekirge sürülerimiz bu kafayla gidersek 10 seneye izmiride belleriz sonra neresi olur acaba... sonra sen nereleri güzellersin acaba!?...
    Kardesim

Ekonomi degisiyor kurallar degisiyor rekabet degisiyor

Izmir in 10 sene once suratina bakan yoktu ama Istanbul pahalandikca ve kalabaliklastikca suc orani yukseldikce kisacasi dunya normlarinda normal bir sehir olmaya gittikce herkes Izmire kaciyor

Bu ABD de boyle oldu Cin de de boyle oldu. BIr seyin adi ciktimi b.ku cikmistir

Bi 10 sene ver Izmir de pahalanacak suc orani yukselecek trafik artacak vs vs vs sonra bu milyonlarca insan bu sefer ayni Amerikada oldugu gibi dag evlerine kasabalara daha temiz yerlere goc edecekler

Turkiyede olan hersey zamaninda ABD de de oldu. Aynisinin tipkisi devam ediyor

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Kafa sıcak heralde, bak ne yazmışsın.

Arkadaşın cahilliği bir yana 5 sene önce Napa'ya gitmiştim. San Francisco'dan arabayla birkac saat sürüyor gayet yakın. Bir sürü şarap bağında tadıma katıldım ama aklımda sadece Darioush kaldı. Sahibi İran'lı bir adamdı, belki de o yüzden. Napa'nın merkezi küçük bir kasaba ama Allegria, ve 2 farklı yer denemiştik, gayet güzeldi. Yolu San Francisco'ya düşenlere her zaman tavsiye ederim.
    tabi canim haklisin. Amerikada bir tek San francisco var baska hicbir sehir yok. Zaten amerika diye bir yer yok san francisco kendi basina ulkeymis oyle duydum

Kardes, ABD Turkiyenin 14 kati buyuklugunde bir yer. Bu Turk milleti hakkaten ne kadar tuhaf. Hangi Turkle konussam hem NY un bilmemne sehrindeki bilmemne sokagini yada San Francisco nun bilmemneresi yok Washington DC nin falanca lokantasi

Hayir cimbizla seciyorsunuzda nasil oluyorda sectiginiz yerler ayni zamanda DUNYANIN en pahali sehirleri yada bolgeleri oluyor. Isin komik tarafi 3 gunluk geldiginiz ABD tatilinde yediginiz ictiginiz yalnizca tadiyla sonuclar cikarmakta baska bir cehalet ornegi. Bu kadar saf olmayin ya.

1945 lerde baslamis bu adamlar gida tuzugune hormonu antibiyotigi koymayi. Sen hala lezzetten bahsediyorsun. Biz lezzet meselesini 70 sene oncesinde biraktik. Kucuk insanlari lezzetle kandiriyorlar. Allah bilir onlarin icinde ne var. of off

6. Bu arada konu değişmiş ama belirtmeden edemeyeceğim.
    Bahsettiğim kiralık yerler ya arsa karşılığı, ya da birkaç yıl önce 100'lü 200'lü rakamlara alınmış daireler.
    Şimdi eşdeğer yerlere müteahitler 450-500 bin istiyor.
    Bir de yüzlerini ekşitiyorlar "piyasa durgun, o yüzden uygun fiyata veriyoruz" diye.
    Oha be, 1500 liraya kiraya versen amortismanı 300 kiradan fazla sürüyor. Alanın aklına tüküreyim.
    Benim aldığım en balon yer 250.000/1.300=192 kira idi. Sonrasında piyasa uçtu fiyatların boku çıktı.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bu arada konu değişmiş ama belirtmeden edemeyeceğim.
    Bahsettiğim kiralık yerler ya arsa karşılığı, ya da birkaç yıl önce 100'lü 200'lü rakamlara alınmış daireler.
    Şimdi eşdeğer yerlere müteahitler 450-500 bin istiyor.
    Bir de yüzlerini ekşitiyorlar "piyasa durgun, o yüzden uygun fiyata veriyoruz" diye.
    Oha be, 1500 liraya kiraya versen amortismanı 300 kiradan fazla sürüyor. Alanın aklına tüküreyim.
    Benim aldığım en balon yer 250.000/1.300=192 kira idi. Sonrasında piyasa uçtu fiyatların boku çıktı.
    O ister Hocam,

Onun Allahtan korkusu yok, o ister.

Fakat veren kim ?

veren var mi ki ?

Ya batar gider, ya binayi yarim birakir kacar.

Ozetle bu cocuk okumaz.

http://kuyasbigplus.com/landing/?utm...SAAEgLN2fD_BwE

Adam ne diyor ilanda ``kendinizi ayrıcalıklı hissedeceksiniz ``

Evet insan kazıklanınca eminim kendini bayağı bir ayrıcalıklı hissediyordur. Şöyle aşağı taraflarından doğru bütün bedene yayılan bir rahatlama hissedeceğinden hiç kuşkum yok. Hadin bakim beton fetişistleri kaçırmayın ayağınıza gelen BU HAYALİ başka hayal yok bilesiniz.

Sayfa 630/1014 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •