Sayfa 633/1009 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Forumda kendini gizlemeye çalıştıkları halde heskesin tanıdığı, ne mal olduğunu bildiği birkaç kripto hariç herkesin bayramını kutlar, sağlık mutluluklar dilerim...

Diğerlerine de güzel bir bayram mesajı dilemiş elemanın biri...

https://www.youtube.com/watch?v=lUKMMezMTC8
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Adam gibi versene haberi tl ile ihracat tl ile ithalatın yarusı kadar yani dolarla olandan oransal olarak daha fazla açık vermişiz

Ayhan bey haberin orijinal başlığı ile özetini alıntıladım. Ayrıntıları merak edenler için de link paylaştım.
    Siz merak edip haberi okumuşsunuz. Evet dediğiniz gibi açık vermişiz...

116 milyar liralık ithalatı tl ile yapamasaydık, ithalatçılarımız o ithalatı gerçekleştirmek için 5,8 milyar dolar bulmak zorunda kalacaklardı. Keşke açık vermeseydik ama Abd de kendi parası ile yaptığı dış ticarette açık veriyor....

Bayramınız kutlu olsun...

Erdoğan: Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez faiz devamlı düşecektir. Göreceksiniz enflasyon da faizle beraber düşecektir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. KK adaylığını beğenmeyenler 5. aday için pusulaya chatGPT yazıp işaretlesinler

kullananlar ne demek istediğimi anlarlar, geleceğin başkanı işte bu olmalı diyeceklerdir..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,038
    Son 3 gündür ciddi ciddi düşündündüm. Cb adayım soğandı, ancak bu seçimde bu iktidarı değiştiremezsek, bir daha ne soğana ne de bir başkasına oy verme şansımız daha asla olmayacak..
    Ancak iktidarı değiştirirsek, onlarda ps geçerseler, soğan a oy verme şansınımız zaten olacak.
    Umarım oy veren elime sövdürmezler.
    Bundan sonra seçime kdr, kk nu eleştirmeyeceğim. Hanım ve çocukların oyu zaten belli.
    Another day in paradise

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Neyse, bir sene içinde hallediyormuş, daha önce verdiği bütün 2023 hedeflerini tutturduğuna göre bunu da halledecek demektir, rahatladım valla...

“Enflasyon meselesini bu yıl sonuna kadar kontrol altına almış, önümüzdeki yıl çözmüş olacağız. Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez. Türkiye’de faiz düşecek. Göreceksiniz enflasyon da faizle beraber düşecek”

https://www.sozcu.com.tr/2023/ekonom...=alt_surmanset
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Evet gördük düştü....%19 dan %100 e düştü.

Faizler de düştü, gösterge faizi düşürülerek piyasa faizleri nasıl yükseltilir, real time online gördük.

'Meşaz' gelmiş...dedim ne teklifmiş bakayım...kredi teklifi...on onaylı cart curt..

Sana diyor 100.000 TL vereyim %2.9 dan...ama 5 bin TL sini direk keserim sigorta neyim ayağına..en fazla da 12 aylık...

Yok Aga sen bana 250 bin ver, sigortasız olsun 24 aylık olsun misal diyorum....Faiz oranım %4 o zaman diyor.

O baştan kesilen (100.000 de 5.000 TL) para var ya.....o çok şey değiştirir...hem de çok...

Abarak gubarak...yersen. Mesela mümkün olacak, hemen cevap verecen SMS e...ben size 250.000 vereyim siz bana %4 değil, %3.5 verin net aylık...

Daha düne kadar %1.69 du bu oran da...bizim puan yüksekmiş gelin size %1.55 le verelim dediler. Ben de 100.000 TL yi napacam 24 ay, ne çevirecez de ne kazanacaz diye girmemiştim. Verseydi 500-1000 ha bak o olurdu.

Yani...faizler de roketler yakında..

Sayfa 633/1009 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •