Sayfa 634/637 İlkİlk ... 134534584624632633634635636 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Temel felsefem oldukça basit....

Diyelim ki bir odaya 10 adet bocuk sakladılar ve biz o boncukları bulmaya çalışıyoruz..1 saat süremiz var...Bu süre içinde ben o boncuklardan ikisini bulabileceğimi söylüyorum ..Başkaları ise 10 adet bulabileceğini.... Size hangisi daha inandırıcı geliyor...

Ben enflasyon üzeri getiri sağlayacak 10 hisseden ikisini bulma çabasındayım..Yani 10 da iki....Diğerleri ise 10 da 10 yapma peşinde...Tabi ki çabalarına saygı duyuyorum...Yadırgamıyor veya eleştirmiyorum...Ama bence 10 da 2 başarı sağlamaya çalışmak 10 da 10 başarı sağlamaya çalışmaktan daha kolaydır...Başka yere çekecekler için yazayım şimdiden....Tamamiyle kendi görüşüm...Tavsiye veya eğitim değil...Ne öğretmenim ne üstat.....

Hisse seçiminin ve borsada kazanmanın bir matematiği ve kesin kulları olsa, herkes kuralları uygulayıp kazanır..Beni piyangoculukla suçlayan arkadaşlara soruyorum....Madem borsada kazanmak bilimsel gerçeklerle ve teorilerle ilişkili ve siz hakimsiniz ve muteşem teorilere....Su zamana kadar çoktan dönmeniz lazım di köşeyi....

Şimdi diyeceksiniz ki ya seçtiğin iki kağıt yanlışsa...Evet böyle bir ihtimal var....Ancak 10 adet kağıt alırsam kafadan beşi zaten yanlış olacak....Diğer beşin getirdiğini götürecek......En iyi ihtimalle kaybetmeyeceksin....O da en iyisi....Kafa kafaya gelecek...

Ben iki kağıt alığımda iki şansım var....Ya kazanmak ya kaybetmek.....

Gördüğünüz gibi birinci seçenek size finansal özgürlüğü tanımıyor...İkincide ise ihtimal dahilinde....

İkinci yöntem seçildiğinde başarılı olmak için doğru kağıtta olmak gerekiyor tabi ki...Ancak her halükarda başarı sağlamanız gereken oran 10 da iki...Birincisiden çok daha basit...

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    demek geçmiş 10 senede enflasyon üzeri getiri sağlayan 10 hisse yok...ok, başa lafa gerek yok zaten.
    yok?.....nerde yazmışım yok...

Borsada 400 ün üstünde hisse var)))))))))))

İstatistik aslında kafa yorulursa zor bir bilim değildir,tabi kafa yorulursa ve kafa varsa.

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Borsada 400 ün üstünde hisse var)))))))))))
    aksini idda eden biri olmadı..

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İstatistik aslında kafa yorulursa zor bir bilim değildir,tabi kafa yorulursa ve kafa varsa.
    Konuyla ilgili istatistiğiniz varsa paylaşın istifade edelim....Kafa olması şartı ile matematikte kolay...Yani kur hesabı....

Neyse değmez

8. Tartışma çok gereksiz uzadı, Sn Kingsailor'un Orta Vadeli İnciler başlığı altındaki temel analizlerini beğenerek okuyordum. Böyle tartışmalar yaşanacağını tahmin etmezdim.

Sn Kingsailor, size iki sorum var.

- Varsayalımki beğendiğiniz 10 adet hisse var, bu durumda hem hisseler arası hem de çeşitli enstrümanlar arasında çeşitlendirmeye olan bakış açınız nasıldır?

- Varsayalımki beğendiğiniz 1 adet hisse var; bu durumda elinizdeki miktarın hisse, döviz, altın vb çeşitlendirilmesine bakış açınız nasıldır?

Bence bu iki soru birçok şeyi çözecek, teşekkürler.

Sayfa 634/637 İlkİlk ... 134534584624632633634635636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •