Sayfa 64/121 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon
Arama sonucu : 964 madde; 505 - 512 arası.

Konu: BRMEN - Birlik Mensucat

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Yapılan görüşmeler neticesinde;

1- Şirketimizin 50.000.000 TL (EllimilyonTürkLirası) olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, her biri 0,01 TL nominal değerde 1.643.722.200 (Birmilyaraltyüzkırküçmilyonyediyüzyirmiikibinikiy üz) adet paya bölünmüş 16.437.222 TL (OnaltımilyondörtyüzotuzyedibinikiyüzyirmiikiTürkL irası) olan çıkarılmış sermayesinin, 29.600.000 TL (YirmidokuzmilyonaltıyüzbinTürkLirası) (%180,08) artırılarak 46.037.222 TL'ye (KırkaltımilyonotuzyedibinikiyüzyirmiikiTürkLirası ) çıkarılmasına, çıkarılacak yeni payların, Şirket esas sözleşmesinin Sermaye başlıklı 6. maddesinin Yönetim Kurulumuza vermiş olduğu yetki çerçevesinde, ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak ve tamamı nakit (bedelli) olarak karşılanmak suretiyle halka arz edilmeksizin, Borsa İstanbul A.Ş. ("Borsa") Toptan Alış ve Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları ("UUE") çerçevesinde oluşan baz fiyata uygulanacak marjlar dahilinde Yaşar KÜÇÜKÇALIK 'a tahsisli surette satılmasına, nominal değerin üzerinde oluşacak tüm fiyatlarda Yaşar Küçükçalık' ın alım hakkından feragat edebileceğinin kabul edilmesine,

2- Tahsisli satış yapılan Yaşar KÜÇÜKÇALIK' tan, tahsisli sermaye artırımı nedeni ile edindikleri payları, söz konusu paylar Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde hesaplarına geçtiği tarihten itibaren altı ay süreyle Borsa İstanbul A.Ş.' de dolaşımı artırıcı nitelikte satmayacaklarına dair taahhüt alınmasına, işbu sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek 0,01 TL nominal değerli toplamda 2.960.000.000 (İkimilyardokuzyüzaltmışmilyon) adet payların hamiline ve Borsada işlem gören nitelikte olmasına, İşbu karar kapsamında ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına,

3- Yaşar KÜÇÜKÇALIK tarafından satın alınmayan ve aynı gün başka bir nitelikli yatırımcı tarafından da satın alınarak bedeli ödenmeyen payların iptal edilmesine,

4- Tahsisli bedelli sermaye artırım süreci ve ihraç edilecek payların iş bu karar ve ilgili mevzuatta belirlenen esas ve sürelerde satılmasına aracılık etmesi hususunda aracı kurumlar ile görüşülerek sözleşme yapılmasına, işbu karar kapsamında her türlü iş ve işlemin ifası için Yönetimin yetkilendirilmesine,

oy birliğiyle karar verilmiştir.
    Son düzenleme : iki gozum; 25-10-2017 saat: 19:07.

SPK bunu kabul edermi?Adam arsayı DOLAYLI YOLDAN ucuza kapatacak çağrı yapması lazım değilmi?
    Sonuç;Saçma sapan açıklama.
    YTD

4. Bu haber yarın hisseyi nasıl etkiler acaba? Yorumlayabilecek var mı?

5. Bu haber nedir inanın hiçbir şey anlamdım ben bedelli mi açıkladı bunlat

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    SPK bunu kabul edermi?Adam arsayı DOLAYLI YOLDAN ucuza kapatacak çağrı yapması lazım değilmi?
    Sonuç;Saçma sapan açıklama.
    YTD
    Haber olumlu mu olumsuz mu anlamadım ben

7. yanlış bilgi vermiş olmayım ama daha önceki deneyimlerime göre tahmin edeyim;
    bugün dahil 10 iş günü a.o. hesap edilecek ve bunun artı eksi % 20 marj dahilinde bir fiyat belirlenecek.ancak sanırım aynı zamanda bu fiyat 1 tl nin ve 30 günlük ao nın altında olmamalı.
    ayrıca bana göre yine emin olmamakla birlikte bu işlem önemli nitelikte bir işlem olabilir ve yine 30 günlük ao dan ayrılma hakkı doğabilir.
    şirket daha önceki kap haberlerinde olduğu gibi bilerek veya bilmeyerek bu bilgileri maalesef taksit taksit paylaşacaktır.
    yine tahmini olarak k.y.nın gazını almak adına fiyatın aşırı düşmesi pek olası gelmiyor.ancak çok aşırı bir fiyat artışı da tahsisli fiyatının çok ucuz olması anlamına gelebileceği için sıkıntı.
    yalnız gelecek paranın yatırılacağı borç toplamı 29,6 milyon tl. arttırılacak sermaye de 29,6 milyon lot ama tl olarak yazılmış olması sanki tahsislinin 1 tl den yapılacağı izlenimini doğuruyor.ancak 10 günlük ao nın marjının altında kalacak olması bu ihtimali bana göre zorlaştırıyor.ayrıca amaç şirketinin borçlarının kapanması ve spk dan olur alımını garanti etmek adına fiyatın yüksek tutulması gerektiğini düşünüyorum.
    tamamen tahminlerimdir doğrusunu açıklandıkça görücez...
    bu şekildeki sığ ve kurumsallaşamamış şirket tahtalarında patron ne isterse o olur.

bu arada daha önce paylaşmıştım.tahtada bir güç ao layı belirlenen bir yerde tutmak için görevlendirilmiş diye.buna serbest piyasa deniliyor maalesef.ancak tahtayı izleyen biri bunu rahatlıkla görebilirdi.daha önce de bu tahtada bir amaçla bu yapılmıştı.spk nın bu tip işlemlerle ilgili esaslarını gözden geçirmesinde k.y.yı korumak adına büyük ihtiyaç vardır.mesela bu tip bir işlemin defter değeri altında yapılamaması ,işlem sonrası pd/dd oranının yükselmemesi vb.
    yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by Ufuk35 Yazıyı Oku
    yanlış bilgi vermiş olmayım ama daha önceki deneyimlerime göre tahmin edeyim;
    bugün dahil 10 iş günü a.o. hesap edilecek ve bunun artı eksi % 20 marj dahilinde bir fiyat belirlenecek.ancak sanırım aynı zamanda bu fiyat 1 tl nin ve 30 günlük ao nın altında olmamalı.
    ayrıca bana göre yine emin olmamakla birlikte bu işlem önemli nitelikte bir işlem olabilir ve yine 30 günlük ao dan ayrılma hakkı doğabilir.
    şirket daha önceki kap haberlerinde olduğu gibi bilerek veya bilmeyerek bu bilgileri maalesef taksit taksit paylaşacaktır.
    yine tahmini olarak k.y.nın gazını almak adına fiyatın aşırı düşmesi pek olası gelmiyor.ancak çok aşırı bir fiyat artışı da tahsisli fiyatının çok ucuz olması anlamına gelebileceği için sıkıntı.
    yalnız gelecek paranın yatırılacağı borç toplamı 29,6 milyon tl. arttırılacak sermaye de 29,6 milyon lot ama tl olarak yazılmış olması sanki tahsislinin 1 tl den yapılacağı izlenimini doğuruyor.ancak 10 günlük ao nın marjının altında kalacak olması bu ihtimali bana göre zorlaştırıyor.ayrıca amaç şirketinin borçlarının kapanması ve spk dan olur alımını garanti etmek adına fiyatın yüksek tutulması gerektiğini düşünüyorum.
    tamamen tahminlerimdir doğrusunu açıklandıkça görücez...
    bu şekildeki sığ ve kurumsallaşamamış şirket tahtalarında patron ne isterse o olur.

bu arada daha önce paylaşmıştım.tahtada bir güç ao layı belirlenen bir yerde tutmak için görevlendirilmiş diye.buna serbest piyasa deniliyor maalesef.ancak tahtayı izleyen biri bunu rahatlıkla görebilirdi.daha önce de bu tahtada bir amaçla bu yapılmıştı.spk nın bu tip işlemlerle ilgili esaslarını gözden geçirmesinde k.y.yı korumak adına büyük ihtiyaç vardır.mesela bu tip bir işlemin defter değeri altında yapılamaması ,işlem sonrası pd/dd oranının yükselmemesi vb.
    yatırım tavsiyesi değildir
    Yarın düşüş mü olur tecrübelerinize göre

Sayfa 64/121 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •