Sayfa 66/993 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

Nebati: 10 milyar doları aşan bir döviz bozumu ve ona yakın bir TL girişi oldu

Nebati: Enflasyon yükselişi, lojistik, ulaşım, taşımadaki problemlerin getirdiği yükle ABD'de %7,5, Avrupa'da %5 üzerinde, enflasyon dünyanın temel problemlerinden biri

Nebati: Biz kurdan etkiliyoruz, kurdaki herhangi bir değişim fiyatlara yansıyor, böyle bir psikoloji var, bunu kabul etmemiz lazım

Nebati: Döviz kurlarındaki fiyatlama bir sonraki adımla yapıldı, spekülatif işlemler yapıldı, yaşanan kur atağı enflasyon üzerinde etkili oldu, bizde temel ayaklar kur ve enflasyondur

Nebati: Enflasyon bir süre mevcut seviyelerde devam edecek, yaz aylarında gevşeme bekliyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Nebati: Yılsonu enflasyon beklentimiz %24 civarında

Nebati: 2023'te seçime enflasyonda tek rakamlı olarak girmiş olacağız

Nebati: Mayıs 2023'te tek haneli enflasyona ineceğiz

Nebati: Türkiye'de altın bir gerçek, Londra'da da bu soruyu sordular, bizde düğünde altın takıyoruz, adım başı kuyumcu vardır, bu altın yastık altında duruyor, ekonomiye kazandırılması noktasında adımları genişletelim

Nebati: Bankaları, rafinerileri ve Darphane'yi de işlerin içerisine sokacağız, ama aynı zamanda akredite edilmiş kuyumcular vasıtasıyla da Türkiye'nin her alanına yayılacağız

Nebati: Piyasa bu kuru içselleştirdi, iş dünyası da buna ilişkin olarak bu fiyatlamayı ona göre yapmaya başladı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yarın Bakan Nebati, yastık altın altınlar ile ilgili yeni ürünü açıklıyor.
    Yastık altındaki naftalin kokulu altınları hazırlasın herkes.
    "Sicilini temizlemek isteyen bim poşetine sarıp çöp kutusuna bıraksın" dese daha başarılı olabilir

Nebati: (Londra'daki toplantılar) Muhteşem geçti

Nebati: (Londra'daki toplantılar) Sonrasında da katılımcılar olumlu yorumlar yaptı, bir eleştiri gelmedi

Nebati: (Londra toplantısı) Şeffaf bir insanım, inandığım bir şeyi söylerim, bir şeyi gizlemenin, bunu değiştirmenin bir anlamı yok

Nebati: (Londra'daki toplantılar) Yatırım yapılabilir bir ülke olduğu, büyük bir getiri ile karşı karşıya kalacaklarını ifade ettik, şimdi sonuçlarını göreceğiz, iletişime devam

Nebati: Piyasayı bir enstrümana kilitlemenin bir anlamı yok, bunları zarar vermeyecek şekilde götüreceğiz, döviz bozumu şu anda %49, üzerine gidecek, dolarize etmiyoruz, olan dövizi TCMB'ye aktarıyoruz

Nebati: Daha yataylaşmadı, dönüşün %50'nin üzerine çıkması lazım

Nebati: KKM ile TCMB'nin net rezervlerinin artmasını bekliyoruz

Nebati: Türkiye'de KKM'de ortalama vade 100 gün

Nebati: Şu an tüm enstrümanlarda negatif faiz var

Nebati: Fed'in para politikası açık, piyasa da Türkiye de satın aldı, bizim Merkez Bankamızın rezervleri dahil olmak üzere planımız programımız açık, kuru etkileyen şey psikoloji, bu psikolojiyi de yönettiğimize göre, bunların etkisi en az seviyede olur

Nebati: Dünyanın böylesine sıkılaştırma gündeminde Türkiye'ye akış olacaktır

Nebati: 20 Aralık akşamı hiçbir müdahalede bulunmadık

Nebati: Her türlü olasılığı değerlendiriyoruz, mesela Ukrayna krizdi, her türlü hazırlığımızı yaptık, önümüzdeki süreçte gelebilecek her türlü sorun için senaryolarımız var

7. 20 Aralık'taki oynaklık sonrası Ocak ayı içinde dar bantta işlem gören kur, 6. haftayı da yatay kapatmaya hazırlanıyor.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Nebati: Yılsonu enflasyon beklentimiz %24 civarında

Nebati: 2023'te seçime enflasyonda tek rakamlı olarak girmiş olacağız

Nebati: Mayıs 2023'te tek haneli enflasyona ineceğiz

Nebati: Türkiye'de altın bir gerçek, Londra'da da bu soruyu sordular, bizde düğünde altın takıyoruz, adım başı kuyumcu vardır, bu altın yastık altında duruyor, ekonomiye kazandırılması noktasında adımları genişletelim

Nebati: Bankaları, rafinerileri ve Darphane'yi de işlerin içerisine sokacağız, ama aynı zamanda akredite edilmiş kuyumcular vasıtasıyla da Türkiye'nin her alanına yayılacağız

Nebati: Piyasa bu kuru içselleştirdi, iş dünyası da buna ilişkin olarak bu fiyatlamayı ona göre yapmaya başladı
    Enerji fiyatlarıyla zaten % 50'yi garantiledin, nasıl % 24'de inecek.

Lafontaine'nin masalları, bana daha inandırıcı geliyor.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 66/993 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •