Sayfa 66/1000 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 521 - 528 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Filozofluk için önce bilgili olman gerekiyor. Mevlana konyada ne bilgi aldı da dünyayı yorumladı...

Ugur mumcunun güzel bi sözü var..Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz diye...Mevlana işkembeden sallamış...Kardeşlik barış zart zurt...Insan dogasına aykırı şeyler bunlar..Evrim diye bişey...

Bilim ve bilgi tek gercektir..Gerisi hurafedir...

Alman filozoflar bilgiyi harmanlıyor..Onlar gercek filozof...
    Şayet ,Anne ve Babanız birbirlerine yoğun bir sevgi ve muhabbet duymasalardı siz dünyada olamazdınız . Hz Mevlana ya eleştirmeden biraz düşünün derim. Bizler bu dünyaya kavga ve savaş sonucun da gelmedik , her canlının temeli sevgi ve muhabbetle atılmıştır. Muhabbetle kalın..

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Hocam yazınızı okudum...Tembel leş kültürümüz sizi etkilemiş...Size ünlü bilim adamının sözünü hatırlatmak istiyorum...

Stephen Hawking: Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    ATATÜRK ün de buna benzer söylemleri var din ve öteki yaşam ile ilgili...Gelecek nesillere bişeyler bırakmak ile ilgili...
    Atatürk, 20 Mart 1937'de, Ankara Palas'ta; dönemin Romanya Dışişleri Bakanı'na şu sözleri söylemiştir:

"...Zamanında kitaplar karıştırdım. Hayat hakkında filozofların ne dediklerini anlamak istedim.

Bir kısmı her şeyi kara görüyordu. "Mademki hiçiz ve sıfıra varacağız, dünyadaki geçici ömür sırasında sevinç ve mutluluğa yer bulunmaz" diyorlardı.

Başka kitaplar okudum, bunları daha akıllı adamlar yazmışlardı. Diyorlardı ki: "Mademki sonu nasıl olsa sıfırdır, hiç olmazsa yaşadığımız sürece şen ve neşeli olalım".

Ben kendi karakterim bakımından ikinci hayat görüşünü beğeniyorum, fakat şu sınırlar içinde:

Bütün insanlığın varlığını kendi şahıslarında gören adamlar zavallıdır. Besbelli ki, o adam birey sıfatı ile yok olacaktır.

Herhangi bir kişinin, yaşadıkça memnun ve mutlu olması için gereken şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Anlayışlı bir adam, ancak bu şekilde hareket edebilir. Hayatta tam zevk ve mutluluk, ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, mutluluğu için çalışmakta bulunabilir
    ..."
    Son düzenleme : EREGLTUPRS; 15-02-2019 saat: 13:51.

3.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    İşin kötü tarafı şimdi işsizlik maaşı alanlar yıl sonuna doğru maaşları kesilecek ve iş bulamazsa geçim sıkıntısı daha beter olacak
    chp zamanında işsizlik maaşı mı vardı? dedirtmeyin şimdi

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    ..Herhangi bir kişinin, yaşadıkça memnun ve mutlu olması için gereken şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır....
    Onun içindir ki Atatürk döneminde kendisinden sonra gelecekler için DışBorç bırakmak ahlaksızlıktı..

Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Şayet ,Anne ve Babanız birbirlerine yoğun bir sevgi ve muhabbet duymasalardı siz dünyada olamazdınız . Hz Mevlana ya eleştirmeden biraz düşünün derim. Bizler bu dünyaya kavga ve savaş sonucun da gelmedik , her canlının temeli sevgi ve muhabbetle atılmıştır. Muhabbetle kalın..
    Bunda katilmadigim nokta su an elli yasa yakin tiplerin ana babasi flort etmedi tanistirildi ilk geceden icma sonra dogum
    Sonraki genc jenerasyon ise ask cocugu olabilir
    Dunyayi ama degistiren guc bu kanli canli dogan tecavuz cocuklari olup
    Yok oyle ask sevgi bilmemne
    Olamaz
    Askla bisey gelisemez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Seksin ne kadarı sevgi ve muhabbet temellidir acaba?

Çok iç açıcı ama bir o kadar şiirsel söylemler sizinki.

Mevlana Konya'dan ne almıştır hayat hikayesinden öğrenebiliriz.

Ama ne vermiştir ya da Konyalı Mevlanadan ne almıştıra gelince...

İşte zurnanın zırt dediği yer orasıdır.

İsterseniz yanınıza kızınızı sevgilinizi alın da bir dolaşın şehirde derim.

40 sene önce Akşehir son derece rahat dolaşılabilir yer iken Konya'da bir turist olarak dolaşırken insan rahatlıkla katil olabilirdi.

Bir daha da gitmem dedim ve gitmedim.

Not: Dolar kuru adamı çeşitli konulara itiyor bu başlıkta...

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    İşin kötü tarafı şimdi işsizlik maaşı alanlar yıl sonuna doğru maaşları kesilecek ve iş bulamazsa geçim sıkıntısı daha beter olacak
    Seçim sonrası tekrar faiz kaşıntısı başlar, zira belirttiğiniz nedenle tepkiler yükselecektir. İşte o zaman konu başlığında olduğu gibi dolarda yükseliş kaçınılmaz.

S&P bu gece açıklanacak değerlendirmesinde parasal ve mali disiplin ile enflasyon beklentilerine yönelik kaygılarını vurgulayabilir.
    Bildiğim kadarıyla TCMB Başkanının dünkü açıklamaları önceden duyurulmuş, programlı bir açıklama değildi. S&P kararı önceden hükümete (artık hükümet de kalmadı, ne demeli ki, herhalde CB'na olmalı) bildirildiği için kuvvetle muhtemel kaygıları gidermeye yönelik açıklamalardı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 66/1000 İlkİlk ... 1656646566676876116166566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •