Sayfa 665/1030 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,313 - 5,320 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    benim anladigim mt ler ve müdür ,genel merkezin verdiği üst oranlardan ne kadar aşağı baglarsa aradaki farkı prim olarak alıyorlar ..tabi her bankada var mı bu bilemem....misal mt nin elinde 28 oran var .27 den açıyor pazarlığı karşısindakinin pazarlık durumuna göre artttiriyor .hele müşterisini tanıyorsa ,başka yere gitmeyeceğini vs.daha da düşükten bağlama yoluna gidiyor.bi abimiz vardı piyasa faiz oranları 20 iken teb de 18 den bağladı rakam da yüksekti ..dedim abi sakın 20 den aşağı kabul etme . şu bankada 20 oran var alırım giderim de bu kadar basit ..bu duruşu sergileyince 20 oranı aldı.
    Tamamda herşey para veya prim demek değil ticaretin bile bir vicdanı olmalı. Ben bankamdan en yüksek faizi vermesini beklemiyorum her mevduat döneminde banka peşinde koşmuyorum bunun karşılığında adil bir faiz oranı bekliyorum.
    1-2 puan marj kalabilir ama 60-70 yaşındaki insanlara 4-5 puan aşağı vermek hoş değil.

İnanın geçen gün vicdanım sızladı. Türkiyenin en büyük market zincirlerinden birinde teyze benden migros kart istedi. Ucuza tuvalet kağıdı alacakmış. Oysaki sadece 1 gün sonra %20 indirim var. Bende o anda ödeme yapıyordum. Bir şey diyemedim. Ancak çok üzüldüm. Aslında marketteki personelin yol göstermesini beklerdim. Ama oda olmadı.
    Bilmiyorum ben saf biriyim benim bildiğim ticaret arz ile talebi buluşturup makul bir kar etmektir. Ancak günümüzde ticaret yakaladığını affetmemek olmuş

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tamamda herşey para veya prim demek değil ticaretin bile bir vicdanı olmalı. Ben bankamdan en yüksek faizi vermesini beklemiyorum her mevduat döneminde banka peşinde koşmuyorum bunun karşılığında adil bir faiz oranı bekliyorum.
    1-2 puan marj kalabilir ama 60-70 yaşındaki insanlara 4-5 puan aşağı vermek hoş değil.

İnanın geçen gün vicdanım sızladı. Türkiyenin en büyük market zincirlerinden birinde teyze benden migros kart istedi. Ucuza tuvalet kağıdı alacakmış. Oysaki sadece 1 gün sonra %20 indirim var. Bende o anda ödeme yapıyordum. Bir şey diyemedim. Ancak çok üzüldüm. Aslında marketteki personelin yol göstermesini beklerdim. Ama oda olmadı.
    Bilmiyorum ben saf biriyim benim bildiğim ticaret arz ile talebi buluşturup makul bir kar etmektir. Ancak günümüzde ticaret yakaladığını affetmemek olmuş

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sn egeli .bu şekilde insanlar var maalesef ya takip etmeyen ya da fiyatlardan bi haber ..bu birazda millet olarak fiyat kulturu bilmememizden ..siz soyleseymissiniz keşke ,en azından kendi payınıza vazifenizi yapmış olursunuz.tasarruf kültürü maalesef sonradan edinilmiyor.aile büyük önem arz ediyor..hiç unutmam küçüktum bir sabah pazar kahvaltısında bir parça ekmek kopardım ..üzerine hem peynir hem zeytin ,hem salam koydum.daha lezzetli oluyor diye ..babam döndü dediki oyle olmaz ..bir parça ekmekle peynir bir parça ile zeytin yiyeceksin ..ki alım gücümüz düşük olan bir ailede değildik ..o günden beri hiç aklından çıkmaz ..bu ve buna benzer olaylar ..şimdi yeni nesilde bunu söyleyecek ana baba varmidir.bilemem..
    syg

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Ahanda buyrun
    Yaşlı başlı, kelli felli bir adam..
    Bir ayağı çukurda...
    Taraflar arasında tansiyonu düşereceğine aksine ateşe benzin döküyor...
    Kargaşa da arada bir yumruk da ben atayım görmez belki diyor...

Tebrikler ihtiyar....

Yaw senin neyini yoklıyacağım?
    Ne tür bir alıp veremediği olabilir ki senle?
    Sanal hayatları,sanal hayatlarda yaşadıklarınızı bu kadar içselleştirmeyin arkadaşlar...
    Sakin olun...
    Paraya odaklanın
    Siteye geliş amacımız o..
    Bu kadar sinir/stres yaparsanız mazallah kalp krizinden küt giderseniz öbür tarafa..

saygılar/başarılar
    Bir yerde okumuştum, (yaşlılık ne yapayım) nerede olduğunu hatırlamıyorum.

Bir yaşlı, yaşlılığını öne sürerek kendisine çemkiren genç müsveddesine şöyle bir dilekte bulunuyordu. "Siz inşallah yaşlanmazsınız."

Sanırım çevrenizde hiç yaşlı kimse yok, anne, baba, amca v.s. Olsaydı bu satırları yazarken eliniz titrer, vazgeçerdiniz.

Kaldıki yaşı nedeniyle saldırdığınız arkadaş sadece 58 yaşında. (Bir kaç yıldır artmasa da ) Tuik'in bu yaştaki insanlar için öngördüğü bakiye yaşam süresi de ortalama 20 sene. Arkadaşımızın sağlıklı beslenme ve moralini yüksek tutma becerilerini de dikkate alırsak, bugün ben gencim diye afra tafra yapan bir çok ukalaya fatiha okuma şansı da olacaktır.

Forum üyelerinin bu şahsın yaşlılığı ötekileştirici yaklaşımından dolayı söz konusu mesajını site yönetimine şikayet etmesini bekliyorum. Sessiz kalan herkes bu şahsın bu tavrına zımnen onay vermiş olacaktır çünkü.
    Son düzenleme : ekfuture; 07-10-2018 saat: 15:06.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

Bir yaşlı, yaşlılığını öne sürerek kendisine çemkiren genç müsveddesine şöyle bir dilekte bulunuyordu. "Siz inşallah yaşlanmazsınız."

Sanırım çevrenizde hiç yaşlı kimse yok, anne, baba, amca v.s. Olsaydı bu satırları yazarken eliniz titrer, vazgeçerdiniz.

Kaldıki yaşı nedeniyle saldırdığınız arkadaş sadece 58 yaşında. (Bir kaç yıldır artmasa da ) Tuik'in bu yaştaki insanlar için öngördüğü bakiye yaşam süresi de ortalama 20 sene. Arkadaşımızın sağlıklı beslenme ve moralini yüksek tutma becerilerini de dikkate alırsak, bugün ben gencim diye afra tafra yapan bir çok ukelaya fatiha okuma şansı da olacaktır.

Forum üyelerinin bu şahsın yaşlılığı ötekileştirici yaklaşımından dolayı söz konusu mesajını site yönetimine şikayet etmesini bekliyorum. Sessiz kalan herkes bu şahsın bu tavrına zımnen onay vermiş olacaktır çünkü.
    Aynen. katılıyorum..
    Bazen, çok ukalaca buluyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

Kaldıki yaşı nedeniyle saldırdığınız arkadaş sadece 58 yaşında. (Bir kaç yıldır artmasa da ) Tuik'in bu yaştaki insanlar için öngördüğü bakiye yaşam süresi de ortalama 20 sene. Arkadaşımızın sağlıklı beslenme ve moralini yüksek tutma becerilerini de dikkate alırsak, bugün ben gencim diye afra tafra yapan bir çok ukelaya fatiha okuma şansı da olacaktır.

Sanırım sizde bir yaşlısınız ve alınmışınız....
    Allah uzun ömür versin her ikinize de
    Barıştık mı?

Bizlerin, ton ton dedelerimize asla bir saygısızlığı olamaz,olmamalı...
    Aman...
    Aman...
    Bu konuda yanlış anlaşılma olmasın....
    Ama tonton dedelerimiz de kavga ve fitneden uzak durmalılar...
    Onların kalp sağlığı için gerekli bence bu...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6. Yeni oran var mı ?

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Yeni oran var mı ?
    Yok
    Bankalar kapalı nasıl olsun?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

8. arkadaşlar" en yüksek faiz veren bankalar ""diye bir başlık mevcut.artik oranları orada paylaşalım yazacaklarimizida oraya yazalım ...nacizane fikrimdir.

Sayfa 665/1030 İlkİlk ... 165565615655663664665666667675715765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •