Sayfa 673/853 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Forumda gezerken deniz hocanın topiğine bakınca, noel'i unuttuğumu fark ettim.

Yarın 25 aralık noel.

Bol şans.
    Yarın 25 kasım
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Yarın 25 kasım
    Sağol.
    Evet bu tür hatalar yapıyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün yine yüksek işlem hacmi ile, bankalar pek katılmamasına rağmen 1834 e kadar çıktı. Bankalarda yükselişe katılınca BIST düşmeye başladı. Bankasız yükseltenler, bankalara batılı alışı gelince, yükü paylaştılar sanıyorum. Belki biraz mal verdiler.

1800 Üzerinde tutmaları, yükselişe devam etmeye niyetim var anlamında.

Yarın hristiyanlar için noel tatili. Bakalım BISTi sürekli yükselten katar lılar ne yapacak.?

Hoş bu katarlılar bildiğin türde müslüman arap değil. Ortadoğudaki tüm petrol zengini ülkeleri yöneten kral aileleri, İngiltere den Amerika dan çıkmazlar. Kendi ülkelerine mecbur olduklarında kısa süreliğine dönerler. Yani bunlar müslüman dan çok hristiyanların içindeler ve hristiyan kültürü ile yetişiyorlar. Çocukları abd ve ingiltere de okuyorlar, vakit geçiriyorlar. O sebeple yarın katar lılarda kayak merkezlerine gitti ise şaşırmayalım lütfen. Belki bilgisayar başına eleman bırakıp "ne satarlarsa al" demiş olabilirler.

Yarın göreceğiz.

Pek çok Global şirket yıllık bilanço kapamalarını yıl sonundan önce yapıyordu. 15 Kasımmıydı? 15 Aralıkmıydı.? Unuttum. Biraz önemli bir tarih aslında.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BAE prensi gelmiş ve 10 milyar USD lik FON la gelmiş.
    Bazı enerji finans vb.. yatırım anlaşmaları imzalanmış. katar lılarla bunlarda imzalanmamıştı. BAE ninki resmi duruyor.

katar'a, yapma sözü verdiği yeni İstanbul kanalından arsa aldırdı, karadeniz ormanlarından arsalar gösterdi, ege sahillerinde bölge vermeye kalktı. Bir koy daki milletin evlerini "devlet yararı acil" deyip kamulaşttırdılar ve katarlılara verdiler ama İzmir liler ayaklandı, geri aldılar. 50 milyon dolarlık tank parçaları üreten fabrikamızı bedava verdik. benim hatırladıklarım bunlar. Birde BIST e girmişler ve bayağı bir para sokmuşlar.

BAE ile anlaşma karşılığında ne verdi acaba.?

2011 de kardeşi BAE ile beraber abd emri ile suriyeye daldı. 2015 darbesinde kardeşin 2 tanesi(BAE-fetö), bizim imam tayyip beyi öldürmeye kalktılar ve aslında tayyibe "kardeşim" derlerken, arkalarında bıçak sakladıkları anlaşıldı. Sonra BAE uçakları Mısırdan kalkıp Libya daki bizim kısa menzilli uçaksavar bataryalarını çok uzaktan füzelerle vurdu.

Böyle bir ülkeye ne verdinde 10 milyar doları ile TR ye geldi. Anlaşılan USD nin düşme sebebi BAE nin sözde 10 milyar doları.

Bu adam gelecek nesillerimize ait neyi verdiki düşmanı BAE para çuvalları vaadi ile geldi.? kağıt üzerindeki anlaşmalar göstermelik. Ya olur ya olmaz. Onlar niyet mektubu gibi yuvarlak bişeylerdir.

Soner Yalçın'ın sitesinin aklına ne gelmiş. Şu anki aktörler, birebir Malezya dada varmış ve bakın neler olmuş. BAE, malezyanın o dönemki hükümeti, Malezya varlık Fonu, Finans merkezi(İstanbulda yapılan gibi) ve Yunan devletinin 2008 öncesi dolandırıcılıklarına aracılık eden finans kurumlarından global dev Goldman Sachs.
    https://odatv4.com/makale/biz-dovizi...hlikesi-222293

Birde süper delikanlı fatih altaylı bu hafta bayağı celallendi.

Adam 20 yıldır akp nin olumsuz taraflarını yumuşatarak nadiren konuşurken, bir haftadır akp ye sert vurmaya başladı.

Erkek olduğunu hatırladı desem.? Diyemem, bu türü iyi tanıyorum. akp nin gideceğine inandı, daha cesur hale geldi. akp gidince kendi içinde bulunduğu grup tekrar ön plana çıkacak onun gazı. İçinde bulunduğu grup ibrani-yahudi grubu. akp'leri yaratan grup.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,802
    Blog Entries
    1
    1 -Yeni bir fikir bul..

Hulk bae lilere söz mu verildi ..

2- Doğruluğu konusunda herkesi ikna et

Bae lilerde para var hem teminat istemişlerdir. Abd ile uzlaşma sağlanmıştır mahkeme için. Hem satılacak kaç şey kaldı. Temeseve çoğuna da sahip hem.

3 - Fikir kabul edildi.
    Son düzenleme : secbul; 25-11-2021 saat: 11:25.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Noel tatili sebebi ile hristiyan batılılar tatile çıkar banka satan olmaz, sözde müslüman katarlılarda diğer sektör mallarını alarak BISTi yukarı çıkarır diye bir dilek dile getirmiştim. Tersi oldu. katar lılar noel tatiline çıkmış gibi, hristiyanlar burda.

Büyük Özel bankalar %2.5 civarı satılmış. garan tahtası çıpa dan dolayı fazla düşememiş. Bu sefer neden satıyorlar. Obez beyinli batılılar için bahane çok. Bu seferde döviz dalgalanmaları bankalara zarar verecek diye. lang bizim özel bankalar hakkında hangi kötü tahmininiz tuttuda bu tutacak.?

Her neyse.

BIST 1834 direncine takıldı. Benim aracı kurum yine alakasız dirençler vermiş.

Her gün yükselip kobra gibi grafiği dikince, direnç bulmak zor. Benim önem verdiğim ağırlıklı ortalamalar aşağılarda kaldı, fibo ise bu görüntüde zorlama olur, mantıklı gelmiyor.

Nerede satış olup dönersek, orası dirençmiş diyeceğim.

Bugünki banka satışına şaşırdım. Bu lavuklar tatile gitmiyormuydu.? Banka endeksinde hacim azalışı var diyemem. Ortalamalarda.

Dünyada ne sorunlar var.? abd 10 yıllıkları yükselme hazırlığında gibi. İnip çıkıyor kas ısıtıyor görünümünde. VIX uykuda. Navlunlar son görüntü ile aynı. Hammadde taşıyan gemi navlunları eski normallerine yaklaşana kadar düştü, ürün taşıyan gemilerin navlun endeksleri hala düşmedi. Ama yükseliş durdu gibi. EMTİA endeksleride düşmüyor ama tepede durdu gibi.

Korkulan dünya enflasyonu tepe yapmış olabilir. tapering de başlayınca enflasyonun normale dönme ihtimali var. Tabi bu orta vade için az güvenilir bir tahmin.

Bankaları bugün o kadar sattılar. yarın bu kadar satmazlar umarım. Gün içi iniş çıkışa oynadığımdan bugünü hafif artı kapadım. Dün ise dahada az kazanmıştım halbuki endeks daha çok yükselmişti. Dün sabahtan yüksek açıp hep yükselince ben pek kazanamadım. Sonradan biraz düştü.

Yarın, bugünden az biraz daha yeşil olabilir. 1800 leri hazmetmeye çalışıyor.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün abd kapalıydı, gece Asya seansında çobansız kalan asyalılar abd vadelilerde satışa geçmiş.

Hep hatırlatıyorduk abd borsası bozulmazsa biz şöyle oluruz diye. abd borsasını bozan abd liler değil Asyalılar o sebeple düşüş gerçek veya değil diyemeyiz. En azından Avrupa seansının ve abd seansının açılması gerekir.

BIST de abd ye bakarak sabah aşağıdan açtı. Ya abd ye bakıp korkup satanları aşağıdan almak için, veya düzeltme-realizasyon için. Öğlene kadar belli olur.

Bu arada geceye malsız girmenin önemide tekrar anlaşılmış oldu. Longcular için Sabah erken çok yeşil açarsa kazançtan kayıp oluyor, ama çok kırmızı açarsa yüklü kayıp oluyor.

BIST'e son 2 haftadır yüklü yabancı para girişi oluyor. Orta vade açısından iyi bir görüntü.

Bugün düşünce al yükselince sat taktiğime, durumu anlayıncaya kadar ara vereceğim. Realizasyon-düzeltmemi oluyor yoksa abd sebebi ile korkup satanlarımı alıyorlar. Önce bunu anlamalıyım.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün işlem yapmamaya karar verdim.

Akşam abd nin ne yapacağını göreyim.

Şu an abd kapalı diye bir korku dalgası hakim. Daha önce görmezlikten gelinen pandemi yeni dalga ve bazı kapamalar dikkate alınıyor. Ayrıca zaten bilinen son FED tutanakları abartılıyor.

Asıl olan ortada çobanın olmaması.

Bir koyun sürüsünü düşünün. Çoban o gün olmazsa sürüye önce endişe sonra korku hakim olur. Çünki tüm kararlarını alan çobandı. Kurt geldiğinde koruyan çoban ve köpekleri idi. Nerede bol ot var oraya götüren çobandı. Nerede uçurum var nerede diken var nerede bataklık var bilen ve oraya gidilmesine engel olan çobandı. Sürüdeki koyunlar düşünmez, sadece yemek yer çiftleşirlerdi. Hayvanın doğal davranışı budur.

Düşünmek, sorunlarla boğuşmak beyni geliştirir. Koyunlar düşünmeyip sorunlarla boğuşmadığından beyinleri gelişmez. Aptal, bilgisiz ve cahil kalırlar. Önce karınlarını doyurur, sonra sürü içinde çiftleşmeye hazır olanları ararlar, birbirlerinin arkalarını koklarlar.

Çoban olmayınca gece her seste sürü sağa sola koşturur. En aptal olan, en bilgisiz ve cahil olan en korkak olandır. Bilgin yoksa ve zayıfsan herşeyden korkarsın. En aptal olan koyun, en çok bağıran en önde koşandır. En kararlı hareket eden olduğu için, korku ortamında sürü peşine takılır. Kendi korkusunu sürüye aşılayarak korkuyu bilinçsizce büyütür ve bu korku sürüyü birbirine daha sıkı bağlar. Böylece sürü sürece bağlı seçimini yapmış olur ve en aptal en bilgisiz en cahil olanın peşine takılır.

Devlet(çoban) tarafından yanlız bırakılan, ezilen kalabalıkların neden tarikatlara sığındığını anlayabildikmi.? Al bir nobellik analiz daha yaw.

Du yaw. Nereye gittim.

Süper delikanlı fatih altaylı aklıma geldi.
    20 yıldır akp karşısında iyi görünen ama akp nin gideceği anlaşılınca akp ye karşı sertleşen fatih.

Bana dikkat ederseniz, şu ana kadar akp chp hakkında hangi sertlikte yazmışsam, akp gittikten sonrada aynı sertlikte yazacağım. Sadece mahkemelik olmamak için yazamadığım bazı işleri var. chp hakkında açıkça hırsız olanları yazabiliyoruz ama diğer partiler hakkında yazamıyoruz. Çünki saldırganlar. Onları ilaveten yazarım eğer aklıma gelirse. Sertlik derecesi yine aynı olur, ağzım köpürmez.

Çünki arka planı biliyorum, insanın doğasını biliyorum, hangi hareketleri ne sebeple yapıyorlar biliyorum. Kimse aptal olayım, hırsız olayım, hayvan olayım diye doğmaz. Şartlar onu oraya götürür. Şartlar onu oraya götürdü diye ceza almayacak demek değildir. Eğitebileceğin gençleri eğitir kurtarırsın, işlediği suçları telafi edebilecek şirketlerle anlaşırsın ve onları doğru zemine çekersin ahlaklı ve namuslu olarak onurla yollarına devam ederler, suçu meslek edinenleri ve telafi edilemeyecek suç işleyenleri ise ülkeden yok edersin.

Benim hırsızım, senin hırsızın diye ayırırsam bende sürü elemanıyım demektir. Koyunumdur. Kötüler elenip, suçlar telafi edildikten sonra ülke içinde herkes kardeştir ve aynı sürüdedir. Diğer ülkelere karşı tek vücut olup hepsinin ebesini... Du yaw. Yine sürü olduk. Sürüsüz olmuyormu bu iş.? Bu konuyu düşüneyim. Diğer ülkelerede aynı düşünce ile yaklaşsak nasıl olur.? Evet bu daha iyi, ebelerini rahat bırakalım.

Gerçekte Atatürk te bunu yapmadımı.? Kötüyü ülkeden yok etti, kalan herkesi birleştirdi. Diğer ülkelerle dost ve işbirliği politikası izledi. Ama koyun postu içindeki ibrani-yahudi azınlık yokmu.? Atatürk ölünce, Onlar bizim ebemizi, dışarıdaki ibrani-yahudi lerden para teknoloji desteği alarak belledi. Ülke halkını sürülere bölüp birbirlerine düşman ettiler. Oluşan karmaşada ülkeyi sömürge hale getirdiler, her şeyi ele geçirdiler.

Hoş ülke olarak birleşince de sürü oluyorsun. Sebebi, İnsan sürü olarak yaşayan canlı türlerinden. Dağ keçisi öyle değil, bambaşka bir hayvan kendisi.

Her neyse...
    BIST e bakmayı bırakınca çenem açıldı.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-11-2021 saat: 12:06.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 673/853 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •