Sayfa 683/853 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol hikmet. Teorik bilgi istersende viop tarafında deniz43 var. Bilgisi geniş ve derin. Ekonomi eğitimi alsamda mesleğim para piyasaları değil. deniz43 sorularıda üşenmiyor cevaplıyor.

---

Kendi seçtiği yardımcısı tarafından boynuna ip bağlanıp rehin alınan hulusi akar bir yerlerde konuşmuş. "Devletin tank ve obüs(haberde obüste üretiyor yazıyordu. Fırtına obüslerinin o fabrikada üretildiğini bilmiyordum.) fabrikasını bmc ye bedava verdik ama herşey yasal" demiş.

Anayasaya aykırı ama kendi değiştirdikleri yasalara uygun. Nasıl olsa kimse hesap sormuyor bu ülkede.

Devletin tank fabrikasında fırtına obüsleride üretiliyordu. Parası devlete kalıyordu. Şimdi bmc fabrikası sahibi ethem sancak denen herifin cebine giriyor. 6 tane Fırtına obüsü üretip devletten parasını almışlar. Devletin azalan geliride bizden ilave vergi olarak alınıyor. Her iş böyle. Neden fakirleşiyorsunuz, neden geçim sıkıntısı çekiyorsunuz. İşte sebep bu ve bunlar. Devlet sizden alıp birilerinin cebine koyuyor ve yasal hale getiriyorlar. tabi onlara göre yasal. Bu işleri gerçek devlet olan bir yerde yapsanız hapisten çıkamazsınız.

YERLİ Tank yapacak diye gabrikayı 25 yıllığına bedava verdiler. Motoru ve herşeyi olabildiğince yerli olacaktı. bmc üretecekti.

Bakıyorum;
    ASELSAN proje kapsamında atış kontrol sistemi, aktif koruma sistemi, ve diğer elektronik altsistemler; Roketsan zırh sistemi, MKEK ana silah sistemi ve Havelsan ise tank ve alt sistemlerin simülatörlerinin üretimini yapıyor. Paletler zaten fabrikadan.
    İlk prototipin motoru almanya dan, sonrakiler için güney kore ile konuşuluyor.

Herşeyi zaten devlet üretmiş kalanı ithal. Peki para neden ethem sancak denen adamın cebine giriyor.? Bu para devletin cebine giriyordu. Niye verdin, zaten herşeyi biz üretiyoruz.

Tabi bu ülkede benim sorum saçma... Bunlar hala iyi günlerimiz, Bangladeş olma yolunda ilerliyoruz. bangladeşin tüm diğer yolsuzluğa batmış ülkelerde olduğu gibi %20 si çok zengin. Çalışanın sırtından devlet aracılığı ile besleniyorlar. Kalan %20, bu en üst %20 ile ticaret yaparak besleniyor, rahatları yerinde. Diğer maaşlı çalışan %60 ve maaşlı çalışanlara satan esnaf ise sürünüyor. Orta sınıf yok. %20+20 soygundan zengin, %60 çalışan fakir. Bu %60 ın %40'ı sefil durumda. Lağım akan sokaklara sahip evlerde yılda 100 dolarla yaşıyorlar(dı). Bir kaç yıl önce bir belgesel izlemiştim. Tabi ırkçı batılıların ürettiği belgesele ne kadar güvenebilirsin. Kendileri hariç herkes rezildir. Bunuda bilmek lazım.

İHA teknolojimizi zaten bu fabrikalara sokulan tarikatlar israil, abd ve ingiltereye taşımışlardı. Şimdide bu teknolojiyi tayyip ve damadı eli ile Ukrayna ya taşıyorlar. baykar'ın orada ortak fabrika kurduğu yetmiyor şimdide devletin ileri teknoloji şirketi TUSAŞ a Ukrayna'lılarla ortak fabrika kurduruyorlar.

TUSAŞ ileri teknoloji her tip motor da üretiyor ve dünya ile yarışıyor. Her tip Jet motorlarında başladı ve hızla ilerliyor.

Ukrayna da her tip jet motoru eskiden beri üretiyor. Jet motorlarını baykar firması Ukrayna dan almaya başladı, eğer TUSAŞ a da Ukrayna dan aldırırlarsa, TUSAŞ ın motor teknolojisindeki ilerlemesi durur.

2000 yılında nasıl İHA teknolojisi üretirken bu teknolojiyi baykar a taşıdılar TUSAŞ 5 sene sendeledi ortalıkta görünemedi. Benzerini yapıyorlar. Bu sefer dahada kötü. Hadi baykar içerideydi(artık olduğu kadar), Ukrayna dışarıda.

Ukraynalı yetkili zevkten havalara uçmuş. Bu İHA lar çok ileri teknoloji, baykar bunların yanıbda hava civa diyor. Fabrika başlamış, 2022 sonunda ilk üretim başlıyormuş. Resmen cinayet. İsrailin heron fabrikasını TR de kurup motorunu Türkiyeden alması ve elektroniğinin bilgisinide bize vermesi gibi. Yazı burda.
    https://www.savunmasanayist.com/turk...lasa-uretecek/

Her neyse, ben kendi cebime bakayım. 2020 zararını çıkarmıştım, 2021 zararınıda çıkardım. Artık kazandığım kâr olacak. Kafamı bu ülkeyle bozmayayım. hatırlatayım bende 200 milyon AVRO ya bu ülkeyi satıyorum. Siyonistler ve Ukrayna ya duyrulur.

.
    Son düzenleme : alicemal; 13-12-2021 saat: 00:28.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün BIST de ve dünyada yeşil ir görüntü var. Gördüğüm kadarı ile herkes olumlu.

Herkesin RAHAT kafa ile yükseliş beklediği günlerde pek yükselmiyor. Alan çok olunca balinalar satıp yükü paylaşıyorlar. Buda doğal ve olması gereken birşey.

Bugünü yeşil bekliyorum ama hava fazla olumlu olduğundan arada satış da görebiliriz. Belki kısa süreli kırmızılar görebiliriz.

Bugüne elde kalan çok az miktar longla başlıyorum, taktiğim aynı.

Bol şans.

EK: Açılış çok güçlü oldu. katar lılar yine gaptırdı gidiyor. Eeskide USD 3 kuruş çıksa borsada panik satışı olurdu. siyonistlerin şartlandırmasıydı, bu gibi şartlandırmalar sayesinde hem piyasaya hemde hükümetlere istediklerini yaptırıyorlardı. Geçmişte Bunun için medya artı bankaları kullanıyorlardı. Daha uzun geçmişte medya ve dışarıdan desteği kullanıyorlardı henüz bankaları ele geçirememişlerdi.
    arap lar siyonist şartlandırmaları kırdı geçirdiler. İyimi oldu sevinelimmi.? Hayır, bir hırsız diğer hırsızın kurallarını bozdu. Bu 2 hırsızda aynı ailedenler. Bizim sevineceğimiz bir şey yok, bizi soyuyorlar.
    Evet katar lılar sayesinde para kazanıyorum ama onların bizim düşmanımız olduğunu biliyorum. Sayelerinde para kazanıyorum ama köleleri değilim. Ne döndüğünün farkındayım, her sesi gür çıkana baba demiyorum. Onu yapanlar beyinlerini eğitimle geliştiremediklerimiz, eğiteceğimiz yerde aşağıladıklarımız. Ben yapmıyorumda yapan yapıyor. Eğitmeyip onlardan kendini üstün görüyorsun, onlarda gelip tepene sıcıyorlar. Kendini ondan üstün sanıyordun daha iyi yerde okudun, daha çok paran var diye, ama bak geldi seni yönetiyor, çocuklarının torunlalrının geleceğini belirliyor. Her an servetine el koyabilir çocuklarını hapse atabilir. Demekki sende akıllı değilmişsin.
    Noluyo yaw, katarlılar viopu 2268 e 10 dakkada getirmiş. İlk yazdığım bugün yükselirken satış gelebilir tahmini suya düştü gibi.

.
    Son düzenleme : alicemal; 13-12-2021 saat: 10:17.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Taktik yarında aynı.
    Çok çok az long kontrat var. Düşüşlerde yine az ilave long alıp kazancı görünce kapat.

Çarşamba gece 22:00 de FED faiz kararı var. Orada ne olacağı belli ve abd fiyatlarının içinde. Ekstra aykırı kelime arayacaklar. Bulurlarsa kısa vade dalga olacak.

Perşembe 14:00 de TCMB faiz kararı var. bana kalırsa yine 100 puan indirecek. İnince ne olduğu malum.

BIST, katarlı 7 babayiğit sayesinde bu tür engellerden şu ana kadar hafif sallantı ile geçti. Yine benzeri olur diye düşünüyorum.

TR nin Ekonomik verileride iyi geliyor ancak özal ailesinden beridir batılılara teslim etmeye başladığımız şirketlerimiz, bankalarımız ve piyasamız, tayyip den daha fazla KOLAY kazanç istediğinden tayyipin burnunu sürtmeye çalışıyorlar. Aslında aç bıraktıkları bu halkın %60'ı. tayyip ve diğer siyasilere bişey olmayacak, zenginleşmeye devam edecekler üstelik bunlar ve bekar kızları vefat edene kadarda vergimizle besleyeceğiz.

Yani eğer "oh oluyo akp ye, tayyipe" filan diyorsanız, büyük hata yapıyorsunuz. Olan vatandaşa oluyor. tayyip ve çevresi servetlerini alıp gidecek mayyip gelecek ve bu sistem devam edecek. İçimizdeki sömürgeciler ve temsilcileri, başa getirdikleri siyasi partilerle bizi soymaya sömürmeye devam edecekler. Tabi şu an bu olmuyor, ileride olursa diyorum.

du yaw... boşa yazmayayım... Düzelmeyeceğine göre sorunu ortaya koymanın ne anlamı var.? Milletin canını sıkmaktan başka ne faydası var.?

Keyfine bak değilmi.? Bu yılda zararı çıkarmışsın(enflasyon hariç) kârâ geçmişsin. Gez eğlen işveli bekâr kızları kovala.

Niye dert ediniyorsun.? Zaten 10 oy almışsın Onbirinci oyu alamamışsın, kalabalıklar değerli ve değersizin ayırdında değiller. En çok bağıran, dünyanın en büyük yalanını söylesede en kararlı konuşanın peşine takılıyor. DOĞALARI BU. Başkasını yapamazlar. Sende patlamış mısırını al, taze sıkılmış portakal suyunuda al, yüksek ve manzaralı bir yerden sürüyü film seyreder gibi seyret.

Bu arada son haber tayyip, USD 14 ü geçince Çin modelinden vazgeçmiş. Swahili modeline geçecekmiş. Başkanlık sistemi kalkıp krallık sistemine geçilecek. Millet sadece bel kısmını küçük bezlerle kapatacak zaten elbise alacak para kalmayacak. kral her yıl meydanda binlerce cıbıl kız arasında yüzlerce eş seçecek ve bu sayede her yıl yüzlerce genç kızımız aç kalmaktan kurtarılacak. Erkekler sığır ve koyun çobanı olacaklar eve ihtiyaçları olmayacak dağda açıkta yatacaklar. Ne araba ne ev gerekmeyecek. Swahilide olduğu gibi Huzur ve barış otomatik geleceğinden silah fabrikalarına gerek kalmayacak, onları uygun fiyata Ukrayna, Katar ve suudilere verecek. Herkes kralın kanatları altına girince otomatik rahatlama gelecek. Kralın sarayları olması yeterli. Fransa saraylara bakıp bizi kıskanacak. . Swahili modeli sayasinde ülkemiz uçup kaçacak, Almanya arkadan bakıp kalacak.

Sonra USD tekrar 14 altına inince Çin modeli tekrar ısınmış.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,802
    Blog Entries
    1

Klasik XU100 bölü gram altın grafiğim.
    Beklentim bu oranın 8.12 olması.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Delirmiş bu BIST, artık yorum yapmanın anlamıda kalmadı.

Bilmediğiniz bir ormanda bilmediğiniz bir patikada yanlız ilerliyorsunuz. Meyve ağaçları var karnınızı doyuruyorsunuz. Yol sizi eve ulaştıracak mı yoksa kaplan veya ayı ile karşılaşacakmısınız belli değil. Meyveleri yiye yiye kuralsız gidiyoruz. BIST günlük grafiğe bakıyorum, normal hiç bir şey yok.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

sayın alicemal,

2000 yılında böyle gidiyordu bütün kagıtlar

seans odasında dealer kız ya dedi dogan diyoz almıyorsunuz bak tavan dedi

arkalardan bir yaşlı adam

hadi ya dedi kapat gözünü şeç şurdan bir kagıt o da tavan dedi

yazınızı okuyunca o aklıma geldi

borsa işte bazen dersin bu kadar da satılır mı

bazen de ne alıyolar abi dersin

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    sayın alicemal,

2000 yılında böyle gidiyordu bütün kagıtlar

seans odasında dealer kız ya dedi dogan diyoz almıyorsunuz bak tavan dedi

arkalardan bir yaşlı adam

hadi ya dedi kapat gözünü şeç şurdan bir kagıt o da tavan dedi

yazınızı okuyunca o aklıma geldi

borsa işte bazen dersin bu kadar da satılır mı

bazen de ne alıyolar abi dersin

Evet öyle dönemler olmuştu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Batı borsaları Çarşamba akşam 22:00 deki FED faiz toplantısı korkusu ile hareket ediyorlar. Biraz kırmızı biraz yeşil.

BIST ise kuralsız çıkıyor. USD çıkışı ile BIST çıkışını sebep sonuç ilişkisine bağlayanlar var. başlangıç öyle değildi. USD çıkışı tamamen içerdeki siyonist ve yerli bankaların operasyonu. Bunu pandemi döneminde burada delilleri ile ispatladık. kesin delil diyemem ama açık göstergelerdi. Vatandaş USD alırken USDnin o hafta düştüğü, vatandaş satarken yükseldiği, batı piyasası kapalı iken USDnin durduğu ama sabah bizim bankalar açılınca USDnin uçuşa geçtiği çok olmuştu.

Ama siyonistlerin bize yaptığı şartlandırmalar var. 100 yılda beynimize kazıdılar.
    "USD çıkarsa siz mahfolursunuz olm." diye. Bu sayede ellerindeki USD gücünü kullanarak halkı uygun pozisyona getiriyorlardı. TV de gördüğünüz o erkekler ve kadınlar var ya. hah işte onlar. Onlarda maaşlı sözcüleri. Bizim dostumuz değiller.

Şimdi USD çıkınca düşmesi gereken BIST de çıkınca doğal olarak siyonistlerin şartlandırdığı kafalar karıştı. Benimde karıştı doğal olarak.

USD ve BISTin paralel gitme olayı son ayların numarası. katar sebebi ile oluyor. katarlılar BIST de olmasa USD yükselince BIST çakılırdı. Şu an BIST de ipler katar lıların elinde ve BIST e koydukları paraları kazançlı şekilde geri almadan bu işi bırakmak istemeyecekler. O sebeple USD çıksada insede BISTi yükseltiyorlar. USD çıktığı için BIST çıkmıyor. Ancak iş orayada vardı çünki katar BIST den çıkınca TL leri USD ye dönüştürüp cehape gelmeden gitmek isteyeceklerdir. Hali ile yüksek USD işlerine gelmez. Bu sebeple USD çıktıkça BIST i dahada çok çıkarma mecburiyeti hissediyor olabilirler. İş oraya varmış olabilir. Demek istediğim başlangıcı öyle değildi. katarla öyle oldu gibi.

Başlangıç sebepleri aynı değildi. USDyi yükseltirken bankaları satanlar siyonist batılılar. Halada aynısını yapıyorlar ancak katar işlerini bozdu.
    Bozdu demekte doğru değil ya, siyonistlerde istediğini alıyor alacak, bankalar kârlarını artıracak, katarlılarda kazançlı çıkmaya çalışıyor. katar kârlı çıkabilirmi kesin değil. 2023 de seçime kadar heybeleri doldurup çıkmaları gerekir. Birde BAE var.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 683/853 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •