Sayfa 694/1002 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,840

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kap'tan bakın hocam içerikle ilgilenen bir insan olmadığım için bilemiycem: )

bu arada millet bu bist100 dışı fonlardaki kötü gidişata dair fikri olan varmı? bariz bi sebebi varmı? bist rekorlar kırarken bunlar basbaya 1 aydır yatay trende bağladı..bist %15 gitti, ıdh %3,78 nedir yahu?
    Zjl Fon %11 getirdi ben memnunum. Bu arada yan tahtalar çok hızlı gitti bir müddet dinlenmesi normaldir.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    goh da benzer şekilde ppf fonu gibi oldu, yan hisselerden çıkıp tekrar banka ve bist100 tarafına kayma oldu son zamanlarda, artık satmalı m?ı yoksa sıra tekrar o tarafa gelir mi bilmedim ama bugün bir miktarını satayım diyorum.
    bende sabır taşı çatladı hocam zjl, idh, goh hepsinin de 1/4'ünü bozdurucam yarın. para cuma sabaha ZJV almam için hazır olur. cuma düşüşü de olursa ucuzdan almış oluruz.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    IMF Başkanı Georgieva, "dünya ekonomisinin büyük kısmı için "2023'ün 2022'den daha zorlu bir yıl olacağı" yorumunda bulundu.
    https://www.ntv.com.tr/ntvpara/imfde...Ek2lD2wYDX_aeA

Böyle olacaksa yabancı hisse bazlı fonlardan uzak durmakta fayda var.
    Nasdag 9000'e inecek herhalde.
    valla hocam burdan nasdaq almayan faiz indirimleri resmen başlamadan sahte bir ralliye aldanarak misal 12k'dan al tuşuna asla basmamalı. mutlaka yazın veya yıl sonu fed'in ilk faiz indirim kararını beklemeli, muhtemelen nasdaq 14k'ları bulmuş olur ordan girmeli. sonuçta 20k'ya kadar potansiyel var teknik göstergede o da güzel getiri.

ha dediğin gibi şansları yolunda gider de gerçekten nasdaq zirveden -%50 yaparsa faiz indirimi başladığında 10k'dan girme şansları olur, bizim gibi bekleme maliyetine katlanmamış olur, hele bistteyse güzel kazanırlar bu olasılık var. genelde o kadar şanslı olmadığımdan şahsen %50 abd beklemeye devam. dolar kurundan da umudum var.
    Son düzenleme : friendly_1980; 02-01-2023 saat: 18:21.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bende sabır taşı çatladı hocam zjl, idh, goh hepsinin de 1/4'ünü bozdurucam yarın. para cuma sabaha ZJV almam için hazır olur. cuma düşüşü de olursa ucuzdan almış oluruz.
    tabi bir yerden sonra böyle fonlarda yükseliş hızları yavaşlıyor, artık şişkinlik mi oluyor yoksa hisse değişimi mi yapmıyorlar nedir anlamadım, bence de en doğrusu bir miktarını satıp başkasına geçmek, çeşidi arttırmak iyi olur. yabancı fonlara erkenden girdim onlarda hiç iş yok, yine en iyisi bist fonları herhalde.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tabi bir yerden sonra böyle fonlarda yükseliş hızları yavaşlıyor, artık şişkinlik mi oluyor yoksa hisse değişimi mi yapmıyorlar nedir anlamadım, bence de en doğrusu bir miktarını satıp başkasına geçmek, çeşidi arttırmak iyi olur. yabancı fonlara erkenden girdim onlarda hiç iş yok, yine en iyisi bist fonları herhalde.
    en iyi kazandıran bist o zaman ful bist olsun mantığı da yanlış olur. yatırım dünyasında bu işin raconu %50 yerli borsa + %50 yabancı borsa/veya emtia yapmak. 2020 öncesi bu daha sık konuşulurdu ama artık dünya allak bullak oldu herkes kripto uzmanı falan oldu. bana gelince bu taktikten vazgeçmem bana hep kazandırdı. allah korusun bir gece ansızın gelme maceralarına girişirlerse fonunu satana kadar bistte paranın yarısının yok olmasını kompanse edecek tek şey dövizin ikiye katlanması olacak sonuçta.

5000+ gun sgk olanlar her kosulda normale gore yani sadece 5000 gun prim odeyenlere gore zarar edecek tir

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    durum öyle maalesef, ben de ssk dan sonra isteğe bağlıya geçmiştim, baktım 9 bin gün gerekiyor, gittim bir yerde 4 yıla yakın ssk ödedim, şimdi faydalanabiliyorum yoksa 2.200 gün daha prim ödemem gerekecekti. hiç adil değil bu iş ama ne yapalım, sonuçta eyt'nin masrafını devlet fazlasıyla çıkaracaktır zaten, olan herkese olacak tabi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. Gtf ye bak pff den bi tik fazla getirir.
    Pff ler bu ay sonuna kadar ayni.aysonundan sonra getirileri dusecekmis.3 4 gun once yazilmisti burda
    YTD.
     Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Herkese sağlıklı hayırlı yıllar dilerim.
    PPF nin bir tık üstü incele diyebileceğiniz fon varmıdır?Hiç olmazsa mevduat kadar getirsin diye bakınıyorum.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 694/1002 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •