Sayfa 71/388 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 561 - 568 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Oldukça kötümser. Gyo'nun bilançosuna bir de finansman giderleri olmadan bakmanızı tavsiye ederim. O zaman daha sağlıklı öngörüler elde edebilirsiniz. Gyo'nun 6 ayda 52 milyon TL cirosu var. Bunun çoğu kira geliri. Önümüzdeki çeyreklerde kira ve enerji gelirlerinde çeyreksel bazda artışlar devam edecek. Finansman giderleri hariç bakıldığında bunun 44 milyon TL si faaliyet kârı olarak halihazırda zaten karşımızda. Şirketin şu anki haliyle bile ciddi bir borç ödeme gücü var. Sancaktepedeki konut projesinde teslimler başladığında ise borçlar hızla azaltılacak, finansman giderleri hızla azalan bir trend içine girecek ve kısa zamanda önemsiz boyutlara gelecektir. Tahminim ozamanlarda da yıllık ciro 120'lerin üzerini rahat görür.
    Ben kendimi ifade edemedim belki.. sadece kira gelirini ele aldım ve bu gelirden giderleri dustukten sonra yıl sonu bilançosu Net 25 milyon kalsa bile 5 yilda sermayenin yarısı kafar defter değeri artar ki pd,dd değeri yerlere serilir.. ben en kötüsü ile bile durumu ele aldım

Lenovo A6020a46 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    RYGYO için Sancaktepe projesi anahtar konumundadır. Bu projenin başarıyla kısa sürede tamamlanması çok ama çok önemlidir. Sancaktepe bitince Pendik Kurna'yı da konuşur hale gelebilecez büyük ihtimal.
    Sabiha Gökçen – Kurtköy Metro Hattı 6 km uzunluğunda, 3 duraklı kısa bir hat. Ancak bu hat, kuzeyde Üsküdar –Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattının devamı olan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli-Kurtköy hattı ile güneydeki Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro hatlarını birbirine entegre edecek. 3 duraklı hattın istasyonları şöyle olacak: “Teknopark İstasyonu, Yenişehir İstasyonu, Kurtköy İstasyonu”. Her istasyon ortalama 140 metre uzunluğunda ve 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir alan kaplayacak

2018 yılı başında başlaması planlanan hattın yapımı yaklaşık 2,5 yıl sürecek. İnşaatın 2020 yılı sonunda açılması bekleniyor.
    http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/...liyor-1658619/

Kurtköy Viaportun yaaani bizim arsanın önü...yaaani oraya imar şimdi çıksa bile Tıpkı sancaktepe gibi en uygun zaman bu yazıdaki metro hatlarının açılması olacak kanımca..
    [IMG][/IMG]

şu halde iki arsamıza yakın yerlerde metro durakalarımız olacak..
    Şehir büyüdükçe dikkatler Bizim reysaş kampüse doğru kayabilir..O zamana kadar Durmuş Bey de depo işini Yalovaya doğru taşıma hazırlıkları yapar herhalde..Isınma hareketleri 2019 gibi başlasa da 2021 gibi hareket gözlemleriz sanırım

3.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Ben kendimi ifade edemedim belki.. sadece kira gelirini ele aldım ve bu gelirden giderleri dustukten sonra yıl sonu bilançosu Net 25 milyon kalsa bile 5 yilda sermayenin yarısı kafar defter değeri artar ki pd,dd değeri yerlere serilir.. ben en kötüsü ile bile durumu ele aldım

sadece Tuzla tepeörendeki depo devreye girdiğinde 10 yıl için 75 milyon dolaryaani yıllık 7,5 milyon dolar yani yıllık 26,5 milyon TL..diğer depolarla beraber 2018 sonu gibi çeyrek bazda 35 milyonlara ulaşsak temettü beklentilerimizi de yıllara yaygın artan bir trendde oluşturabiliriz sanırım...Bunlara Sancaktepe gelirlerimizi dahil etmedik daha..öncelerden de yazmıştım sanırım..Metrkarelerde 800 000 e ulaşıp oradabir süre takılsak 5 dolardan. 40 milyon dolar desek 3,5 kurdan 140 milyon ediyor ki 5 dolar da pek iyimser bi kira beklentisinden çok biraz muhafazakar beklenti...1000 000 metrekare 5 dolardan 175 000 000 ediyor..daha kurnaya proje yapılacak (şimdilik bunu bekllentilerimze dahile etmeyelim...2020 de 160 milyon gelirle Yıllık NET karımıza 110 milyon deyip 16/FK yapsak 1 760 000 000/247 000 000= 7,1 lira hisse başı fiyat çıkıyor...hadi 7 olmasın da 6,5 olsun
    247 000 hisseyi 1 lira maliyetle tutan biri için 80 000 000 temettü dağıtılsa 80 000 lira yıllık gelir demek..Bakın PETKİM'de 2008 den beri elimde..2017 yılı karından 2018'de vereceği temettü neredeyse yatırımımın Anaparası kadar olacak gibi ..son iki yılda da verdiği temettü maaliyetimi sıfırladı..Yani..Şirketimize inanıyorsak hisseleri elimizde tutmakta fayda var..Zaaaten yanılmıyorsam buradaki arkadaşlarımızın önemli kısmı ; uzun vaadeli yatırımcı kategorisinde

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    sadece Tuzla tepeörendeki depo devreye girdiğinde 10 yıl için 75 milyon dolaryaani yıllık 7,5 milyon dolar yani yıllık 26,5 milyon TL..diğer depolarla beraber 2018 sonu gibi çeyrek bazda 35 milyonlara ulaşsak temettü beklentilerimizi de yıllara yaygın artan bir trendde oluşturabiliriz sanırım...Bunlara Sancaktepe gelirlerimizi dahil etmedik daha..öncelerden de yazmıştım sanırım..Metrkarelerde 800 000 e ulaşıp oradabir süre takılsak 5 dolardan. 40 milyon dolar desek 3,5 kurdan 140 milyon ediyor ki 5 dolar da pek iyimser bi kira beklentisinden çok biraz muhafazakar beklenti...1000 000 metrekare 5 dolardan 175 000 000 ediyor..daha kurnaya proje yapılacak (şimdilik bunu bekllentilerimze dahile etmeyelim...2020 de 160 milyon gelirle Yıllık NET karımıza 110 milyon deyip 16/FK yapsak 1 760 000 000/247 000 000= 7,1 lira hisse başı fiyat çıkıyor...hadi 7 olmasın da 6,5 olsun
    247 000 hisseyi 1 lira maliyetle tutan biri için 80 000 000 temettü dağıtılsa 80 000 lira yıllık gelir demek..Bakın PETKİM'de 2008 den beri elimde..2017 yılı karından 2018'de vereceği temettü neredeyse yatırımımın Anaparası kadar olacak gibi ..son iki yılda da verdiği temettü maaliyetimi sıfırladı..Yani..Şirketimize inanıyorsak hisseleri elimizde tutmakta fayda var..Zaaaten yanılmıyorsam buradaki arkadaşlarımızın önemli kısmı ; uzun vaadeli yatırımcı kategorisinde
    Bu gelirlerden giderleri de düştükten sonra ki hesaplama ise muhteşem olur.. ben biraz kötümser yazmış oldum sanırım. Sizin hesaba göre hisse 2 yılda kendini ödüyor .. 7 tl ise dd demek .. böyle kar eden gyo şirketler dd 1.5 ile işlem görüyor.. .. tum bunlar ekstra gelirleri hariç.. ben öz olarak kira gelirine odaklandim..

5.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Bu gelirlerden giderleri de düştükten sonra ki hesaplama ise muhteşem olur.. ben biraz kötümser yazmış oldum sanırım. Sizin hesaba göre hisse 2 yılda kendini ödüyor .. 7 tl ise dd demek .. böyle kar eden gyo şirketler dd 1.5 ile işlem görüyor.. .. tum bunlar ekstra gelirleri hariç.. ben öz olarak kira gelirine odaklandim..

Aslına bakarsanız, benim de aynen sizin gibi ilk baktığım "kira gelirlerimiz bu çeyrek ne olmuş" oluyor..eh şu ana kadar bu patikada büyük hayal kırıkları yaşadığım da söylenemezDiğer 1 seferlik gelirler "daire satışları, Kurna falan)Bunları..düzenli gelirlerimiz dışında finansman giderlerimizi ve borç ödemelerimizi rahatlatan bonuslar olarak algılaya geldim)Hepimize önce sağlık sonra haklı ve karlı yatırımların keyfini çıkartacak kıyyak bir gelecek diliyorum

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Aslına bakarsanız, benim de aynen sizin gibi ilk baktığım "kira gelirlerimiz bu çeyrek ne olmuş" oluyor..eh şu ana kadar bu patikada büyük hayal kırıkları yaşadığım da söylenemezDiğer 1 seferlik gelirler "daire satışları, Kurna falan)Bunları..düzenli gelirlerimiz dışında finansman giderlerimizi ve borç ödemelerimizi rahatlatan bonuslar olarak algılaya geldim)Hepimize önce sağlık sonra haklı ve karlı yatırımların keyfini çıkartacak kıyyak bir gelecek diliyorum
    Eyvallah Allah razı olsun

7.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Sabiha Gökçen – Kurtköy Metro Hattı 6 km uzunluğunda, 3 duraklı kısa bir hat. Ancak bu hat, kuzeyde Üsküdar –Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattının devamı olan Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli-Kurtköy hattı ile güneydeki Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro hatlarını birbirine entegre edecek. 3 duraklı hattın istasyonları şöyle olacak: “Teknopark İstasyonu, Yenişehir İstasyonu, Kurtköy İstasyonuâ€. Her istasyon ortalama 140 metre uzunluğunda ve 3 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir alan kaplayacak

2018 yılı başında başlaması planlanan hattın yapımı yaklaşık 2,5 yıl sürecek. İnşaatın 2020 yılı sonunda açılması bekleniyor.
    http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/...liyor-1658619/

Kurtköy Viaportun yaaani bizim arsanın önü...yaaani oraya imar şimdi çıksa bile Tıpkı sancaktepe gibi en uygun zaman bu yazıdaki metro hatlarının açılması olacak kanımca..
    [IMG][/IMG]

şu halde iki arsamıza yakın yerlerde metro durakalarımız olacak..
    Şehir büyüdükçe dikkatler Bizim reysaş kampüse doğru kayabilir..O zamana kadar Durmuş Bey de depo işini Yalovaya doğru taşıma hazırlıkları yapar herhalde..Isınma hareketleri 2019 gibi başlasa da 2021 gibi hareket gözlemleriz sanırım
    Bu değerli paylaşım için teşekkürler sayın Flamenco. Emeğinize sağlık. İtibar puanı veremedim, borcum olsun.

8. Bu arada sevgili memurus avni sirf senlik olsun diye yaziyorum biliyorsun ki ben uzaylidan cikip au lu olali yaklasik bir yil oldu.yüklü portföy fazla adrenalin kaldirmiyor kaldirsa zaten satip cikmazdim.saglamciyim birkac yil daha au dayim.şemsiyeler hazir mi? 😂
    Sorunun cevabi açıldığında ortaya çıkacak😂

Lenovo A6020a46 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE][/QUOTE]

Sayfa 71/388 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •