Sayfa 723/1000 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    .... Ben 5 kuruş istemiyorum ve her gün burada bulunacağım, yeter bu soyguna son verelim. Denetçilere para vermeyelim. Gönüllü 2-3 komşu denetlesin '' dediğim halde oylama yapıldı ve 3 bin maaş isteyen kişi yönetici seçildi. Bana sadece 12 oy verildi. Demek ki , deveye diken insana seven yaranıyormuş.
    Umutabi nin dediği gibi helak omak için can atan bir toplum olduk. Olan bize de oluyor bu gerzekler yüzünden
    Bizde yönetici aidat vermiyor yoksa kimse yönetici olmak istemiyor..
    Ama sizin site de artık meclis gibi olmuş vekiline işkembeden 3750 tl aylık!
    Diş hastane telefon ulaşım vb. de karşılasınlar bari 4/4'lük olsun..

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinden 5 gün önce, 19 Haziran’da yaptığı bir konuşmada, *"Bu kur filan, bunların hiçbirisi bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi, biz belirleyeceğiz. 24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz" demişti.

Paniğe gerek yok, yetkiyi verdik nasil olsa!
    Kur düştü, enflasyon düştü fiyatlar niye düşmüyor diye marketleri uyarmanın mantığını anlayamıyorum. Enflasyonu TUİK yetkilisini değiştirmek suretiyle düşürüp piyasayı düşen rakamlara uymalarını istemek nasıl bir ekonomi yönetimi anlamıyorum.

3. Yahu arkadaşlar az önce pazara gittim nasıl pahalı herşey yesil sığan demeti 4-5 tl içinde 3 yada 4 tane var brokoli 5 ile 10 arası havuç 4 tl.kereviz 10 tl bu ne iş böyle allah belasını vermiş bu halkın herkes taneye dönmüş. .ne diyim

4. Üretim zaten yok denecek kadar az...Bir de sular seller götürüyor ülkeyi...Bir kısmı da ihraç ediliyor ülkeye bile yetmezken...Hale pazara markete mal mı geliyor ki...

Nasıl düşsün...Nüfus ta 4-5 milyon Suriyeli, Afganla çoğalıyor...(it gibi ürer onlar)

5.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yahu arkadaşlar az önce pazara gittim nasıl pahalı herşey yesil sığan demeti 4-5 tl içinde 3 yada 4 tane var brokoli 5 ile 10 arası havuç 4 tl.kereviz 10 tl bu ne iş böyle allah belasını vermiş bu halkın herkes taneye dönmüş. .ne diyim
    Avrupada da böyle...Taneyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Yahu arkadaşlar az önce pazara gittim nasıl pahalı herşey yesil sığan demeti 4-5 tl içinde 3 yada 4 tane var brokoli 5 ile 10 arası havuç 4 tl.kereviz 10 tl bu ne iş böyle allah belasını vermiş bu halkın herkes taneye dönmüş. .ne diyim
    Fakirlik yoksulluk her zaman bir dert.

Varsa da alamıyorsun zaten.

Ama bunun bir ötesi ve de rezaletin son perdesi, satılacak malın bulunmaması.

Üretmeden yaşamanın sonu bunlar.

Bir örnek vereyim benim köyümden.

Hemen her şeyi yetiştiren, onbinlerce dönüm bağ bostan tarlası olan köy, Almanya'ya işçi yollama sonrası (ki binden fazla köylü artık Almayalı ve gelmiyorlar) köyde kalanlar hiçbir şey yetiştirmiyorlar.

Bağlar kurudu. Almanya'dan yollanan para ile geçinen bakiye nüfus, "üzüm manavda 5 lira. Niye uğraşayım ki" demekte.

Ha bu arada, Almanya sonrası köy aman bir gelişti bir gelişti sormayın.

4 banka şubesi var...

Bizim amca oğlunun hazır yiyen evlere yolladığı yufka ekmek atelyesi harıl harıl çalışıyor...

Kimse ekmek yapmakla uğraşmıyor artık.

7. Pahalılıktan millet karnını doyuramaz oldu
    Et süt sebzenin bu kadar pahalı olduğu ortamda yetersiz beslenen çocuklar da geri zekalı olacak...... gelecek nesiller için de umut yok !!!!
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 723/1000 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •