Sayfa 728/1000 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: Vıop XLI

1.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. ben hiç kripto oynamadım.

varantdada işlemi bıraktım.

En büyük yatırımım gıda oldu. Tamamiyl'e izleyiciyim.
    crıptodan cıkan para muhtemelen amerıkan faızzıne gıder ....belkı amerıkaya da satıs gelebılır bu hafta o yuzden belırrttım bu da globalı etkıler
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

2.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. ben hiç kripto oynamadım.

varantdada işlemi bıraktım.

En büyük yatırımım gıda oldu. Tamamiyl'e izleyiciyim.
    Bu konuda aynıyız belki ben sizden daha fazla ucuz aldım 2023- Hazirana kadar süt ürünleri kısmen alırım. Yazada bol bol sebze kurutma yapacağız. En önemlisi un olmalı. Ukrayna Rusya savaşı boyutu ekmek de sıkıntı olur. TÜİK bu yıl buğday arpa da rekolte beklentisi %10-15 artış. Bence tutmaz tam tersi olursa denge değişir. Bizim bir de Katar var. Şeker de ki artış katar ihracı sebebiyle şuan da Brezilya bu konuda kısıt var. Genel olarak ülkemize has sıkıntı ilaveten Dünya'da ki sıkıntı bizi illaki etkiler. Özellikle büyükbaş hayvan ürünleri fiyatı konusunda patlama olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bu coinlerde acaip...sert düşüşleri hep hafta sonu yapıyorlar...yine içinden geçmişler coinlerin...%15-20 düşüşler var...ilginç hep cumartesi pazara denk geliyor bunların göçmesi...

4.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bu konuda aynıyız belki ben sizden daha fazla ucuz aldım 2023- Hazirana kadar süt ürünleri kısmen alırım. Yazada bol bol sebze kurutma yapacağız. En önemlisi un olmalı. Ukrayna Rusya savaşı boyutu ekmek de sıkıntı olur. TÜİK bu yıl buğday arpa da rekolte beklentisi %10-15 artış. Bence tutmaz tam tersi olursa denge değişir. Bizim bir de Katar var. Şeker de ki artış katar ihracı sebebiyle şuan da Brezilya bu konuda kısıt var. Genel olarak ülkemize has sıkıntı ilaveten Dünya'da ki sıkıntı bizi illaki etkiler. Özellikle büyükbaş hayvan ürünleri fiyatı konusunda patlama olur.
    benimkileri sizinkileri döver

Evet kurutma oranını arttırdık. derin dondurucu elektirik sıkıntısı olursa riskli.
    Peynir işinide memlekette siparişler verildi zamanında. bidonlandı ürünler.

5. Vıop XLI

Kurdan bağımsız oran olarak 2haziran itibariyle forward fk 4.8. 10haziran itibariyle 4.5 olmuştur heralde
    4.5altı 95 96 97de 08de görülmüş
    4altı 97de var tek. 2001 dibindende aşağıdayız
    Grafiktende anlaşılacağı gibi eski günlerdeki Drastic hareket bekleyenler için nerede olduğumuzu hatırlatayım istedim ytd

6. Bu yıl mevsimsel olarak sorunlar olabilir. Temmuzda yerli dediğimiz ürünler pazara gelir. Ürün Ağustos Eylül de bol olur bu sürede kurutmalık turşuluk konserve gibi sezonluk talep ile arz talep dengesi bozulacak. Ekimde havalar erken soğursa ciddi yığılma ile fiyat artışı olur. Bir aylık bir gecikme var sebze meyve de.

7.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    benimkileri sizinkileri döver

Evet kurutma oranını arttırdık. derin dondurucu elektirik sıkıntısı olursa riskli.
    Peynir işinide memlekette siparişler verildi zamanında. bidonlandı ürünler.
    Vay başkanım aynı kafadayiz. Bizde köyden peynir bastırdık gömecez. Bizde mağara olsa oraya koyardık. Eğer bir gün maddi durumum iyi olursa yer altına soğuk hava deposu yapmak gerekir hatta bu zorunlu olmalı.

8. Konya'nın rakım olarak yüksek bir bölgesi var. Hadım Aladağ bölgesi. Buranın kirazı şeftalisi üzümü peyniri tereyağı çok güzel. Özelikle meyvesi ülke içinde satılmıyor direk yurtdışına gidiyor. Ben 50 yaşındayim kiraz ve şeftaliyi bir iki kez gördüm oda 20 sene önce. Ama üzümünü sürekli beklerim yemyeşil ekşi tad olması gereken üzümü bile süper tatlı. Pekmezi de çok meşhurdur.

Sayfa 728/1000 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •