Sayfa 730/1002 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Bakan Kurum: Sit alanını, çevre koruma bölgesi ve orman alanını imara açmadığımız gibi bu yangından sonra da ne Antalya'da ne Muğla'da ne Marmaris'te ne de Bodrum'da imara açmayacağız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "Yangının yerleşim yerleriyle ve diğer ormanlarla bağını koparmak için de yeni yollar açıyoruz"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn Achiles,
    Biden RTE buluşması sonrasında gerçekleşen bu göç Biden-RTE arasındaki belli bir anlaşmanın sonucu.
    Dar bir guruba doğrudan ABD vizesi (SIV) veriliyor. Ama SIV kapsamına girmeyen binlerce Afgan'a da ABD'ye sığınma fırsatı verilecek deniyor açıklamada. Bu kişiler için de bir koridor açılmış doğrudan Türkiye'ye girmeleri için. Sorun da burada. Bu açıklama sonrasında yazılan rakamın çok çok üstünde Afgan ülkeye giriş yaptı ve yapmaya devam ediyor. ABD bu insanların hepsine sığınma hakkı vermeyeceğine göre düşünülmesi gereken en önemli konu geriye kalanlara ne olacağı. Benim tahminim SIV kapsamına girmeyen hiçbir Afgan'a vize verilmeyeceği ve bunların ülkemizde yerleşeceği
    Anladığım kadarıyla, bizim tutsak yönetim, ABD'nin önümüze atacağı 3-5 dolar için bu duruma el mecbur demiş. Belki de böyle bir destek bile gelmeyecek ve biz bu insanları sadece birilerinin siyasi bekası için besliyor olacağız. İkinci önemli konu ise bu insanlar kullanılarak ülkemizde nasıl bir oyun tezgahlandığı konusu. Umarım bunu öğrendiğimizde iş işten geçmemiş olur.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Valla Sn JAS bu mevzuyu daha yeni öğrendik, karşılığında ne aldık, neye karşı bunu yaptık yakında çıkar kokusu...

Demografik yapının kaldıracağı sınırlar yoklanıyor muhtemelen, sayılar havada uçuşuyor.

Bu toplamdaki mülteci sayısının azaltılması, daha büyük bir kısmının Avrupa' ya yönlendirilmesi gerekli, insani değerlerim bir vatandaşın bir göçmene doğrudan tepki göstermesi konusunda paradoks içinde, hele ki ülkenizi savunmadınız, savaştan kaçtınız tarzı yaklaşımları doğru bulmuyorum, birileri geldi adamların ülkesini ateşe verdi, palalarla kol bacak insan doğradılar, halk da canını kurtardı, ölmekten korktum size sığındım diyen birine doğrudan söylenebilecek bir şey yok bence. Ama bu yani sayıca azaltma mevzusu daha çok devlet eliyle; kolaylaştırmayan zorlaştıran, dolaylı olarak yönlendiren tedbirlerle yapılmalı diyor. Bu kadar destek ve himaye cazibe yaratıyor. Merkel parasını verdi de, o kadar da uzun boylu değil.

Şöyle yüzbin yüzbin gitsinler, Danimarka'ya, Hollanda'ya, Belçika'ya, Avusturya'ya, Almanya'ya, Fransa'ya, İspanya'ya, herkesin medeniyet algısı, sosyal demokrasi kültürü şöyle güzelce bir 'sınanmalı' büyük bir mülteci akınıyla. Yoksa akıllarının başlarına geleceği yok bunların, davul uzakta çaldıkça. Ortadoğunun ve dünyanın rezilliğini çıkardılar. Daha dün Fransa Tutsilerle Hutsileri fişfişledi, günlerce palalarla birbirlerini doğradılar, bütün dünya da seyretti.

Memlekette birileri bu mülteci akınlarının, toplumumuzda demografik yapımızda olası kısa orta uzun vadeli sonuçlarını analiz ediyor mudur acep, hiç ümidim yok. Afganlı devşirmelerine sahip çıkmış ABD, yanında biraz da Suriye'li verelim Suriye politikasının diyeti olsun, mesela 500 bin tane, alır mı ki..

4. Dayakla kurtulan şanslı bu cinci hoca tayfasından. Bizim de içki içtiğini saçma sapan mal bir tip olduğunu bildiğimiz birisi şeyh olmuş köyde, audi ler BMW ler badelenmeye geliyor. Allah akıl fikir versin, dinimizde de akıl ve mantık ile düşününce de böyle bir olay yok ama işte...
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Birçok ülkede kendisini ‘şifacı’ olarak tanıtıp bazı hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak ‘tedavi etmeye’ çalıştığı öne sürülen 'Mala Ali Kürdistani' olarak bilinen Iraklı Molla Ali Kalak isimli şarlatan, Türkiye'ye gelerek ofis açtı. Yaklaşık 50 kişinin ‘tedavi olmak’ için önünde beklediği ofis mühürlendi. Mala Ali Kürdistani ise aranıyor.

Para verip dayak yemek için sıraya girmiş yurdum insanı.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Erhan Altunay
    @erhanaltunay
    ·
    12d
    "Milas'ta Çernobil korkusu" diye yazan haber sitesine inanmayınız. Termik santralin, Çernobil ile uzaktan yakından alakası yok... radyasyon tehlikesi yok... inanmayın.
    fatih portakal
    @fatihportakal
    ·
    1 sa
    Felakete adim adım yaklaşılıyor.
    Milas yangını. Sagda bacasini gördüğunüz yer #kemerköy bacası. Termik santral. Solda alevler ve hızla yaklaşıyor. Müdahale yetersiz. Sabaha ne olur bilmiyorum? İnsanlar caresizlik içinde bekliyorlar.
    Hidrojen tankları boşaltılmış, su basılmış. Kömür boşaltılmış. Artık buradan bir felaket çıkmaz.

Fakat elektrik kesintileri olur. Geçen gün olmuştu. Önceki başlığın temel konusu, Trump geri dönecekti ama en önemli beklentilerimden biri de uzun süreli, mesela 15 gün sürecek elektrik kesintileriydi. Bunun bahanesi de tamam oldu.

Artık santralin yanmasına falan gerek yok, santral devreden çıktı. Yangın, santral hiç zarar görmeden söndürülse bile yeniden devreye alınması kim bilir ne kadar sürer?

Bugün 3 zincir markete de girip, çalışanlara sordum. Elektrik kesintisine karşı jeneratör var mı?

Hepsinde varmış ama buz dolapları ve soğutucuları çalıştırmak içinmiş. Elektrikler kesildiğinde kasalar çalışmıyor.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

6. Politic Türk
    @politicturk
    ·
    8d
    Kuveyt'te yaklaşık 7 milyon lastiğin bulunduğu Dünya'nın en büyük lastik çöplüğü ateşe verildi!
    Alla Allah...Kıyamet öncesi değil. Eminim. Ama kesin Nuh Tufanı öncesi gibi...

7. Bir hesap diyor ki, termik santralin arka çıkış bandı güzergahı yanıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

Alla Allah...Kıyamet öncesi değil. Eminim. Ama kesin Nuh Tufanı öncesi gibi...
    Kurgu bir haber olsa gerek.
    Doğru ise büyük bir çevre felaketi.

Sayfa 730/1002 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •