Sayfa 735/1001 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Arada bir satış ya yapıyorum, ama maalesef 6 aydır TCD’deki zararımı çıkartamadım, kanser etti beni maalesef
    tcd nin fon yöneticisi çeync mi oldu
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    SUA da ilginçmiş, ilk kez baktım. Değişkenlerin içinden en temkinlisi gibi, corona da bile çok cüzi dayak yemiş. 10-15% hisse taşıyor. Portföyünde her şey var. Getirisi biraz aşağıda bahsettiğiniz diğer değişkenlere göre, ama ilginç bir istikrarı var. Defansif ve güçlü.
    süha % 12, 62 hisse taşıyor görünüyor tefasta... % 6,41 de türev araç görünüyor sühada... net % 12,62 hisse taşımıyor olabilir yani türevdeki portföylerindeki enstrümanlara göre... belki endeks shorttur ya da pay vadeli kontratı shorttur... arayıp sormak lazım .... haa şu olabilir mesela örnek atıyorum mesela yani dedik ,, türevdeki % 6,41 in % 3 ü döviz kontratıdır kalan % 3,41 in yarısı pay vadeli short yarısı pay vadeli long olsa o zaman taşıdığı net long hisse gene % 12,62 olur.... arayıp sormalı ne yaptıklarını , bilgi edinmeli... böyle bir şarkı vardı stivi vonder şakıyordu telefonda kıza , ay jast kal tu say ay lav yuğ ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Yurtdışı piyasalar yurtiçine gore cok dalgalı cok gürültülü iki haftadır.

Mayis dagimlimlara gore kabaca günlük getiriler

AES backwardation etkisiyle olsa gerek wti ve brent agustos kontrattan iyi getirecek gibi +%3,47

TGE %+1,24

AFT %0,94
    AFS %0,29

FANG hisseleri reklam boykotu yönünden baskilaniyor maalesef. Belki de duzeltme bahanesidir. Ben piyasa jargonuyla Aft short Afs long görüşündeyim. Temel argumanim secim belirsizliği sebebiyle Amerikan piyasaları gerilecek. Teknoloji geçmişte defansif kalsa da sanki bu sefer gerilimin icin cekilme ihtimali var gibi FB üzerinden bulaşıcı olabilir mi diye sorguluyorum sadece. AFS ağırlığı Çin ve Asya portfoyün makro anlamda PMI lardan görüleceği gibi herkesten once toparladılar ve istikrarlilar.

Bu fonlarla ilgilenen var mi? Farklı fikirleri olan var mı?

Edit: tam bunu yazdığım dakika ABD'nin HK ozel statüsünü iptal etmesi. Sanırım Güneydoğu Asya'da kartlar yeniden dağıtılıyor.
    Aslında seçimlerde belirsizlik yok gibi. Trump anketlere göre de çok geride kaldı. Çıkan olaylar da tuzu biberi oldu. Tekrar seçilme ihtimali çok düşük artık. Asıl soru biden gelirse abd borsaları buna nasıl tepki verir?

4. xbank - TAU - ADP ve "ZPLIB" (byf)

Ziraat portföyün sayfasından:
    "ZPLIB"

5. Zblip almıştım bir ara 25 K kadar, yalnız çok fazla derinlik yoktu. kolay elimden çıkartamadım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Eib mi eic mi ? Pasif gelir için ekliyecegim eib 3 hisse var eic 2 hisse var iceriginde bana aylik kira sertifikalarindan fazla getirsin yeterli. Olasi endex dususunde cok etkilenirmi bu fonlar ahim sahim etkilenecegini dusunmuyorum ama yorum yapmak istiyen gorus bildireni bekliyorum

7.  Alıntı Originally Posted by Emreaydin Yazıyı Oku
    Eib mi eic mi ? Pasif gelir için ekliyecegim eib 3 hisse var eic 2 hisse var iceriginde bana aylik kira sertifikalarindan fazla getirsin yeterli. Olasi endex dususunde cok etkilenirmi bu fonlar ahim sahim etkilenecegini dusunmuyorum ama yorum yapmak istiyen gorus bildireni bekliyorum
    bahsettiğiniz sıtratejiye göre kesinlikle eic. getirisi genelde eib'den az olur ama kira sertifikalarından da iyi olur genel itibarıyla.

Sayfa 735/1001 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •