Sayfa 770/1030 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Trump rte'ye papaz icin thank you demis.

2. sayfanın altında şöyle bir reklam banneri çıkıyor.

bahsettiği döviz ciinsi "bolivar" değilse bu işte bir terslik var gibi.

beşer şaşar, şaşmaz beşir
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
    kişisel görüşümmmmmm

esas millet yanan döner demeçleri 2019 mart seçimlerinden sonra görecek diye düşünüyorum.
    yaa imf mi yahu bu kadar ısrar ettiniz bari verin 150 milyar dolar. koyar mı ya bize büyük ekonomi hesabı.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

4.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Trump rte'ye papaz icin thank you demis.
    Bağımsız yargı için teşekkür etmiş olabilir mi?

Bayram değil seyran değil, eniştem beni neden öptü?
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Bağımsız yargı için teşekkür etmiş olabilir mi?

Bayram değil seyran değil, eniştem beni neden öptü?

trump: iyi ki yargınız bağımsız yoksa
    uçağı davadan bir gün önce hazır edeceğimizi başka türlü bilemezdik demiş..

6.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    -dolarda 6 ay terste kalırsın faizden gelen para gitti dersin dolar hele bizim gibi ülkelerde 2 haftada tüm kayıplarını siler sana kar bırakır.
    -7.20 gibi gece yarısı anlık görülmüş seviyelerden dolar alanların sayısı bir elin parmağını geçmez,hatta investing dahil o kadar takip ederim daha 6.80 üzeri maliyetlenen görmedim.
    -rahip ve abd meselesinin yanı sıra ağustos ayında merkez bankasının kurun artışına seyirci kalmasından ötürü film koptu temmuzda 100 baz faiz artırmadı ama 2 ay sonra 625 baz yapmasına rağmen temmuz toplantısının 1 tl üzerinde dolar
    -dolar hiçbir zaman büyük küresel sermaye hareketleri lehimize dönmedikçe kalkışa geçtiği yerlere tekrar düşmez,bakarsanız zirvelerin her zaman daha yukarılarda oluştuğunu görürsünüz.
    -her zaman kademeli alım yapmak en idealidir,ben elimdeki dolarların yanı sıra cuma günü sabahtan 5.90 altındaki birçok seviyeden aldım 5.97 gördüğünde de 5.94 ten satış verdim(ing ile)
    -bunun dışında tüm mevduatımın %45 i hala dolarda günlük %5 faizde maliyetlerim 3.48-4.82-5.72-5.92 bunları faizle hesaplamıyorum bile zira %20 üzeri faizleri alalı daha 2-3 ay oldu nerdeyse geçen sene bu vakitler 12-13 geziniyorduk unutmayın
    -doların aşağıda marjı kalmadı,en fazla 5.7x lerden destek alıp yukarı çıkacak vadesi gelen için inanılmaz güzel alım yerinde.
    -hala en kötüsü fiyatlanmış değil,hala resesyona girmiş değiliz,hala şirketlerin konkordato haberleri devam ediyor,hala işşizlik ciddi anlamda yükselmiş değil,hala tam olarak seçim sathına girmiş değiliz,iş bankası hisselerine el konulması kanunu geliyor,trumpa rağmen fedin 1 sene daha faiz artışı devam ediyor,hukukun ülkede gizli tanık saçmalığı ile ayaklar altına alındığı görülüyor,zabıta ile tehdit ile fiyat artışlarının önüne geçilmeye çalışılıyor,enflasyondan daha düşük merkez bankası fonlaması devam ediyor,25 ekimde merkezin adım atmayacağı da iyice dillendirilmeye başlandı hatta kur biraz gevşedi hemen bankalar faiz oranlarını kesmeye başladılar,stopaj avantajı 1,5 ay sonra bitiyor,ülkede her daim potansiyel riskler mevcut,abd ile hala iran ambargosu konusunda anlaşmış değiliz,s400 konusu,membiç konusu rayına oturmuş değil,sürekli artan dış borcumuz yerli yerinde doların yüksek olmasından kaynaklı ithalat düşüşü söz konusu bu da ilk defa bu ay cari açığa olumlu yansıdı ve 51 milyar dolar seviyelerine indik,düşük dolar ithalatı yeniden patlatır bu yüzden hükümet de çok fazla istemez doların düşüşünü dolar düşerse bu kez faizleri indirecekler kur yine burdan ataklanabilir,hepsini geçtim merkezin rezervleri hala eriyor,toplam rezervler 66 milyar dolara düşmüş net rezervler 20 milyar doların altında nereye kadar kur baskılanacak sadece %25 enflasyonu hesaplasak kurun yukarı çıkacağı aşikar,merkezin anketine katılanlar bile 6.59 bekliyor yıl sonu,dolar ağustos ayındaki coşkusunu 625 faiz ve rahibin serbest kalması hadisesi ile durgun seyre bıraktı ama yönü kesinlikle yukarı,5.70 bandından aşağı kesinlikle düşmeyeceğini ve yıl sonunu en az 6.20 üzerinde kapatacağını düşünüyorum 1 sene sonra ise 8 lira üzerini bekliyorum.
    Benim anlatmak istediklerimi üşenmemiş detay vererek açıklamışsınız.Elinize sağlık.

Otomobil sektöründe çalışan biri olarak Kia,Borusan,Citroen gibi firmaların ve Akbank gibi bankaların genel müdürlüklerinde işten çıkarmaların başladığını biliyorum.Şu dönemde işsiz kalan herkesin endişinide anlıyabiliyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    dolar bazında yerinde sayma daha iyi demizsiniz ..yurtdisindami harcayacaksınız doları merakimdan soruyorum ..olmaz da diyelim dolar 2 yıl 5.50 6.50 aralığında gitti geldi ..enf.yuzde 50 iki senede dolarda aynı .kaldı ..dolarınızın tl karsiligi olarak alım gücü düşmüyor mu ..sormamın sebebi bende de yüzde 10 dolardayım .kasko için ....ve şu var 6.80 den bozup şimdi alsaydınız daha iyi olmazmiydi ..bir noktada trade etmek iyi değil mi .böyle beklemekten .
    Trade etmek konusunda haklısınız.Bankacımın bana dediği Türk insanı stop loss yapmayı beceriyor ama kar realizasyonu yapmayı bilmiyor demişti.İşte o kişi ben oluyorum.

Ama baska bir bankacida 3,45 ten aldigim dolari 4,25 te iken gelin kar realizasyonu yapın satın demişti bende bu parayi cocugumun 10 yıl sonra USA de olasi MBA masteri icin stokladim o yüzden satmayi düşünmüyorum demistim ve birden 6 lari gecti. Bu da 6,80 ken acaba 8 e gider ve ben satar bir daha alamazsam diye korkmami ve trafe yapmami engelledi.

Birde bu işin trade kısmına girdiğinizde maaşlı çalışan olarak işinizi aksatmaya basliyor ve millete malzeme veriyorsunuz.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    kişisel görüşümmmmmm

esas millet yanan döner demeçleri 2019 mart seçimlerinden sonra görecek diye düşünüyorum.
    yaa imf mi yahu bu kadar ısrar ettiniz bari verin 150 milyar dolar. koyar mı ya bize büyük ekonomi hesabı.

Erdoğan'ın IMF ile ilgili demeçlerinde çok önemli bir detay dikkatimi çekiyor. Her cümlesinde,

IMF'ye şu an için bir ihtiyacımız yok deniyor. Yani neredeyse her cümlede *şu an için* deniyor.

Ayrıca bazı konuşmalarda (geçen aylarda). IMF dolar yerine altın borç verirse daha verimli bir plan olur gibi demeçler de var.

Mart 2019 sonrası bu söylemler daha da yumuşayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 770/1030 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •