Sayfa 789/1000 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Yurtdışından uçak yedek parçası ve silah gelişi operasyon nedeniyle durdurulmuş diye haberler var buda bizim yerli sanayi için önümüzdeki dönemde avantaj kendini geliştirme ikame olarak

Piyasaların önümüzdeki hafta yönü için bugün ve yarınki yön çok önemli toparlanma açısından dün seans sonu bıste alım gelmesi de iyi oldu inş devamı gelir
    Son düzenleme : John Dutton; 17-10-2019 saat: 10:48.

2. arkadaşlar merhaba. acil paraya ihtiyacım var. şu sorumu yanıtlarmısınız. Salı günü öğleden sonra Obp fonumu bozdum bugün hesabıma kaç gibi geçer.

3.  Alıntı Originally Posted by John Dutton Yazıyı Oku
    Diğer hisse fonlarıda katsanız iyi olur aradaki fark daha iyi ortaya çıkar insanlar bilinçlenir çalışma güzel teşekkürler acc mac fph adp vb
    ADP ile TAU banka yoğun fonlar ve aralarında çok büyük bir fark yok. Hisse yoğun fonlar içinse EID, IGH, TYH ve TCD yeterli bana kalırsa. İsteğe göre düzenlersem işin içerisinden çıkamayız üstadım, 200 den fazla TEFAS fonu var. Genel olarak bir fikir vermesi açısından belirli dönemlerde bu paylaşımları zaten yapmaktayız ve gördük ki; hisse yoğun fonların büyük bir kısmı endekse korele haldeler. Yani bu portföy yöneticisi çocuklar çok da zeki insanlar değiller. Bir ara TCD'den ben de ümitliydim ama endeks terse döndüğünde onlar da mıçtı. Demekki senden benden pek bir farkları yok bunların.

4.  Alıntı Originally Posted by mmatadorr Yazıyı Oku
    arkadaşlar merhaba. acil paraya ihtiyacım var. şu sorumu yanıtlarmısınız. Salı günü öğleden sonra Obp fonumu bozdum bugün hesabıma kaç gibi geçer.
    14:00' da üstadım.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    ADP ile TAU banka yoğun fonlar ve aralarında çok büyük bir fark yok. Hisse yoğun fonlar içinse EID, IGH, TYH ve TCD yeterli bana kalırsa. İsteğe göre düzenlersem işin içerisinden çıkamayız üstadım, 200 den fazla TEFAS fonu var. Genel olarak bir fikir vermesi açısından belirli dönemlerde bu paylaşımları zaten yapmaktayız ve gördük ki; hisse yoğun fonların büyük bir kısmı endekse korele haldeler. Yani bu portföy yöneticisi çocuklar çok da zeki insanlar değiller. Bir ara TCD'den ben de ümitliydim ama endeks terse döndüğünde onlar da mıçtı. Demekki senden benden pek bir farkları yok bunların.
    Doğru banka fonları aynıda farklı bi kaç fon var arada saydıklarımdan performans gösteren 3 aşağı 5 yukarı dediğiniz gibi koreleler bıstle bizden farkı yok fon yöneticilerinin eksiği var hadi bizi geçtik aktif olarak işlem yapan eksi ve artı yöne göre pozisyon açıp ona göre riski sıfırlayan para kazanan kişiler mevcut

Ben bile şu son ayda uzun zamandan beri takip ettiğim iyi prim yapan şirketler oldu ben bu fonların fon yaptığı 20 hisse arasında bilanço teknik temel gelecek projeksiyonu olarak en iyilerini görebilirken ne gerek var ki fona bende ülkenin en iyi ünvlerinden birinden ekonomi mezunuyum doğma büyüme istanbulluyuz görmediğimiz numara kalmadı onu geç ne profösörler gördük borsada ceketi bırakan onun için piyasa bilgisi gelecek öngörü farklıdır geleceği görebilmek hangi olayın haberin neye yol açabileceğini hangi şirkete kime yarabileceğini görmektir önemli olan bu

Fon yöneticilerin çoğu gelsin yanımızda kurs görsün şey büyütüp çay kahve içmekten başka ne yapıyorlar yapmışlar bi portföy arada hisse değiştiriyorlar o kadar yaptıkları yüzde 2-3 yönetim gideri kesmek aktif fon yönetimi mi hak getire bide 7-24 işin başındaymışlar tam komedi el parası olduğu için rahatlar bence tam aksine

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    14:00' da üstadım.
    14.45 diyelim ona

7. Fon yöneticilerin çoğu gelsin yanımızda kurs görsün şey büyütüp çay kahve içmekten başka ne yapıyorlar yapmışlar bi portföy arada hisse değiştiriyorlar o kadar yaptıkları yüzde 2-3 yönetim gideri kesmek aktif fon yönetimi mi hak getire bide 7-24 işin başındaymışlar tam komedi el parası olduğu için rahatlar bence tam aksine
    Getirilerden prim durumu felan var yanılmıyorsam. Yoksa maaşa talim ederler. Sürekli ve/veya normalden fazla zarar durumunda o maaşı da alamamaları lazım ki işin ucunu sıkı tutsunlar.

8. sevgili dostlar, yazacaklarımı sabırla sonuna kadar okursanız sevinirim.
    size samimi olarak bir şey söyleyeyim mi? katılırsınız katılmazsınız saygı duyarım. fonlarda da borsa mantığı oluyor. insanlar güzel getiri yakaladıkları fonları iyi niyetle paylaşıyor ki gerçekten de güzel kazançlar oldu tcd'de. ancak spekilatif ortamda iç ve dış konjongtürdeki gelişmelere bağlı oynaklıklardan dolayı da istenmeyen durumlar yaşandı. endeks 105 binden 94 bine düştü. veysel beyle görüşmemde olası büyük düşüşlerde ne olur diye sordum, verdiği cevabı da buradan yazdım. kendisi de düşüşlerden daha az etkilenmeye çalıştıklarını, türev araçlar vs. kullanarak zararı azaltmaya çalıştıklarını falan söyledi. ama şu anki performans, açık konuşalım veysel beyin söylediğinden daha kötü oldu. tekrar başa dönersek samimi olarak belirtmek istediğim şey şu: borsa olsun fon olsun, hatta en masum görünen altın olsun. piyasaları büyük sermaye sahipleri yönlendirir ve adamların gözleri, yine bizim gibi garibanların cebindedir. panik algısı oluşturup olumsuzluklarda aşağıya basarlar, bizler de ister istemez korkar satarız, sonra bir olumlu haber gelir, hiç bir şey olmamış gibi, hatta aynı düşüşlerde olduğu gibi hızlı çıkışlar olur ve olanlar hep küçüklere olur. youtube üzerinde izlediğim bir trader aynen şöyle diyor lütfen dikkat edin:
    piyasada üç tane kural vardır: biriktirme dönemi, toplama dönemi ve dağıtma dönemi. biriktirme dönemi borsanın iyice diplere indiği dönemlerde olup yatay olarak belli bantlarda git gel yaparken ağır ağır ama kararlı şekilde pozisyon alınır. sonra ikinci aşama başlar ve belli seviyeler kırılıp orta vadeli yükseliş dönemine geçilir. önceden çok ucuz fiyatlardan mal toplayan spekilatörler hızla alıma geçer ve arkasına hedef kitle olan küçük yatırımcılar sürü ppiskolojisiyle takılır. bu aşamada büyükler bir alırken küçükler beş alır ve yükseliş bir noktaya kadar gider. sonunda sokaktaki simitçi dahi borsa çok yükselmiş ben de gireyim modundadır ve tam bu aşamada üçüncü aşama, yani ucuzdan alınan malın küçük yatırımcının üzerine boca edilmesi başlar. önce yavaş yavaş bir düşüş ve cılız tepkiler falan olur. bu arada bir ileri, ama iki geri gidilir. sonra bir ileri üç geri falan derken ucuza alınan malların önemli bir kısmı küçüklere verilir ve sonrasında da tekrar biriktirme aşamasının başlaması için altın vuruş başlayıp yine büyüklerin tetiklemesiyle birlikte panik olunup sürü piskolojisiyle zarar marar dinlemeden bir an önce satıp kurtulayım aşaması olur. çok büyük çöküşlerin ardından bir noktada tekrar dibe gelinmiş ve o yatay sürece dönülmüştür. şimdi tekrardan mal biriktirme zamanıdır. bu durumu dört mevsime benzetiyor vatandaş. yani kış dönemi biriktirme, bahar dönemi, toplama, yaz dönemi meyvenin olgunlaşması gibi hızla yükselme, sonbaharla birlikte de dağıtma ve çöküş. kış ortasında da iyice dibe battığımızdan olay yenilenir. peki bu döngüde ne olur? yatırımcının sadece yüzde 20'si kazanır, yüzde 80'inin kaderi ise kaybetmekten başka bir şey değildir. her türlü alavere ve dalaverenin döndüğü bir ortamda çok özür dileyip affınıza sığınarak borsacıların kullandığı bir sözü yazacağım: "burası borsa, kim kime korsa" burada kazandığımız paranın helalliği dahi inanın tartışılır. dini boyutu ayrı da insani ve ahlâki açıdan dahi tartışılır. bazan bu işlere merak sardığım güne lanet olsun diyorum inanın ama bir şekilde de hayatın zorlukları ve paranın sabun gibi eridiği bu kahbe düzende ayakta kalabilmek için uğraşıyoruz işte. geçenlerde yazmıştım ya keşke eskisi gibi altın ve gümüş olsa da on yıl önceki paramızla ne alabiliyorsak şimdi de aynısını alabilsek diye. ama malesef öyle bir dünya yok, acımasız, büyüklerin küçükleri sömürüp köleleştirdikleri bir düzen var. gemisini yüzdürenin kaptan olup batıranın da gözünün yaşına bakılmadığı, insanlık ve manevi değerlerimizin yerle yeksan olduğu rezil bir ortamda yaşıyoruz. böyle düşündüğümde yaşadığım onca zorluğa rağmen görme engelli olduğuma şükrediyorum. neyse konuyu dağıtmayayım.
    zamanında çoğumuz yazdık bu fonlar risklidir, tüm paramızla girmeyelim, kademeli girelim falan diye. gerçi kendim de dörtte bir portföyle gireyim derken yarısıyla girip geçen perşembe çıkış yaptım. hatamız ne derseniz, sözüm en başta kendime olmak üzere gözünü bir avuç toprağın doyurabileceği nefsimize uymak. bu işleri yaparken nefsimiz aklımızın önüne geçiyorsa ki geçiyor, sonuç hüsran olabiliyor. son olarak şunu söylemek isterim, şu ortam biraz rahatlarsa borsada toparlanma olabilir, dışarıda havalar çok güzeldi ama biz kendi özel durumumuzdan dolayı böyle olduk. amerikayla gerginlik olmaz moduna girdik ki gerçekten de öyle bir hava vardı piyasada. yabancı alımları iyiydi ve yüzde 65 seviyesindeydi. inşallah yakın zamanda bir toparlanma olup zararları herkes kurtarır ve yaşananlardan da ders alarak daha kontrollü ve kademeli bir yatırım anlayışına geçer. herkese selamlar ve bol kazançlar dilerim.

Sayfa 789/1000 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •