Onemli Gunler Banner
Sayfa 797/1230 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    90000-93000 arasi hisse pozisyonlarımi %10, %10 kapatacağım....Endekste hala kararli bir yükseliş göremiyorum...Tek istisnası Tüpraş olacak....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yanılmak isterdim ama tecrübe işte.......
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Temel analizci olarak benim de en sıkıntı yaşadığım konulardan birisi bu. Şu an elimizde veri yok yeni döneme dair... veri olacaksa da en yakın 2. Çeyrekte olacak çünkü ilk çeyrek ilk 2 ay normaldi her şey.

Bunun üstüne, zaten bilançoları çok geç açıklayan bir ülkede olağanüstü durum nedeniyle iyice gecikmesi açıkçası insanı adeta kör durumuna koyuyor. Yorumunuza ufkumun dışında kalıyor deme sebebim buydu. Elbet bu durum çok firmayı kötü etkiledi / etkileyecek ama işleri açılan da oldu ülke olarak da bence konumumuz değişecek bu pozitif de olabilir negatif de olabilir. Sıcağı sıcağına bunları bilmek zor. O nedenle şu an parayı takip ediyorum para ne yaparsa ben de onu yapmaya çalışıyorum yine kendimce iyi gelebilecek bilançoları da tespit etmeye gayret ediyorum...
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Elbet tahmin ama analize dayalı bir tahmin.Ekonomi durmuşken şirketler nasıl kar yazacaklar.3 aylık bilançoları açıklamaktan korkuyorlar.6 aylık bilançolar da bence açıklanamayacak.Daha evvel yazdım bu topikte.Çöküş zamanlarında sağlam şirket kalmaz hepsi çöker.Çıkışlar bu ara satış fırsatıdır bana göre.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Temel analizci olarak benim de en sıkıntı yaşadığım konulardan birisi bu. Şu an elimizde veri yok yeni döneme dair... veri olacaksa da en yakın 2. Çeyrekte olacak çünkü ilk çeyrek ilk 2 ay normaldi her şey.

Bunun üstüne, zaten bilançoları çok geç açıklayan bir ülkede olağanüstü durum nedeniyle iyice gecikmesi açıkçası insanı adeta kör durumuna koyuyor. Yorumunuza ufkumun dışında kalıyor deme sebebim buydu. Elbet bu durum çok firmayı kötü etkiledi / etkileyecek ama işleri açılan da oldu ülke olarak da bence konumumuz değişecek bu pozitif de olabilir negatif de olabilir. Sıcağı sıcağına bunları bilmek zor. O nedenle şu an parayı takip ediyorum para ne yaparsa ben de onu yapmaya çalışıyorum yine kendimce iyi gelebilecek bilançoları da tespit etmeye gayret ediyorum...
    İşleri açılan borsadan 10 şirket yazabilirmisiniz.Malum 400 şirket var borsaya kote.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Borsalarda çöküş bitmedi olan ilk dalgaydı.Bence devamı gelecek.O nedenle fazla kaptırmayın bu ara kendinizi borsaya derim nacizane bir tavsiye olarak.
    O soruyu da kendime soruyorum hocam. Hatta, cautionary hocama soru sorarken fikrimi de belirtmiştim. Her ne kadar temel bir senaryomuz olsa da, piyasanın bizim senaryoyu ne kadar fiyatlayacağı konusu, ayrı bir konudur.. Yani, covid 19 vakasının ne kadarı fiyatlandı onu tam anlamıyla tahmin etmek zor. Sonrasındaki dönemin ne kadarı fiyatların içine girdi ? tam anlamıyla cevabı olmayan sorular.

Piyasayı anlamlandırmadan, kısadaki bir kaç pozisyon taşıyorum. Soruyu onlar için sormuştum

Bu başlıkta, Cauti Hocama yazdığım entryi aşağıya kopyalıyorum.

Batuhan

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Cautionary Hocam

Bu günlerde, şirketin fiyatından ziyade endeks özelinde kademelendirme yapıyorum. Şu anda hala corona anlamında kazanılan bir zafer olmadığı için temkinli iyimserlik içerisinde pozisyonları taşıyorum. Endeksin tekrar bir dip yapma olasılığını hala oldukça yüksek görüyorum ve o noktada nakitsiz kalmamak için pozisyon ayarlaması yaptım.

Sizin yönteminiz de 5 Parçada alım yaparım diyorsunuz. Bu 5 parçanın alımında şirket fiyatı özelinde mi kademeli alım yapıyorsunuz, yoksa endeksin yerine bakarak endeks özelindeki bir kademelendirme mi yapıyorsunuz ?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Daha evvel yazmıştım bu ara borsadan para kazanma zamanı değil.Karda olanlara nakte geçmelerini borsadan çıkmalarını önermiştim.Hala da önerim geçerli.Bu zamanlarda borsada paramı koruyacağım diye stres çekilir mi.Bu ara para kazanırım diyene ise ben 20 yıllık borsacıyım,genç yaşlı farketmez,o arkadaş dediğini yapıyorsa ben önünde saygıyla eğilirim.Demek ki finansal piyasaların messisi olmuş demektir o arkadaş.Düşüş trendindeyiz,ne zaman biteceği belli olmaz ,bu ara borsa zamanı değil.

6. 82 dipten alan 2 ye katlayan kağıt var örneğin tupo 67-93 yaptı her zaman borsada kazanç vardır

Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    82 dipten alan 2 ye katlayan kağıt var örneğin tupo 67-93 yaptı her zaman borsada kazanç vardır
    Her zaman kayıp da vardır.Son rallide giren küçük yatırımcı çoktu.Onların son bir ayda yedikleri tokadın acısı uzun süre çıkmaz.Tupraşı hiç olmayan biri geldi 67 den aldı 93 den sattı.Evet aslında borsada para kazanmak böyle bakılırsa çok kolay.

Benim tavsiyem karda olanlar çıksın.3 ay sonra bakarız haklımıyım değilmiyim o zaman gene analiz yaparız.Borsa iddia işidir.Kimi düşecek der kimi çıkacak,aksi olsa zaten işlem yapılamazdı borsada.Neyse herkes kazançlı çıkar umarım,birikimlerini kaybetmez kimse.

Sayfa 797/1230 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •